Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, o 02:35

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 sty 2012, o 13:16 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 sie 2011, o 16:20
Posty: 60
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Witam !!

Jakiś czas mnie nie było (poświęcam więcej czasu synowi), ale już jestem :mrgreen:

Rysuję modele w AutoCADzie 2007 i potrzebowałbym pomocy. Chodzi mi o tworzenie projektów 3D, taka wizualizacją projektów jaką robi Sławek.
Model wyrysowany w 2D zawsze może zawierać jakieś błędy, które łatwo wychwycić w 3D.

Ktoś może podpowie ??
Może być gg (12925202)

Pozdrawiam !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2012, o 13:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
AutoCad-a nie znam, z tego co wiem to nie oferuje on aż tak zaawansowanych funkcji jak TC czy inne programy CAD 3D, widziałem zresztą rysunek w 3D w ACAD 2010 chyba i znacznie odbiegał jakością od TurboCAD-owych. Dotyczy to w szczególności renderowania. Zapytaj autora tego tematu viewtopic.php?f=20&t=87


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2012, o 20:49 
Nie wiem jak w AC ale pewnie podobnie...
Zazwyczaj zaznaczasz ścieżkę (obrys) przyszłej bryłki i wyciągasz. Ustawianie modelu to zabawa - reguły nie ma ale jest dużo obrotów między rzutami w oknach cad'a.
Co do renderingu - to jest "kosmetyka" i w zasadzie zbędna.


Na górę
  
 
Post: 22 sty 2012, o 20:54 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Ja znalazłem sposób bardzo praktyczny dla mnie. Mierzę kąty obrotu na rysunku 2D. W drugim takim samym pliku nadaję grubosć elementom i obracam w XYZ o kąty pomierzone w 2D. Używam opcji przyciągania magnetycznego która bardzo pomaga w precyzyjnym ustawnieniu elementów. Niestety ale mój komputer wymięka przy renderach. Niebawem zacznę kompletować Intela i5 lub i7 z grafiką Nvidi Qadro dedykowaną do CAD. Komfort pracy wzrośnie niebywale.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2012, o 21:17 
hehehe a ja mam 1,7GHz, 2Gb ramu... karta zintegrowana intelowska (laptop)... - to dopiero LuxTorpeda... Ale w końcu... Modelarstwo wymaga cierpliwości...


Dobry sposób też do ustawień kątów - przeciągasz elementA (w 3d) na element B (będący w 2d) z którym się "to" łączy, wg. obrysu ustawiasz kąt, z elementu B wyciągasz bryłkę.


Na górę
  
 
Post: 22 sty 2012, o 21:25 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
W TC można przyłożyć element do elementu w jednym punkcie, wskazać ten punkt jako zawias a resztę przyciągnąć niejako automatycznie, ale z kątami jest mi wygodniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2012, o 21:36 
Bawiłem się TC - ale dla mnie to czarna magia... począwszy od menu.
Ja łapię punkty elementu jako np. koniec prostej bądź punkt przecięcia, pastępnie przeciągam bryłę 3d do niej też łapiąc ją za koniec danej płaszczyzny.
Warto też kreślić elementy z jednego rzutu w jednej lini, (oś x bądź y) w równych odstępach od wyznaczonej osi. A całą wizualizację mieć gdzieś z boku np (x0, y-2000, z0) . Po wyciągnięciu bryłek i dopasowaniu ich przesuwasz tylko o y-2000. Kolejny element jak masz w lini (x-250 od powiedzmy "początku) wyciągasz go, i (x250 y-2000 z0)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group