Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 08:48

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: 6 lis 2012, o 15:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Mostki opiszę potem natomiast tworzenie brył 3D z zadaną grubością jest opisane tu viewtopic.php?f=8&t=75


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 6 lis 2012, o 23:05 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 paź 2012, o 22:27
Posty: 117
Lokalizacja: Bestwinka
To jest taki dość trywialny przykład. Do zrobienia tego można dojść niejako intuicyjnie. Gorzej jest z bardziej skomplikowanymi kształtami, gdzie trzeba łączyć ze sobą różne rodzaje linii i kształtów w 2D w zamkniętą polilinię. Tu już sam sobie musiałem wykombinować jak zrobić oczekiwaną bryłę. Jest przy rysowaniu wiele pułapek, dlatego również z niecierpliwością oczekuję na dalszą część tutoriala. W TC jestem zupełnym nowicjuszem (mam go od 2 tygodni), ale w oparciu o wyczytaną na forum wiedzę, przestudiowaną krótką instrukcję do programu oraz dziesiątki godzin przy monitorze (dobrze, że jestem na zwolnieniu i mam na to czas) i setki prób i błędów, coś mi się powoli udaje zrobić. To wszystko jest jeszcze nieporadne, sporo niedokładności ale coś już zaczynam kapować. Poniżej nieporadna w porównaniu z Waszymi próbka mojej pracy. Oczywiście, to co widać jest tylko polem do ćwiczeń, a przy okazji może jakiś model powstanie. Ale do końca jeszcze daleko.

Załącznik:
delta_.jpg
delta_.jpg [ 190.18 KiB | Przeglądany 8765 razy ]

Załącznik:
delta_2.jpg
delta_2.jpg [ 161.23 KiB | Przeglądany 8765 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 7 lis 2012, o 18:46 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Witajcie

Potrzebował bym waszej porady w sprawie połączenia dwóch elementów 3d, przeczytałem ten wątek viewtopic.php?f=9&t=82 ale nadal nie mogę sobie z tym poradzić. W załączniku przesyłam plik w 2d oraz zrobiony w 3d do połączenia razem i ewentualne wyjaśnienie w jaki sposób to zrobić.


Załączniki:
3d.DXF [174.76 KiB]
Pobrany 475 razy
2d.DXF [176.63 KiB]
Pobrany 442 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 7 lis 2012, o 21:19 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Ale jak je chcesz połączyć? Najpierw musisz powycinać otwory za pomocą funkcji 3D substract. Następnie musisz poobracać elementy tak aby były w odpowiednich pozycjach z odpowiednimi kątami względem siebie. Na końcu dopiero wręgę przysunąć do boczku kadłuba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 7 lis 2012, o 21:26 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Tylko za bardzo nie wiem ja użyć tej funkcji, jak ją wybiorę to zaznaczam otwór który chcę wyciąć i zaznacza sie na czerwono i nic więcej. Mam też problem żeby obrócić elementy w odpowiedniej płaszczyźnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 7 lis 2012, o 21:52 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Dobra funkcję 3d substract opanowałem jeszcze tylko ustawienie w odpowiedniej płaszczyźnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 8 lis 2012, o 12:54 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Udało mi się poskładać coś takiego ale był to droga przez mękę,używałem funkci edit reference point. czy jest jakiś inny sposób ??


Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 20.59 KiB | Przeglądany 8699 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 8 lis 2012, o 16:47 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 maja 2012, o 11:23
Posty: 57
Lokalizacja: Pruszków, Ostrowiec
Edit reference point w połączeniu ze funkcjami Snap to chyba najprostsza metoda składania 3D, dodaj do tego

Rotate XYZ i Delta XYZ i prostopadłe elementy idą szybko jak złoto.

_________________
Szymon


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 8 lis 2012, o 18:50 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
No to nic dziękuję wam serdecznie za wszystkie porady będę kombinował i mam nadzieje że metodą prób i błędów dojdę do tego. Jeszcze jak mógł bym was poprosić o pokazanie jak zrobić mostki pod laser.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 lis 2012, o 22:34 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:47
Posty: 126
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Witajcie ponownie droczy forumowicze, przepraszam że tak strasznie was męczę ale cały czas mam problem z łączeniem elementów w całość. Może mógł by ktoś pokazać mi krok po kroku jak połączyć te 2 elementy. Jak próbuję połączyć je w całość to jak ustawię pewną perspektywę to wydaje się że jest ok, ale jak przesunę widok pod innym kontem to okazuje się że jeden element znajduje się w połowie drugiego albo poniżej. przesuwałem to ręcznie jak i za pomocą edit reference point i ani jedna anie druga opcja nie przyniosła efektu. W załączniku wkleiłem 2 elementy które bym chciał połączyć.


Załączniki:
laczenie1.DXF [921.65 KiB]
Pobrany 441 razy
laczenie 2.DXF [674.46 KiB]
Pobrany 454 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group