Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 00:28

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czajka bis
Post: 15 cze 2020, o 21:28 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, o 10:03
Posty: 30
Lokalizacja: Elbląg
Gratulacje, prezentuje się rewelacyjnie i to krążenie na termice. Super!! :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Czajka bis
Post: 11 lis 2022, o 18:45 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2021, o 11:45
Posty: 29
Lokalizacja: Warszawa
mgr pisze:
Andrzej Klos pisze:
Gratulacje, bardzo ladny model!

Mozesz tez zamiescic Twoje rysunki na Aerofred. Wiecej ludzi skorzysta.

Dzięki, swoją drogą ciekawy pomysł.
Korzystam z tego serwisu, dostaję newsletter nie wiem czemu o nim nie pomyślałem w pierwszej chwili :)
Już naprawiam ten błąd: https://aerofred.com/details.php?image_id=102665



Czy pliki sa jeszcze gdzieś dostępne?

_________________
DevWing, DevFuse, DevCad, Fusion360, dwa plotery CNC i drukarka Prusa :) czyli sporo sprzętu, znacznie mniej talentu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Czajka bis
Post: 12 lis 2022, o 10:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Nie.

Po tym jak pewien Włoch zaczął wycinać i sprzedawać zestawy Czajki na facebook-u, usunąłem plik.
Szkoda, byłem chyba zbyt naiwny :(

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Czajka bis
Post: 12 lis 2022, o 13:08 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 lis 2013, o 09:39
Posty: 278
Lokalizacja: Plewiska
mgr pisze:
Nie.

Po tym jak pewien Włoch zaczął wycinać i sprzedawać zestawy Czajki na facebook-u, usunąłem plik.
Szkoda, byłem chyba zbyt naiwny :(


Jak to szło? : A nie mówiłem że tak będzie?
Sławka modele też swego czasu dawały zarabiać innym tylko nie Sławkowi

Publicznie to można wystawić pliki z mega błędami
Przykre jest to że takie pliki są powszechnie uważane za darmowe. Choćby pobieranący postawił pprzyslowiową kawę autorowi w uznaniu za poświęcony czas wolny . Tak dzieje się na wszystkich forach . Wniosek jest jeden - robić kity

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Piłeś- nie pisz!


Ostatnio zmieniony 12 lis 2022, o 13:22 przez utopia, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Czajka bis
Post: 12 lis 2022, o 13:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Niestety, szara rzeczywistość. Ja też nie udostępniam plików. Jeden bezczelny koleś wprost spytał czy jak zrobi kilka moich modeli i będzie je sprzedawał na allegro jako gotowce to będę miał coś przeciwko. No ręce opadły...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Czajka bis
Post: 12 lis 2022, o 14:35 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
utopia pisze:
Jak to szło? : A nie mówiłem że tak będzie?

Mówiłeś, mówiłeś, pamiętam :)

utopia pisze:
Wniosek jest jeden - robić kity

Niby tak, ale to też demotywujące.
Jak już ktoś się o coś pyta, to chciałby już na wczoraj... Wyciąć kilka modeli i przygotować, to leżą w nieskończoność.
Trochę szkoda miejsca, czasu i materiału na takie przechowywanie...

Wydaje się, że najłatwiej by było wpierw opracować model po cichu, wszystko sobie dopracować i dopiero publikować, tylko to się trochę mija z ideą forum. ;)

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Czajka bis
Post: 13 lis 2022, o 11:36 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lip 2015, o 00:13
Posty: 126
Lokalizacja: Brisbane, Australia
Moj professor ekonomii na WITS University w Johannesburg mowil nam, ze np "patenty na zas" nie maja zadnego sensu. Bogate firmy zawsze znajda "dobrego" prawnika, ktory udowodni, ze np zmiana koloru czy wymiaru kolka etc jest zupelnie inna nowoscia i ukradnie Ci Twoj pomysl. W bibliotekach biur patentowych (teraz Internet) zawsze siadzialo duzo osob myszkujac co by tu wykombinowac.

Ow professor doradzal, ze lepsza metoda jest zrobienie duzej ilosci produktu i jednego dnia nagle zasypenie nim rynku i opatentowanie tego samego dnia.

Pamietam, ze to ja Ci zaproponowalem abys wlozyl rysunki na Aerofred. Moja intencja to bylo szerzenie informacji o Polskich konstrukcjach. Nawet sam Martin Simons, autor wielu ksiazek o modelach i szybowcach, byl zaskoczony ile szybowcow bylo zrobionych w Polsce przed wojna. I to ja go namowilem aby wiecej Polskich szybowcow umiescil w swoich ksiazkach i zrobilem wszystkie tlumaczenia.

Jak rysunki wejda na Aerofred czy Outerzone, to jest to public domain i kazdy moze zrobic sobie z nimi co chce.

Mialem przyjemnosc telefonicznie rozmawiac >15 lat temu z professor Richard Eppler. Ubolewal, ze jego program ktos w Stanach napisal i sprzedawal. Sam kupilem, w USA $200 u R. Eppler E2000. Ale zapomnial, ze jego Fortran program w postaci calkiem niezlej ksiazki (mam ja) zostal opublikowany w USA jako public domain i kazdy moze z nim zrobic co chce.

Nie sadze abys zrobil na sprzedazy modelu kokosow, szczegolnie w Polsce, ale pobawic sie mozna. Jesli moge cos zaproponowac to zrob strone www, zamiesc mala reklame w jakis Zachodnich czasopismach modelarskich (odlicza sie od podatku) i zobacz jak wyjdzie. Nie sadze jednak aby modele typu np Kobuz, czy Foka, z kadlubem z pokryciem z balsowych listewek spotakaly sie z wielkim zainteresowanie. Wiekszosc modelarzy na Zachodzie nie potrafi przyciac listewki. Ale tez wszyscy maja malo czasu.

Dobrze bylo by zobaczyc wiecej Polskich szybowcow a nie np Ka4 etc.

I to by bylo na tyle :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Czajka bis
Post: 13 lis 2022, o 14:14 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Ogólnie się zgadzam ;)

Andrzej Klos pisze:
opublikowany w USA jako public domain i każdy może z nim zrobić co chce.

Ale to nie do końca tak.
To że coś jest publiczne nie znaczy, że jest bez autora - lub prawa autorskie zostały "utracone".
'Public domain' - w kontekście np. wolnego oprogramowania, wcale nie znaczy, że można z nim zrobić cokolwiek.
Najczęściej oznacza cokolwiek na tej samej licencji, a public domain to wolne i darmowe oprogramowanie.
Czyli nie możesz sprzedać czegoś co zrobiłeś z wykorzystaniem elementów dostarczonych na tej licencji, możesz a czasami wręcz powinieneś to udostępnić tak jak i to co pobrałeś.

Inna sprawa, że zwykli ludzie nie mają w zasadzie możliwości dochodzenia swoich praw i udostępnianych utworów.
To chyba tylko zabawa dla technologicznych gigantów. :lol:

No ale powiedzmy sobie szczerze, kto czyta licencje ? ;) :lol:

EDIT:

W zasadzie w moim przypadku błędem było wgranie plików na laser, trzeba to było zrobić tylko jako klasyczny plan PDF do ręcznej budowy.

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Czajka bis
Post: 13 lis 2022, o 16:37 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Przerzucenie plików z PDF na wektorowe to banał. Raczej nie tędy droga.
Ja wycinanki robię dla własnej wygody. Gdyby był zbyt na kity i można byłoby za to wyżyć to nic innego bym nie robił tylko rysował.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Czajka bis
Post: 13 lis 2022, o 22:02 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lip 2015, o 00:13
Posty: 126
Lokalizacja: Brisbane, Australia
mgr pisze:
Ogólnie się zgadzam ;)

Andrzej Klos pisze:
opublikowany w USA jako public domain i każdy może z nim zrobić co chce.

Ale to nie do końca tak.
To że coś jest publiczne nie znaczy, że jest bez autora - lub prawa autorskie zostały "utracone".
'Public domain' - w kontekście np. wolnego oprogramowania, wcale nie znaczy, że można z nim zrobić cokolwiek.
Najczęściej oznacza cokolwiek na tej samej licencji, a public domain to wolne i darmowe oprogramowanie.
Czyli nie możesz sprzedać czegoś co zrobiłeś z wykorzystaniem elementów dostarczonych na tej licencji, możesz a czasami wręcz powinieneś to udostępnić tak jak i to co pobrałeś.

Inna sprawa, że zwykli ludzie nie mają w zasadzie możliwości dochodzenia swoich praw i udostępnianych utworów.
To chyba tylko zabawa dla technologicznych gigantów. :lol:

No ale powiedzmy sobie szczerze, kto czyta licencje ? ;) :lol:

EDIT:

W zasadzie w moim przypadku błędem było wgranie plików na laser, trzeba to było zrobić tylko jako klasyczny plan PDF do ręcznej budowy.



Tak, masz racje ale sprobuj to wyegzekwowac!


Nie wiedzielem, ze umiesciles takze pliki pod laser! Ja myslalem, ze tylko rysunki. Czyli praktycznie prosiles o ich uzycie.

Ale zawsze jest sie czym cieszy: zrobiles super projekt i kolejny Polski szybowiec. Mam nadzieje, ze ten Wloch napisal, ze to Polski szybowiec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group