Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 10:42

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 paź 2013, o 13:22 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Cześć

1) Mam do was pytanie jak pozbyć się tych wystających elementów wręgi, chciałbym zaokrąglić je tak żeby gładko pokrywały się z żeberkiem
2) Jak zrobić mostki pod laser

z góry dziękuję za pomoc


Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 74.33 KiB | Przeglądany 13947 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 28.47 KiB | Przeglądany 13947 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2013, o 18:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Wystające elementy bez problemu obetniesz funkcją Slice.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2013, o 18:43 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Dzięki Sławek jak zwykle jesteś nie zastąpiony :)

A podpowiesz mi jeszcze jak zrobić mostki pod laser


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2013, o 19:17 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Ja robiłem tak że stworzyłem prostokąt 1mmx100mm i powielałem funkcją stamp na formatce, potem używając Trim zaznaczałem prostokąt i usuwałem myszą kawałki elementów które były wewnątrz prostokąta. Na końcu usuwałem same prostokąty. Metoda żmudna i upierdliwa do bólu. Potem wpadłem na pomysł i użyłem Double Line ustawiając w jej właściwościach odstęp 1,25mm. Rysowałem pionową Double line o długości 100mm, powielałem Stamp-em w miejscach gdzie miały być mostki. Następnie używając funkcji X Meet Double Lines wskazywałem najpierw na linię na której miał być mostek klikając myszą a potem klikałem drugi raz na utworzoną wcześniej Double line . Co to daje? Daje to przyśpieszenie pracy bo nie muszę celować wewnątrz prostokąta tylko najpierw zaznaczam linie do wykonania mostka a potem na Double line gdzie popadnie i już jest mostek. Tak na oko to idzie ze 4 x szybciej. Metoda ta czasem nie działa na okręgach i łukach (splajnach , bezierach) Tu trzeba stosować pierwszą metodę.
Próbowałem robić mostki na innej warstwie a potem odejmować jedną od drugiej ale albo się nie da albo jestem za cienki w TC. Raczej to drugie. Musi być jakaś metoda na te mostki bo to niemożliwe żeby nie było. Kiedyś rozmawiałem z p. Andrzejem i mówił mi że przyszedł jakiś architekt zlecić wycinanie makiety domu czy czegoś takiego. Okazało się że nie miał mostków. Zrobił to w kilka chwil w AC :D. Tak to jest jak się zna program. Ja TC musiałem sam drążyć bo na pomoc nie mogłem liczyć bo i skąd?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2013, o 21:34 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Dzięki Sławku :)

Mam nadzieję że sobie z tym poradzę.
Chciałbym być taki cienki ( jak to napisałeś) w TC i rysować takie rzeczy jak ty, bo jak ty jesteś cienki to jaki ja jestem :)
Faktycznie w necie nie ma za wiele informacji na tema TC


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2013, o 21:54 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
A jeszcze nasunęło mi się jedno pytanie odnośnie ucinania wystających elementów ponieważ funkcja slice działa bardzo fajnie ale nie wiem jak np usunąć tylko do połowy wręgi ten element a od połowy żeby wystawał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2013, o 22:12 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Zapomniałem dopisać: połóż kadłub na płaszczyźnie rysowania obracając go o kąt 90st czyli żebyś go widział z boku. Potem włącz przyciąganie i przypnij do miejsca cięcia linię konstrukcyjną Angular Const. Nie ważne że będzie ona w płaszczyźnie Z=0. Potem kliknij Slice , zaznacz wręgę i przytnij to co wystaje po linii konstrukcyjnej. Żeby było możliwe cięcie po konstrukcyjnej włącz praktycznie wszystkie możliwości w pasku Snap.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 5 lis 2013, o 16:55 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2013, o 09:51
Posty: 11
Lokalizacja: Pietrzykowice
Jesli plik jest przygotowany w 2D to w zasadzie mostki moze wstawic operator maszyny cnc w dowolnym miejscu na lini cięcia po przez jedno klikniecie mysza zaraz przed frezowaniem/cieciem.Jest do tego przeznaczona specjalna funkcja (przykładowo w programie cnc Graph nazywa sie "wstaw mostek" :-) Taki plik nie musi isc przez program CAM a jedynie ten który obsługuje bezposrednio prace maszyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 5 lis 2013, o 20:04 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2013, o 12:32
Posty: 55
Lokalizacja: Trójmiasto
Czy CNC potrafi wycinać tak skośnie narysowaną krawędź jak np. tej wręgi? Wydawało mi się, że z formatek wycina tylko pionowo i krawędzie będą zawsze prostopadłe do płaszczyzny cięcia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 lis 2013, o 14:48 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2013, o 09:51
Posty: 11
Lokalizacja: Pietrzykowice
Da się w trzech osiach z pliku 3d ,np. po przez planowanie powierzchni ukosnej frezem kulistym lub jednym przejazdem po przez dobranie freza stozkoweo o odpowiednim kącie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group