Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 15:19

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Różne dxf
Post: 25 paź 2011, o 21:17 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2011, o 08:44
Posty: 102
Lokalizacja: Lublin
Nie wiedziałem w którym poddziale dać ten wątek ale wybrałem ten gdyż de facto dotyka on projektowania a precyzyjnie braku możliwości odczytu plików ale do rzeczy, od początku:

Sprawa wygląda tak. Zaprojektowałem sobie parę cz w mojej oryginalnej (żaden pirat )tc delux 15 .Wszytko idealnie wydrukować mogę je bez problemu ogólnie otwierać zapisywać itp. ale jak się okazuje tylko w tw i programach bliźniaczych typu auto cad oraz środowisku pracy zbliżonym do niego, gdyż kiedy wysłałem pliki do firmy wycinającej frezującej (wszystko jedno) okazuje się iż ich program robi z tego pliku cuda wianki, rozwala, je powiększa, robi nie stworzone rzeczy(Mowa jak się dowiedziałem o Corelu). Otóż postanowiłem sprawdzić co tak naprawdę się dzieje i wziąłem pliki do szkoły gdyż tak się składa że w liceum mam do dyspozycji pełny pakiet Corela gównie chodziło mi o draw gdzie rzeczywiście działy się rzeczy opisane przez panów z Artexu.

Moje pytanie. Czy istnieją zatem różne rodzaje plików dxf ?!?

PS: Pytanie kieruję do Pana Sławka (Jeżeli oczywiście można zapytać). Pisze pan iż już zakończył współpracę z Artexem można wiedzieć dlaczego gdyż dla mnie firma ta ma chyba najlepsze ceny wycinania laserowego i największe pole robocze lasera, obsługa też bardzo miła(oprowadzili mnie nawet po całej firmie i poopowiadali mnóstwo ciekawych rzeczy) tylko TEN problem który co pewien czas powraca kiedy chce coś u nich wyciąć.

Pozdrawiam Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Różne dxf
Post: 25 paź 2011, o 21:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Problem nie leży w CAD tylko w Corelu, temat przerabiałem klika razy. Jak zapisujesz pliki to zapisuj w formacie DXF AutoCAD 14. W CodrelDraw suite X4 nie ma tego problemu, wcześniejsze wersje robiły sieczkę.Potrafiły znaleść kilkadziesiąt tysięcy węzłów w rysunku złozonym z polylinii. Pisałem kiedyś dość obszernie o tym na innym forum ale tego już tam nie znajdziesz :lol: Tak więc zapisuj pliki jako ACAD 14 DXF albo jako PLT bo te otwierają się bez problemu w Corelu.

Tnę teraz w Warszawie, kontakt bardzo dobry z człowiekiem, lepsze ceny, temat załatwiają praktycznie od ręki . Też korzystają z Corela ale nie mają problemów z moimi plikami, zawsze wysyłam w dxf Autocad14 i dodatkowo plt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Różne dxf
Post: 26 paź 2011, o 07:55 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2011, o 08:44
Posty: 102
Lokalizacja: Lublin
Ale który to jest format??? Bo ja tam mam tylko "dxf- data exchange format" bez specyfikacji czy jest to "dxf Autocad14" czy jakiś inny ??

Pliki w formacie plt też wysyłałem i nie pomagało. Efekt podobny. Może coś źle robię???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Różne dxf
Post: 26 paź 2011, o 08:00 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Jak już zapisujesz rysunek poprzez SAVE AS to wyskakuje Ci okno zapisu w którym zapisujesz nazwę pliku i format, po prawej stronie of okienka z formatem masz "Setup" a w nim wybierasz wersję pliku . Zaznaczasz ACAD 14 i po sprawie.


Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 207.37 KiB | Przeglądany 9264 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Różne dxf
Post: 26 paź 2011, o 15:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2011, o 08:44
Posty: 102
Lokalizacja: Lublin
Wielkie Dzięki :)

Myślę że to rozwiąże moje problemy, wezmę pliki do szkoły i sprawdzę jeszcze raz jak teraz sprawa wygląda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Różne dxf
Post: 28 paź 2011, o 08:05 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 paź 2011, o 22:56
Posty: 36
Lokalizacja: Moskwa
na tyle na ile znam corela mogę powiedzieć, że alternatywną metodą jest wciągnięcie dwg do Corela. Dwg w wersji 2002 zaimportuje się do kazdego corela powyżej wersji 9

Poza tym mozna wydrukować z Cada do PDFa i wciągnąć do Corela - trochę dookoła ale jak nie bedziesz widział innego wyjścia to spróbuj.
pdf jest moim zdaniem najlepszym formatem do grafiki.
Tylko pilnuj skali.

_________________
latać! mi się chce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Różne dxf
Post: 28 paź 2011, o 15:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
TurboCAD bez problemu zapisuje w PDF, z tym że trzeba trochę popróbować ustawień we wspomnianym już wcześniej setupie zapisu. Zapisywałem kilka razy w pdf i po odpowiednim ustawieniu setupu rysował we własciwym wymiarze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Różne dxf
Post: 28 paź 2011, o 15:04 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2011, o 08:44
Posty: 102
Lokalizacja: Lublin
Dziś sprawdziłem pliki, wszystko chodzi bez najmniejszych problemów :D :D .(na początku miałem problemy jeszcze ze skalą ale parę kliknięć i działa) Wielkie dzięki Panowie. Problem rozwiązany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group