Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 18:29

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 sty 2021, o 15:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Przy pomocy wcześniej wyciętego szablonu z folii, aerografu i kilku kropel farby nitro czarnej, namalowałem na sterze kierunku znak LOPP. Wygląda, moim zdaniem, bardzo dobrze :) nie ma podcieków /minimalny wydatek lakieru na pistolecie/ i matowa faktura znaku z widocznym wzorem tkaniny, chyba autentycznie wyszło :oops: .
Można przystępować do montażu modelu.


Załączniki:
DSCN5605.jpg
DSCN5605.jpg [ 161.04 KiB | Przeglądany 8122 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2021, o 17:19 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lip 2020, o 10:40
Posty: 166
Lokalizacja: Katowice
Moim zdaniem wyszło elegancko. Super "kraciak" będzie.

_________________
Pozdrawiam Roman


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2021, o 19:55 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Wyszło rewelacyjnie !

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2021, o 13:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Wyszło bardzo realistycznie! Lepiej niż z błyszczącej folii.
Czy szablon wycinałeś na Twoim ploterze? Pamiętam, że był problem z małymi detalami a szablon posiada bardzo wiele małych elementów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2021, o 17:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Szablon cięty na moim ploterze. Ogólnie jest odwrotnie, w szablonie to co chcesz namalować wyciągasz z folii. Może krótki opis tego co zrobiłem. Oczywiście po zeskalowaniu itd /na Skaucie logo ma ok 80 mm średnicy/, eksport do programu tnącego. Dodaję prostokątną linie cięcia wokół grafiki, to będzie maska. Tnę. Po wycięciu należy wydłubać te części foli których ma nie być, no jest zabawa ale i na to mam sposób, wymyśliłem go....chyba :oops: . Nie wspominam o ostrym, bardzo ostrym nożyku. Otóż wycięty obrazek na folii posypuję czymś bardzo drobnym. Najlepiej kurz :lol: , ale może być odrobina talku, mąki, dosłownie szczypta. Rozcieram to po folii. W zagłębienia po nożu plotera wchodzi to coś /oczywiście najlepiej jak folia jest ciemnego koloru/, idealnie widać wszystkie kawałki. Zaczynamy zabawę. W moim przypadku przygotowanie jednego szablonu to ok 0,5 h. Naklejamy folię transportową, bardzo mocno ją dociskając. Dalej to już proza. Naklejamy na model, odklejamy folię transportową, maskujemy resztę, malujemy. Stosuję lakier nitro zwykły. Nie rozcieńczam go za mocno, powiedzmy jak śmietana do zupy ;) . Pistolet lub aerograf ustawiamy na minimalny wydatek farby z dyszy. Malujemy. Z większej odległości napylamy farbę, powoli na kilka razy. Gęsta farba nie zacieka i właściwie krótko po zetknięciu się z powierzchnią modelu jest sucha. W pewnym stopniu "oblepia" krawędź folia/powierzchnia modelu. Tak kładziemy 3/4 warstwy. Jeżeli uważamy , że jest ok, zrywamy ostrożnie całe maskowanie. Po godzinie, może dwóch przeciągamy opuszkiem palca :lol: po grafice, jeżeli nie czujemy, no nie wiem, zadziorków no to jest ok.
To tak w skrócie. Jeżeli macie jeszcze pytania w tym temacie to chętnie odpowiem. Będę malował na spodzie płatów napis LOPP, tą samą metodą, mogę porobić zdjęcia, jeżeli ktoś chce.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2021, o 23:54 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lip 2015, o 00:13
Posty: 126
Lokalizacja: Brisbane, Australia
milo pisze:
Przy pomocy wcześniej wyciętego szablonu z folii, aerografu i kilku kropel farby nitro czarnej, namalowałem na sterze kierunku znak LOPP. Wygląda, moim zdaniem, bardzo dobrze :) nie ma podcieków /minimalny wydatek lakieru na pistolecie/ i matowa faktura znaku z widocznym wzorem tkaniny, chyba autentycznie wyszło :oops: .
Można przystępować do montażu modelu.


Piekna robota!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2021, o 18:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Andrzej Klos pisze:
Piekna robota!

Dzięki :oops:
I jeszcze takie małe coś :D .


Załączniki:
DSCN5606.jpg
DSCN5606.jpg [ 159.86 KiB | Przeglądany 8004 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2021, o 14:40 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Po kilkudniowym wdychaniu oparów nitrocellonu, udało mi się pokryć płaciki tkaniną i zaimpregnować jedną warstwą cellonu. Myślałem, że będę montował ostatecznie model, ale przesyłka z Chin z malutkimi wkrętami M2 - potrzebne mi są do mocowania płóz i reszty okuć pod linki - gdzieś zwolniła, także jest opóźnienie w "planowanych pracach" :lol: . W tzw "międzyczasie" odkryłem kopalnię fajowych gadżetów do mocowania linek, sklep wędkarski :D . Nawet nie wiedziałem, że tam mają takie przydatne dla nas towary. Już kupiłem takie szczypce do zaciskania rurek na linkach /nie wiem do czego używają tego wędkarze :oops: /, jakieś snapiki, linki stalowe. Wykonałem próby, jest bardzo trwałe i pewne połączenie.
Jak odparuje ze mnie nitro to pewnie jutro postaram się pomalować płaty jedną warstwą kaponu. Później szlif krawędzi koweralu i jeszcze może z dwie warstwy. Na koniec parę zdjęć złożonego Skauta.


Załączniki:
DSCN5607.jpg
DSCN5607.jpg [ 187.25 KiB | Przeglądany 7906 razy ]
DSCN5608.jpg
DSCN5608.jpg [ 191.87 KiB | Przeglądany 7906 razy ]
DSCN5609.jpg
DSCN5609.jpg [ 191.81 KiB | Przeglądany 7906 razy ]
DSCN5610.jpg
DSCN5610.jpg [ 155.87 KiB | Przeglądany 7906 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2021, o 16:26 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 lis 2013, o 09:39
Posty: 278
Lokalizacja: Plewiska
Różowych snów życzę :lol:

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Piłeś- nie pisz!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2021, o 21:53 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Zrobiłem odciągi stateczników.


Załączniki:
DSCN5612.jpg
DSCN5612.jpg [ 157.92 KiB | Przeglądany 7858 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group