Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 15:05

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: DoubleCAD XT
Post: 10 gru 2011, o 20:25 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Pobrałem ze strony http://www.doublecad.pl program DoubleCAD XT. Pobranie jest darmowe , żeby otrzymać klucz aktywacyjny należy wysłać maila do doublecad.pl Same klucze są zapewne wysyłane ręcznie więc trzeba poczekać na nie chwilkę. Ja czekałem dwa dni. Po zainstalowaniu można dokonać konfiguracji pasków dodatków oraz menu podręcznego pod prawym przyciskiem myszy. Program jest po polsku, pełna instrukcja PL jest dostępna w katalogu w którym jest zainstalowany program. Instrukcja to 512 stron opisów, zrobiona na bardzo dobrym poziomie. Nie wiem dlaczego ale u mnie zakładka Pomoc nie wywołuje dokumentu instrukcji. Nieważne.
Program ma niektóre funkcje lepiej rozbudowanie niż w TC15Deluxe (przynajmniej na pierwszy rzut oka) .
Trzeba zaznaczyć że DoubleCAD jest programem 2D . Oczywiście pliki można zapisać w kilku formatach i symulację przeprowadzać w innym programie czy to TC czy Acad. W każdym razie , warto pobrać . Double CAD ma menu i ikony niemal identycznie jak TC , wszak to program tej samej firmy, funkcje ukryte pod takimi samymi ikonami jak w TC działają tak samo jak w TC. Poniżej screen z programu.


Załączniki:
12dc.jpg
12dc.jpg [ 209.91 KiB | Przeglądany 14951 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2012, o 18:45 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 paź 2012, o 22:27
Posty: 117
Lokalizacja: Bestwinka
Cytuj:
Oczywiście pliki można zapisać w kilku formatach i symulację przeprowadzać w innym programie czy to TC czy Acad.

Ostatnio bawię się trochę w tym programie i właśnie napotkałem problem z kompatybilnością plików typu dwg i dxf pomiędzy DoubleCad a TC15Deluxe. Plik zapisany w DC jako dxf czy dwg (bez względu na wersję) nie otwiera się w TC. Wyskakuje podczas otwarcia "nieznany błąd". Nie sądzę, aby to była wina programu. Pewnie ja coś źle robię tylko nie bardzo wiem co. Podpowiedzcie coś. W załączeniu plik rysunku z DC zapisany jako dxf.

Załącznik:
test.DXF [130.53 KiB]
Pobrany 561 razy

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2012, o 18:56 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Zapisz plik jako PLT i otworzysz go w TC bez problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2012, o 21:19 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 paź 2012, o 22:27
Posty: 117
Lokalizacja: Bestwinka
Chyba nie jest z tym tak prosto. Oczywiście próbowałem tej opcji zanim zadałem pytanie. Przykładowy obrazek w oryginale jest taki:
Załącznik:
oryginal.jpg
oryginal.jpg [ 73.51 KiB | Przeglądany 14637 razy ]

A po zapisaniu jako plt wychodzi z tego to:
Załącznik:
plt.jpg
plt.jpg [ 58.89 KiB | Przeglądany 14637 razy ]


Tracą się prowadnice i wszystko co nie było polilinią. Te dwa elementy, które zostały, były wcześniej obrysowane polilinią. Początki są trudne...

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2012, o 21:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Powiem Ci szczerze że próbuję zapisać w różnych formatach w DC i jest problem z otworzeniem w TC, w drugą stronę idzie bez problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2012, o 21:42 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 paź 2012, o 22:27
Posty: 117
Lokalizacja: Bestwinka
Czyli jednak problem istnieje. Próbowałem to obejść kopiując elementy w DC i wstawiając je do TC. Program przy wczytywaniu zawartości schowka wywala jakiś błąd i pyta się czy mimo to zapisać zmiany w otwartym rysunku. Po potwierdzeniu zapisuje i wygląda na to, że kopiowane elementy zostały przeniesione poprawnie. Być może da się tak przenieść od razu cały rysunek - muszę spróbować.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sie 2013, o 23:27 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lip 2013, o 13:42
Posty: 6
Lokalizacja: Zielona Góra
Pod wpływem powyższych wpisów zainstalowałem DobleCAD XT wersja 5.
- Czy jest spolszczenie tego programu?
- Jak to zrobić?
- Czy można wykorzystać spolszczenie poprzedniej wersji uzyskując w ten sposób przynajmniej tłumaczenie niektórych opcji?
- Czy trafił ktoś w Internecie na jakiś podręcznik obsługi tego programu?
Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc w nauce użytkowania tego programu i w ogóle oprogramowania typu CAD.

_________________
Pozdrawiam
Rajmund
Oprócz modelarstwa moje oczko w głowie to również "Trzy Marchewki" - http://www.trzymarchewki.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sie 2013, o 23:35 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2012, o 21:18
Posty: 106
Lokalizacja: Dölitz
Nowy CAD Sławku - osobiście nie jestem zwolennikiem zmian. Jeśli chodzi o 2d - to i tak projektując model kreśli się 2d - 3d to tylko "sprawdzenie" czy wsio się trzyma kupy i nie rypneło się błędu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2013, o 07:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
DoubleCAD 2 XT posypał mi się razem z twardym dyskiem, dodatkowo z zapisanymi w txt kluczami. Niestety, darmowa wersja nie jest już dostępna i wygląda na to że straciłem na zawsze bardzo fajny soft. Dodatkowo był po polsku i co więcej, polska instrukcja PDF do tego CAD-a (prawie identyczna jak do TurboCAD)
Spolszczenie czy polską instrukcję będzie trudno pozyskać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2013, o 00:19 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Sławku jak chcesz to mogę ci wysłać płytkę z instrukcją pdf po polsku z dc jak i z tc19. Podaj mi tylko adres na prv, bo kiedyś sciągąłem wersje testowe tych programów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group