Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 19:05

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 cze 2016, o 22:03 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 sie 2015, o 18:18
Posty: 36
Lokalizacja: Mielec
Witajcie,
Podczas rysowania puchacza mojego pomysłu, raczej bardziej w celach edukacyjnych niż z zamiarem budowy napotkałem b. dziwny problem. Mianowicie doszedłem do takiego etapu w rysunku że wygenerowanie linii kosztuje program około 10 sekund "zwiechy". Jest to rzecz bardzo dziwna, ponieważ nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Postanowiłem więc dojść co było przyczyną problemu. Otworzyłem nowy czysty arkusz i narysowałem kilka kresek - jest ok, nic nie zacina się, nie wiesza. No więc pomyślałem że to duży rozmiar rysunku powoduje takie kwiatki. Skopiowałem więc samo usterzenie wraz z kawałkiem belki ogonowej do nowego pliku. W tym przypadku to samo, program łapie zwiechę nawet po najprostszych czynnościach typu "USUŃ" np. linię. Następną rzeczą która przyszła mi do głowy był fakt, że w tym projekcie postanowiłem popracować trochę z poliliniami, przetestować do czego one w ogóle służą. Może to TO! W pliku z usterzeniem zamieniłem polilinię na proste kształty funkcją ROZBIJ - Nadal nic to nie dało. Zastanawia mnie jedynie duży jak na moje oko rozmiar rysunku - kilka kresek i łuków ma 3.5MB (co jest dziwne bo rysunek z którego wyciąłem ten fragment ma 1.8MB). Co może być tego przyczyną? Jeśli ktoś byłby tak miły i chciał wypróbować plik na swojej wersji AC to byłbym wdzięczny. Niestety nie mogę go umieścić w załączeniu ponieważ ma ponad 2 MB. No i jestem w kropce, bo chciałem sobie to dokończyć a tu klops, nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Jeżeli macie jakieś pomysły jak wyeliminować ten problem to jestem otwarty na propozycję.

@edit: Link na mojego Dropboxa skąd można pobrać pliczek

https://www.dropbox.com/s/eugdkk83j1r24 ... n.dwg?dl=0


Pozdrawiam,
Grzegorz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 cze 2016, o 22:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Próbowałem sprawdzić w TC, niestety wydaje mi się, że czegoś nie wczytał.

Rysunek wygląda tak:
Załącznik:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 62.51 KiB | Przeglądany 30724 razy ]

Poruszam się po rysunku bez problemu, TC się nie przycina, jednak mam wrażenie, że czegoś nie wczytał.
Plik ma 3,5MB, a jak zapisałem go ponownie w tym samym formacie zajął tylko 31kB... coś się zgubiło.

Nie masz może jakiś zdjęć / podkładów w tym pliku? Może na wyłączonych warstwach?
Może to przez podkłady masz te przycięcia...

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 cze 2016, o 22:59 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 sie 2015, o 18:18
Posty: 36
Lokalizacja: Mielec
Screen jest ok, wszystko na swoim miejscu. Tak to wygląda u mnie. Na rysunku gdzie są wszystkie rzuty mam wstawiony obrazek, nie za duży, ok.1000px jako szablon do konturów, ale nie wpływał on wcześniej na wydajność. Popiera to fakt że po skopiowaniu tego fragmentu widocznego poniżej rysunek nadal jest duży, no chyba że coś tam pomieszałem i coś przypadkowo kliknąłem i nie wiem jak to odkręcić :?


Załączniki:
Zrzut ekranu 2016-06-28 22.52.51.png
Zrzut ekranu 2016-06-28 22.52.51.png [ 125.64 KiB | Przeglądany 30718 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2016, o 18:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 sie 2015, o 18:18
Posty: 36
Lokalizacja: Mielec
Sorki że tak post pod postem ale mam coś do przekazania.
Posiedziałem jeszcze nad rysunkiem, próbowałem na różne sposoby upraszczać go, zapisywać w różnych formatach. Nic to jednak nie dało czyli na dzień dzisiejszy nie wiem jak to rozwiązać. Z pomocą przyszedł @mgr któremu należą się podziękowania. Zapisał mi plik w TC i jak dotąd wszystko jest ok. Jedyną rzeczą którą musiałem zrobić to "zregenerować" łuki, tzn po otwarciu pliku zauważyłem że są one strasznie kanciaste. Dynamiczna ich edycja, tzn złapanie za węzeł odpowiedzialny za zmianę promienia i umieszczenie go w tym samym miejscu rozwiązało problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2016, o 18:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Po dotknięcie elementu spowodowało jego ponowne renderowanie.
Miałem tak w TC 2015, gdy używałem RedSDK jako silnika graficznego. Musiałem odświeżać rysunek czasami bo łuki czy splajny wyglądały koszmarnie.

Może AC (nie wiem spekuluję) trzyma w pliku także cache do wyświetlania?
Może dlatego ten plik tak spuchł. Jest tam jakaś opcja do renderowania? Może cały czas renderujesz rysunek w maksymalnej jakości ?

Jakiego silnika graficznego używa AutoCad?

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2016, o 19:06 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 sie 2015, o 18:18
Posty: 36
Lokalizacja: Mielec
mgr pisze:
Może AC (nie wiem spekuluję) trzyma w pliku także cache do wyświetlania?
Może dlatego ten plik tak spuchł. Jest tam jakaś opcja do renderowania? Może cały czas renderujesz rysunek w maksymalnej jakości ?

Jakiego silnika graficznego używa AutoCad?


Nie znalazłem nic na temat silnika graficznego w necie, jedyne czego się dowiedziałem że od wersji 2014 jest on........nowy :)

Jeśli chodzi o moja kartę graficzną to mam w laptopie Nvidia GeForce GT630M, 2GB VRAMu. Ale tak jak wspominałem, pracowałem wcześniej na bardziej skomplikowanych plikach i było ok. Jeśli chodzi o cache do wyświetlania to raczej nie sądzę by to robił, ponieważ w takim wypadku po wczytaniu pliku, który mi przesłałeś i zapisaniu go ponownie w moim AutoCadzie rozmiar znowu by się zwiększył a tak nie jest, plik po zapisaniu ma przyziemną wartość 47KB

Przesyłam jeszcze screena moich ustawień graficznych w AC

Pozdrawiam, Grzegorz.


Załączniki:
Zrzut ekranu 2016-06-29 18.58.37.png
Zrzut ekranu 2016-06-29 18.58.37.png [ 186.26 KiB | Przeglądany 30688 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group