Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 21:12

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 12 maja 2012, o 10:33 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
slawekmod pisze:
Stefan, zamiast pary wodnej popróbuj płynu do szyb na amoniaku. Porzucisz odrazu parę wodną.

Dziękuję Sławku za poradę. Czytałem już o tym, ale jeszcze nie próbowałem.
Cieszę się, że jesteśmy zgodni co do ażurów i kształtu kadłuba.

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2012, o 12:49 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
strejla_u pisze:
Te silne ażury to nie ażury boczków kadłuba/belki ogonowej, a ażury sklejki będącej w zasadzie szkieletem belki. Po oklejeniu balsą nie powinno być zatem aż tak wiotko.

Czy tych sklejkowych podłużnic jest dwie, czy jedna w osi, w każdym kadłubie/belce? Bo jeśli dwie po obrysie kształtu, to to osłabienie na załamaniu dotyczy również sklejki (jako materiału). Jeśli Wolisz proste linie gondoli pod skrzydłem to narysuj szerszą ostatnią wręgę (w poprzednim rozwiązaniu Powinieneś lekko poszerzyć drugą wręgę) i puść boczki, bez względu na materiał, bez załamania od ogona do pierwszej wręgi. Analogicznie jak pisaliśmy o balsie w części pod skrzydłem. Wyjdzie na to samo.

PS: wreszcie skojarzyłem o jaki Bronco chodzi. Wyszukiwarka z forum pokazywała mi tylko te trzy posty w Twoim temacie.
Szymon. W planach jest błąd. Prawdziwy Bronco ma taki kształt bocznych kadłubów jaki zaproponowałem ostatnio w tym wpisie przed edycją. Widzisz, że załamania nie ma.
Wstawiam zdjęcie:


Załączniki:
Bronco.JPG
Bronco.JPG [ 23.79 KiB | Przeglądany 3162 razy ]

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group