Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 23:50

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z dxf
Post: 4 lut 2018, o 18:44 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2015, o 17:31
Posty: 16
Lokalizacja: Siemiatycze
Może koledzy podpowiedzą bo sam już, mimo przeglądania tematów i postów z forum, nie potrafię poradzić sobie z tym problemem.
Chodzi o plik dxf, w którym po otwarciu mam regularne okręgi w elementach modelu, natomiast po zapisaniu tego samego pliku jako dxf w TC18 deluxe okręgi te są spłaszczone, zniekształcone.
Może jakieś pomysły w tej kwestii?
Proszę o sugestie.
Poniżej plik, o którym mowa.


Załączniki:
3mm balsa material1015.dxf [756.89 KiB]
Pobrany 726 razy

_________________
Miras Siemiatycze
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 lut 2018, o 19:13 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Dla mnie to wygląda tak, jakbyś rozbił bryły 3D poprzez funkcję Explode a potem umieścił wszystko na płaszczyźnie rysowania za pomocą Place of WorkPlane. Wrzuć screena jak to wygląda u Ciebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 lut 2018, o 20:25 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2015, o 17:31
Posty: 16
Lokalizacja: Siemiatycze
Ten projekt pochodzi z netu i prawdopodobnie mogły to być obrysy z bryły 3d.
U mnie to tak wygląda.
Co ciekawe, jeżeli edytuję lub poprawiam ten projekt i zapisuję go w formacie TCW, to nic mi się nie deformuje.


Załączniki:
zrzut1.JPG
zrzut1.JPG [ 152.06 KiB | Przeglądany 26445 razy ]

_________________
Miras Siemiatycze
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 lut 2018, o 21:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Generalnie problemy z kształtami wynikają z konwersji lub wersji plików. Kiedyś coś narysowałem w trialu TC16 PRO i zapisałem w DXF. Po wygaśnięciu triala rysowałem dalej w TC15 Deluxe. Wszystko w 2D. No i w TC15 z okręgów powychodziły różne elipsy. Trzeba to po prostu przerysować bo to jest najszybszy sposób.
Jeszcze jedna uwaga co do funkcji Explode. Jeżeli rozbijesz polylinię na kawałki (np. jakiś tam obiekt z prostych albo splajna) i ponownie go połączysz funkcją Join Polyline, to może się okazać, że pomimo zaznaczenia opcji usuwania linii nie połączonych, będziesz nadal je miał niejako w tych samych miejscach co zamknięty obiekt. To są duplikaty. I z tym jest masakra. Jak coś takiego dasz na laser to zamiast godziny będzie ciął z 5 godzin. Da się to usunąć ale jest to upierdliwe. TC ma swoje bolączki.
W Autocad w takich przypadkach zaznacza się cały rysunek a w wiersz poleceń wpisuje OVERKILL i wszystkie duplikaty są usuwane. Działa to w AC powyżej wersji 2006 albo 2008 - już nie pamiętam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 lut 2018, o 22:01 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2015, o 17:31
Posty: 16
Lokalizacja: Siemiatycze
Sławku, dzięki za zainteresowanie tematem. Sprawdziłem, że okręgi są splajnami na rysunku pierwotnym, po zmianie ich w polilinię okręgi są już ok.
Jak uporam się z projektem M346 EDF, bo rysunki tego dotyczą (jest tam dużo błędów, które staram się poprawiać przed wycięciem na laserze), to pozwolę sobie zawrócić Ci głowę i wrócić do projektu małego ULTA, z PFM EU.
Pozdrawiam Mirek

_________________
Miras Siemiatycze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 lut 2018, o 22:08 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Okej, nie ma problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group