Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 10:37

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 23 lut 2024, o 23:43 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2022, o 23:03
Posty: 19
Lokalizacja: Korytów A
RobRoy pisze:
sylkub pisze:
Pytanie jest bardzo ogólne. Czy masz na myśli konkretny model ?


Szperając w necie spotykam plany ciekawych modeli na uwięzi i zastanawiam się co należałoby zmienić żeby swobodnie poleciał. To raczej melodia przyszłości , ale warto wiedzieć. Zacznę budować modele z tartaku , jak zbuduje sobie frezarkę CNC, bo w konstruowaniu też jest frajda, a takich urządzeń się nie boję. Potrzeby mi tylko czas... którego niedługo będę miał znacznie więcej ... i oczywiście wiedza, albo pomoc.... .


Nie wszystkie modele latające na uwięzi nadają się do przeróbki. Sugeruję aby rozpocząć przeróbkę od usunięcia z planu układu sterowania ( orczyk ,cięgła do sterowania , dźwignie, regulowane wyjście linek ze skrzydła ) i zaprojektować rozmieszczenie elementów sterowania RC lub ustawienia sterów do lotu swobodnego bez sterowania, skontrolować rozpiętość skrzydła. Zazwyczaj w modelach którymi latam, zewnętrzne jest krótsze .Usunąć ołów z zewnętrznego skrzydła. Skontrolować ustawienie silnika . W modelach na uwięzi wychylony jest na zewnątrz aby zapewnić naciąg linek w czasie lotu. Zmienić ustawienie statecznika pionowego ze sterem kierunku , ewentualnie zrobić ster kierunku z możliwością sterowania .W modelach na uwięzi jest stały i wychylony na stałe. Zaprojektować położenie środka ciężkości do lotu swobodnego, będzie pewnie inne jak w modelu latającym na uwięzi. To na razie tyle co mi przyszło do głowy. Ale po co przerabiać , buduj model latający na uwięzi i zobacz jak to frajda sterować bezpośredni modelem w czasie lotu . zapraszam na zawody modeli latających na uwięzi .

Pozdrawiam
S.K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2024, o 01:31 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2020, o 14:49
Posty: 44
Lokalizacja: Przeciszów (Oświęcim)
sylkub pisze:
RobRoy pisze:
[quote="sylkub"
buduj model latający na uwięzi i zobacz jak to frajda sterować bezpośredni modelem w czasie lotu . zapraszam na zawody modeli latających na uwięzi .


Widzę że lepiej poszukać planów modelu swobodnie latającego niż przerabiać z uwięziówki ... .
Dzięki za informacje ...
Co do frajdy z latania na uwięzi - właśnie tego nie nie mogę sobie wyobrazić. Oglądałem pokaz mistrza tej kategorii w Bobrownikach. Piękny pokaz , widać że gość miał to w jednym palcu , ale .... to nie dla mnie. Latanie to jednak jakaś wolność i swoboda , a tu jej nie widzę.
Mimo to życzę Tobie i wszystkim zajmującym się tą klasą modeli powodzenia ....cokolwiek to dla was znaczy.

_________________
"Fortuna favet fortibus"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2024, o 20:48 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2022, o 23:03
Posty: 19
Lokalizacja: Korytów A
Każde latanie ma swoje ograniczenia i nie jest nieskończenie wolne .Ja próbowałem latać RC ale na przysłowiowe kolana mnie nie rzuciło . Przyzwyczajony do latania 1,5 metra nad ziemią tak latałem szkolnym modelem RC. Wszyscy obecni mówili żeby latać wyżej ale to nie dla mnie . Zostałam wierny lataniu na uwięzi i wcale nie czuję ograniczeń z tym związanych . Znam modelarzy latających dużymi modelami RC , którzy "powąchali" latania na uwięzi i przyznają że to nie to samo co RC i zaczęli latać więcej modelami na uwięzi niż RC. Spróbuj, może w Twoim przypadku będzie tak samo. Jeszcze raz zapraszam na zawody modeli latających na uwięzi, będziesz miał nie daleko . Gliwice 25 maj.

Sukcesów życzę
SK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group