Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 16:57

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
Post: 7 mar 2016, o 01:05 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 gru 2011, o 09:50
Posty: 94
Lokalizacja: Kraków
Gratulacje.
Co do
Cytuj:
Super wygląda w powietrzu, cieszy oko, a lata.....a zbudujcie sobie to się przekonacie :lol:

Ta ja chętnie się przekonam jak skończę lisa tylko gdzie i za ile plany + plik do wycięcia ( mam od niedawna frezarke 4D ) ewentualnie wycięte puzle ?
Sławomir


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 7 mar 2016, o 11:06 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 571
Lokalizacja: Warszawa
Przyłączam się do gratulacji :)

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 7 mar 2016, o 18:24 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Sławomir pisze:
ewentualnie wycięte puzle


Z tym nie ma problemu, jeśli ktoś jest chętny zapraszam na PW.

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 mar 2016, o 20:26 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Natura dzisiaj dała w naszym regionie zupełnie wiosenną pogodę.....prawie zero wiatru, lekkie podmuchy ze wschodu do 1 m/s, w miarę ciepło i pełne zachmurzenie. Decyzja szybka, Kobuz do bagażnika i na lotnisko.
Udało mi się wykonać ok 10 lotów. Same loty przebiegały bezproblemowo, mogłem w końcu napawać się widokiem modelu w powietrzu. Loty spowodowały lekką zmiana miksów, lotki różnicowość przy EPA 100 %, góra 70 %, dół 30 %. Mikser A-R - lotki sk - sk na 60 %. Zakręty i krążenie stało się mniej nerwowe, bardziej "foremne" ;) . Akro nie kręciłem, były próby rozpędzania i lotów na małej prędkości. Jednak ogólne dobre wrażenie psuły starty na holu. Kombinowałem z trymami, z naciągiem itp, ale prawie za każdym razem po wypuszczeniu modelu z ręki, dość gwałtownie Kobuz skręcał na lewo lub prawo, właściwie równolegle do linii startu, potrzebna była szybka reakcja sterami. Wpływało to na wysokość uzyskiwaną po starcie z holu. Przeanalizowałem na szybko na lotnisku sytuację.....doszedłem do wniosku, że trzeba przesunąć położenie haka bardziej do przodu. Obloty wykonywane przy silnym wietrze, tendencja opisana wyżej była słabo odczuwalna, jednak przy warunkach bezwietrznych objawiła się w całej okazałości. Już w domu pomierzyłem wszystko, moje przypuszczenia się potwierdziły ;) .

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 mar 2016, o 20:48 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Trzeci dzień lotów próbnych. Dzisiaj poranek był bardzo zachęcający, lekki wiatr z pn-zach, niebo usiane takimi watowatymi Cu i mnóstwo krążących ptaków w kominach. Jest nadzieja na loty termiczne :D . Jak dojeżdżałem do lotniska widziałem z samochodu jak śmigał po cumulasami Marcin, zwiększam prędkość jazdy, zupełnie odruchowo :lol:.
Zrobiłem kilkanaście lotów, w tym dwa typowo termiczne tak po 20 min każdy. Później niestety wiatr wykręcił na N, bardzo zimny i nieprzyjemny. Kobuz w porównaniu z mAkro /cały czas go porównuję do mAkro/ bardzo przyjemnie lata na termice, krążenie stabilne i nie sprawiające kłopotów. Będąc na większej wysokości oczywiście postanowiłem pokręcić, mniodzio, nawet próbowałem na plecach w kominie krążyć :lol: . Zmieniłem trochę różnicowość /70/40 %/. Testowałem jeszcze nowe położenie haka do holu, jest poprawa, dość znaczna, ale muszę nad tym popracować jeszcze.
Podsumowując: lepiej się lata na termice niż mAkro /mniejsze obc pow nośnej/. model ma większą rozpiętość prędkości użytkowych /niż mAkro/, osiągi podobne, jednak reakcja na stery, szczególnie lotki i sk o wiele mocniejsza, a sama akrobacja zdecydowanie łatwiejsza i poprawniejsza.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 1 kwie 2016, o 13:56 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 paź 2011, o 23:03
Posty: 455
Lokalizacja: Świnoujście
trzeci Kobuz na ukończeniu , zostało przykleić kabinkę i zamontować wyposażenie :) Pilot już siedzi w oczekiwaniu na loty :lol:
Załącznik:
resized_DSCF5765.JPG
resized_DSCF5765.JPG [ 61.52 KiB | Przeglądany 11995 razy ]

Załącznik:
resized_DSCF5764.JPG
resized_DSCF5764.JPG [ 55.42 KiB | Przeglądany 11995 razy ]

Załącznik:
resized_DSCF5767.JPG
resized_DSCF5767.JPG [ 67.21 KiB | Przeglądany 11995 razy ]

_________________
pozdrawiam Piotr

http://www.amc-jantar.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 kwie 2016, o 22:04 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Dzisiaj pogoda była wyśmienita, typowo szybowcowa :) , wiatr od 1,5 do 3 m/s i jak się okazało termika bezchmurna. Wykonałem "Kobuzem" kilka holi w tym dwie termiki jedna 40 min druga 25 min. Mogłem nareszcie spokojnie testować model. Oczywiście w tracie lotów termicznych pokusiłem się o wykonanie akrobacji, w pełnym zakresie.
Ogólnie muszę stwierdzić, że model lubi prędkość. Krążenie musi odbywać się na zwiększonej prędkości, cały czas praca sterami, chwila nieuwagi i Kobuz zaczyna "świrować". Ale to co jest minusem na termice to jest plusem w czasie wykonywania akrobacji :) . Wywrót szybki szybciej od myśli, pętla, w każdym momencie kontrolowana, beczka, delikatny ruch drążkami, a przewrót, to mniodzio....w życiu takie ranwersy mi nie wychodziły :D . Muszę popracować nad lotem plecowym, ale nie jest źle, szybowiec "chce" to robić, wykorzystam to w swoim czasie :P .
Podsumowując: model nie jest dla początkujących, raczej dla średnio zaawansowanych, szybki, latanie na małych V raczej niewskazana , co za tym idzie lekko utrudnione lądowanie i trzeba dobrze planować. Start z gumy opanowany, przesunięcie haka do przodu dało odpowiedni rezultat.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 3 kwie 2016, o 19:57 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 maja 2013, o 18:28
Posty: 245
Lokalizacja: Katowice
Jak widać... musi latać tak jak oryginał :!: To przecież akrobat. Gratulacje :)

_________________
...Kto nie ma wyczucia prędkości i wydoskonalonej precyzji ruchów niewiele zwojuje....

Pozdrawiam: Tadeusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 kwie 2016, o 08:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 wrz 2011, o 10:06
Posty: 259
Lokalizacja: Rzeszów
Witam

Tak sobie myślę, że on pokaże swoje możliwości dopiero na zboczu, a z tego co opisujesz to będzie istne szaleństwo :)

_________________
Pozdrawiam

Krzysztof

www.rc-rzeszow.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2016, o 20:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Cały dzień czaiłem się co by polatać, jednak aura nie pozwoliła na to, postanowiłem popracować nad modelem. Parę tygodni temu Mirek podrzucił /wielkie dzięki :) / mi felka do Kobuza. Odciąłem mu kawałek tułowia, "poderżnąłem gardło", przy pomocy UHU Por ustawiłem na nowo sylwetkę. Z kawałka sklejki zrobiłem półkę nad serwa. Nakleiłem paski rzepa w kadłubie i na półce.....a efekt taki jak na zdjęciu ;) .


Załączniki:
DSCN3161.jpg
DSCN3161.jpg [ 178 KiB | Przeglądany 11809 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group