Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 19:56

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 4 cze 2018, o 20:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
No i poleciała! :D :D
Złożona na lotnisku:
Załącznik:
377.JPG
377.JPG [ 195.78 KiB | Przeglądany 13105 razy ]

Chwile nerwów i siup:
Załącznik:
378.JPG
378.JPG [ 89.01 KiB | Przeglądany 13105 razy ]
Załącznik:
379.JPG
379.JPG [ 47.28 KiB | Przeglądany 13105 razy ]
Załącznik:
380.JPG
380.JPG [ 65.69 KiB | Przeglądany 13105 razy ]

Pierwsze dwa wyrzuty z ręki a kolejny na silniku. Ustawienie skłonu silnika okazało się dobre - model po dodaniu "gazu" w ogóle nie zadziera 8-)
Maksymalne wychylenie płytowego steru wysokości (±15°) okazało się baaaardzo za duże :lol: Po zmniejszeniu o 30% okazało się, że to ciągle dużo...
Modelem w warunkach bezwietrznych polatałem krótko ze względu na zapadający zmierzch. Pilotaż poprawny, po przeciągnięciu model nie ma tendencji do zwalenia się na skrzydło. Klapolotki to jednak nie klapy ;) Po przekroczeniu krytycznego kąta wychylenia, model przestaje reagować na lotki. Jednakże mniejsze wychylenia wyraźnie spowalnia model.
Mewa jest ustawiona na Vopt (prędkość optymalną). Ściągając wysokość, model wyraźnie zwalnia osiągając Vek (prędkość minimalnego opadania) aż osiągnie Vmin po czym następuje przeciągnięcie. Poglądowo przykładowa biegunowa szybowca:
Załącznik:
biegunowa.gif
biegunowa.gif [ 3.71 KiB | Przeglądany 13105 razy ]

Bardzo wyraźna (naoczna) jest zmiana prędkości co uważam za bardzo pozytywną cechę. W innych modelach rozpiętość prędkości nie jest aż tak znaczna.

Teraz tylko latać, latać i się "wlatać" :D

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować ojcu chrzestnemu Mewy - Andrzejowi za zaproponowany profil no i pomoc w obliczeniach komputerowych :D Podziękowania również dla kolegi Piter'a za pomoc w obliczeniach wykłonu silnika i środków masy jak i innym kolegom z forum za doping, podpowiedzi i słowa wsparcia. Raz jeszcze - wielkie dzięki :D
Tempo budowy nie powala (2,5 roku) ale następnym razem na pewno pójdzie szybciej ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 5 cze 2018, o 05:50 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 lis 2013, o 09:39
Posty: 278
Lokalizacja: Plewiska
Pięknie się prezentuje w powietrzu.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Piłeś- nie pisz!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 5 cze 2018, o 08:48 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lip 2015, o 00:13
Posty: 126
Lokalizacja: Brisbane, Australia
molej pisze:
No i poleciała! :D :D

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować ojcu chrzestnemu Mewy - Andrzejowi za zaproponowany profil no i pomoc w obliczeniach komputerowych :D Podziękowania również dla kolegi Piter'a za pomoc w obliczeniach wykłonu silnika i środków masy jak i innym kolegom z forum za doping, podpowiedzi i słowa wsparcia. Raz jeszcze - wielkie dzięki :D
Tempo budowy nie powala (2,5 roku) ale następnym razem na pewno pójdzie szybciej ;)


Ciesze się że moglem pomóc. Nic nie cieszy duszy inżyniera jak obliczenia sprawdząjace się w praktyce!

Czy SC tez był tak jak wg obliczeń?
A


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 5 cze 2018, o 14:13 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 740
Lokalizacja: Elbląg
Piękny! Fajnie wygląda w powietrzu z tymi mewimi skrzydłami. Moje gratulacje.

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 5 cze 2018, o 20:12 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Gratuluję oblotu :D . Piękny model.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 7 cze 2018, o 09:36 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
Gratuluję.
Pięknie się prezentuje kolejny polski na niebie.

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 8 cze 2018, o 11:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Dziękuję za miłe słowa :oops: :D Jest jeszcze filmik który postaram się w wrzucić za kilka dni gdy czas pozwoli...

Andrzej Klos pisze:
Czy SC tez był tak jak wg obliczeń?
Ustawiłem go co do 0,5 mm. Kupiłem ostatnio dwa nowe pakiety zasilające (Turnigy 2200 mAh 3S) - identyczne jak te co posiadam. Okazało się że są o 20g lżejsze :o Niby lepiej, ale przesuwa to położenie ŚĆ (do tyłu). Nie miałem jeszcze okazji wykonać drugiego lotu Mewą, ale najwyżej będę wkładał balast jeśli okaże się, że zapas stateczności podłużnej będzie zbyt mały (teraz to ≈6% ŚCA).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, o 12:13 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Odebrałem super prezent od kolegi pepcio 11:
Załącznik:
Komentarz: Kolory są bardziej wyraziste ale zdjęcie zrobiłem bez lampy
381.jpg
381.jpg [ 86.1 KiB | Przeglądany 12887 razy ]

WIELKIE DZIĘKI!!! :D :D :D Felek nie dość że jest elegancki to praktycznie nic nie waży 8-)
Można brać się za wykańczanie kabiny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 wrz 2018, o 09:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
molej pisze:
Jest jeszcze filmik który postaram się w wrzucić za kilka dni gdy czas pozwoli...
I z kilku dni zrobiły się prawie trzy miesiące :lol: Jak ten czas (to życie) szybko przeminęło - cięgle mnie to zaskakuje :shock:

Krótki film z oblotu modelu:


Mewą polatałem jeszcze tylko jedno popołudnie, zmniejszyłem wychylenia wysokości. Pozostało dokończyć kabinę ale to bardziej na jesień. Teraz jeszcze latać jak pogoda (i czas) pozwoli 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 wrz 2018, o 10:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Gratuluję, pięknie wygląda :D .
Chciałbym abyś napisał kilka słów o własnościach lotnych, dokładniej w własnościach i Twoich odczuciach na temat profilu /doskonałość, opadanie przy różnych V, jak się "przeciąga"/, o ile dobrze pamiętam to LHK 512. Mam coś na myśli i szukam czegoś do nowego projektu. Wiem, że zależy to wszystko o ogólnej konfiguracji modelu, ale jakieś spostrzeżenia pewnie już masz.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group