Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 20:18

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 7 lip 2012, o 16:04 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwie 2012, o 14:25
Posty: 28
Lokalizacja: Krosno
Witam, stałem się posiadaczem rzutów tego szybowca i chciałbym na ich podstawie nauczyć się rysować plany i przygotować od podstawy model, który potem uda się nam złożyć :) W związku z tym, że jestem kompletnie zielony w Cadzie proszę o Waszą pomoc :) Do tej pory wszystkie plany rysowałem w Corelu i jakoś to wychodziło. Na początku wkleiłem plany z jpg do programu tak jak Sławek to pokazał w swojej relacji. Niestety następne kroki to już czarna magia gdyż mam inny program i nie wiem gdzie znajdują się funkcje opisane przez Sławka. Narysowałem jedynie linie konstrukcyjne i nie wiem nawet czy poprawnie. Pod spodem screen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli dobrze jest to zrobione to co powinno być kolejnym krokiem do wykonania bryły 3D? Szukałem Beizera ale nie odnalazłem tej funkcji. Próbowałem obrysować kadłub poliliniami ale nie wychodzi to na tyle dokładnie jak bym chciał.
PS :D
Zapomniałem, że model ma mieć rozpiętość 4170mm :) Profil jaki przewiduję to HQ 2,5-11 przechodzący w HQ 2,5-12
Pozdrawiam
Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group