Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 13:57

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 paź 2016, o 15:51 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
GrzegorzP pisze:
Witam i dzięki bardzo za ten temat, (wiem, że stary ale dopiero się za niego wziąłem) bardzo mi pomógł ponieważ z programów typu CAD jestem "noga" :(

Fajnie, że temat się przydaje, jest stary, choć wciąż aktywny mimo, że straciłem trochę zapału na rysowanie Aquilli.
Zatem poniżej odcinek specjalny :lol: :lol:

6 Cale i mm.

Zakładamy, że mamy rysunek w calach, który wyświetla nam się w milimetrach.
Załącznik:
25.jpg
25.jpg [ 73.31 KiB | Przeglądany 14920 razy ]

Zatem nasze 10mm, powinno być 10 calami, czyli 254mm. Konwersja jest dość prosta. Otwieramy nasz rysunek i klikamy prawym klawiszem na zakładce model, by wyświetlić właściwości rysunku.
Załącznik:
26.jpg
26.jpg [ 77.83 KiB | Przeglądany 14920 razy ]

Wybieramy właściwości (Properties) otworzy nam się okno.
Załącznik:
27.jpg
27.jpg [ 46.67 KiB | Przeglądany 14920 razy ]

Wpierw odznaczamy opcję konwersji (1) jeśli jest zaznaczona, potem przełączamy się na cale.(2)
Klikamy Ok., okno znika, rysunek jest w calach.
Ponawiamy wyświetlanie właściwości, tym razem zaznaczamy opcje konwersji, przełączamy na system metryczny, klikamy OK.
Załącznik:
28.jpg
28.jpg [ 73.16 KiB | Przeglądany 14920 razy ]

Gotowe, rysunek się przeskalował wymiar jest jak trzeba 254mm.

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2016, o 16:19 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2016, o 14:34
Posty: 56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź i odcinek specjalny :lol:
Jest to bardzo proste i aż głupio, że musiałem pytać :oops:
Jednak nie zapisuje mi danych ustawień nawet jak zamykając kliknę zapisz... jak otworzę ponownie podaje mi przykładowo 750,000 in :( czyli przeskalował się ale ... no nie wiem czy mam na tyle cierpliwości :?

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2016, o 19:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Przeskalował się i zapisał poprawnie. To, że po otwarciu masz domyślnie cale, wynika z domyślnych ustawień samego programu.
Zamknij wszystkie otwarte pliku i uruchom kreator opisany na początku tego postu: viewtopic.php?f=9&t=1231#p12275

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2016, o 20:09 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2016, o 14:34
Posty: 56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
No właśnie, że jak pisałem wcześniej wszystkie ustawienia z Twojego poradnika zrobiłem tak jak to pokazałeś.
Nie rozumiem dla czego wciąż chce pokazywać coś innego niż ja ustawiam i nie bardzo zapamiętuje ustawienia?

ED:
Właśnie próbowałem jeszcze raz zrobić ustawienia, pamiętał, że metric, nie pamiętał, że 4 miejsca po przecinku, reszta raczej pasuje, zaznaczam zapisz ustawienia a on dalej swoje.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2016, o 20:40 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Spróbuj go uruchomić jako Administrator, może ma jakiś problem z zapisem.
To jedyne co przychodzi mi do głowy, u mnie zawsze się poddawał i ustawienia trzymał :)

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2016, o 20:56 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Mam ten sam problem w TC. Nawet zapis w Setup Wizard nic nie pomaga. Z uporem maniaka ustawiają mi się cale ale reszta ustawień zostaje. Ostatnio posypał mi się dwa razy interfejs (ustawienia pasków narzędzi).
Póki co nic nie rysuję i nie bardzo mam na to ochotę więc nie zawracam sobie tym głowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2016, o 22:48 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2016, o 14:34
Posty: 56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Czyli nie tylko u mnie ten problem występuje, ja mam póki co do zrobienia jedną "robótkę" ze skalowaniem stateczników do mojej Katany X-lite (jeszcze raz dzięki Sławek za materiał ;) ), więc jakoś to przeżyję i na piechotę za każdym razem zmienię jednostki ale tak bawiąc się różnymi programami tego typu coś mnie jakby lekko tchnęło :?: :lol: może się z tego "urodzi" coś więcej :mrgreen:

Tomku, właśnie zrobiłem próbę próbę jak mówiłeś jako administrator ale niestety dalej to samo, ustawiam Metric i dalej jak pokazałeś na początku a on ciągle swoje.
Ciekawe jest to, że jak otworzę plik i wejdę w jego ustawienia mam System English!!! a poniżej cale i mm :?:
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 70.84 KiB | Przeglądany 14892 razy ]


Edit:
Pobawiłem się trochę programem i postanowiłem przerobić pierwszą część lekcji czyli pracę z podkładami, (co ciekawe jak otwieram nowy plik to pamięta ustawienia i jest w mm :roll: ) no i tak się bawiąc narysowałem sobie dźwignie do sterów do Katany :mrgreen: wiem, drobna bzdura ale cieszy jak program mi zaczyna działać a co więcej się podobać :D
Pierwszą dźwignię rysowałem dobrze ponad godzinę... szukanie ikonek gdzie co jest i ogólnie ogarnianie jak działają te krzywe i takie tam, drugą narysowałem już w 1/3 tego czasu więc postęp jest i zaczyna mi się to podobać.
Jeszcze raz dzięki za super poradnik ;)

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2016, o 20:00 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2016, o 14:34
Posty: 56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Przepraszam za post pod postem ale nie mogę się dogadać z tymi wymiarami :evil:
Plany otrzymałem w mm, program otworzył jak otworzył zrobiłem na mm i wszystkie wymiary pasują, mierzę formatkę i ma 1000 mm, jest ok, to dla czego biorąc element - tu na przykład statecznik pionowy - mam takie wymiary??? :shock:
Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 78.44 KiB | Przeglądany 14855 razy ]

Chciałem sobie to wpasować w plany Katany X-lite i zobaczyć jak się mieści no i lipa :|

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2016, o 20:05 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Pewnie masz włączone przeliczanie razy 25.4 dla cali. Dziwnie działają te przeliczniki i nie wiem o co w nich chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2016, o 20:08 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2016, o 14:34
Posty: 56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
No problem w tym, że nie mam i za każdym razem jak otwieram nowy plik to wchodzę i przestawiam na mm oczywiście bez przeliczania.
Nie mam pomysłu co z tym zrobić

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group