Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 12:01

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tutorial z TC
Post: 3 lis 2014, o 09:51 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Witajcie

Obserwując forum zauważyłem że coraz więcej użytkowników rysuje modele w TC i wiem że było już kilkanaście prób podjętych na zrobienie tutoriala (jak projektować model) ale żaden z nich nie był skończony. Może ktoś zechciał by i miał by chwilę czasu na pokazanie innym użytkownikom forum jak przerysować plany modelarskie i przygotować formatki pod laser od pierwszej kreski do ostatniej. Jestem przekonany że sporo użytkowników tego forum było by za taki poradnik bardzo wdzięcznych i tak naprawdę było by to jedyne forum z takim tutorialem. Ja od paru miesięcy staram się coś przerysować z różnych planów ale niestety z marnym skutkiem zawsze napotkam na jakiś problem.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 3 lis 2014, o 21:01 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Problem w tym że z takim opisem nie zejdzie chwila ani dwie ani nawet dwadzieścia chwil. To bardzo obszerny temat. Tak naprawdę to przerysować jota w jotę się po prostu nie da. W pewnym momencie i tak trzeba wkroczyć z obliczeniami i wzajemnym dopasowaniem elementów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 lis 2014, o 00:21 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
No to może chociaż wybrać jakieś plany, gdzie obrysować np. dwie wręgi oraz dwa żeberka i w taki sposób, żeby do siebie pasowały, a z pozostałymi elementami to pewnie każdy sobie wtedy poradzi. Chodzi mi o to jak zacząć, np. jak już zaimportujemy pdf i go obrysujemy to jak projekt przeskalować do odpowiedniego rozmiaru - czy np. rysujemy wszystko w 2d i potem staramy się składać w 3d, czy robimy to na bieżąco. Ja próbuje obrysować wręgi cessny 195 nie po to, żeby zrobić ją pod laser, tylko dla praktyki, ale nie wiem czy robię to dobrze czy źle.


Załączniki:
cessna 195.DXF [115.78 KiB]
Pobrany 611 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 8 lis 2014, o 20:57 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:07
Posty: 85
Greg po to jest te forum, tak myślę. Kontynuuj a ja będę czerpał wiedzę. I z pewnością nie tylko ja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group