Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 20:17

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 7 maja 2022, o 22:44 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 lut 2014, o 13:01
Posty: 155
Lokalizacja: Sośno
WAŻNE!!!!!!
ZMIANA LOKALIZACJI
Niestety nie z winy organizatorów, nastąpiła zmiana lokalizacji Mistrzostw Polski.
Nowa lokalizacja to SOŚNO czyli ok 14 km dalej.
Poniżej mapki z zaznaczonym miejscem rozgrywania MP.
Niebawem fotografie samej łąki.
Plan startów nie ulega zmianom.
Jedynie konkurencje modeli na uwięzi będą rozgrywane na Sosieńskim boisku, co będzie plusem dla samej konkurencji.


Załączniki:
Program Mistrzostw POP.jpg
Program Mistrzostw POP.jpg [ 326.02 KiB | Przeglądany 4204 razy ]
InkedMP sośno PRZY_LI.jpg
InkedMP sośno PRZY_LI.jpg [ 1.77 MiB | Przeglądany 4204 razy ]
PLAKAT MP Sośno.jpg
PLAKAT MP Sośno.jpg [ 793.54 KiB | Przeglądany 4204 razy ]
MP Sośno mapa 2.jpg
MP Sośno mapa 2.jpg [ 588.12 KiB | Przeglądany 4204 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Kostek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 8 maja 2022, o 10:24 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
awiatik pisze:
Nowa lokalizacja to SOŚNO czyli ok 14 km dalej.

Bliżej :lol: . Jak dla nas.
Pytania.
Jak z rezerwacją noclegów?. Mamy rezerwację w Więcborku. Czy będzie jakoś oznakowana droga w samym Sośnie?. Widzę, że dojazd po drogach gruntowych.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 8 maja 2022, o 12:57 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 lut 2014, o 13:01
Posty: 155
Lokalizacja: Sośno
Oznaczenia będą, i zdjęcia będą za momencik, a gruntówką to jakieś 400-500 metrów tylko.
Rezerwacje są OK

_________________
Pozdrawiam
Kostek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2022, o 00:02 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 lut 2014, o 13:01
Posty: 155
Lokalizacja: Sośno
II Otwarte Mistrzostwa Polski
Zgłoszenia: aktualizacja na 9 maja
Zgłoszonych jest 14 zawodników z 37 modelami w klasach:
OTVR szybowce 11 modeli
Retro-PL 8 modeli
Elektrorubber 6 modeli
Retro C/L 6 modeli
Wicherki 3 modele
Texaco 3 modele


Załączniki:
Puchar Wójta.jpg
Puchar Wójta.jpg [ 255.26 KiB | Przeglądany 4138 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Kostek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2022, o 14:58 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Tak sobie czytam o tych MP. Przeczytałem jeszcze raz regulaminy. Zdaję sobie sprawę, że modele "old" to jakaś w pewnym sensie hermetyczna grupa. Wiem również, że ME są priorytetem /oczywiście nie dla mnie/ i mam pytanie. Gdzie jest nasza, polska, kategoria. W szybowcach jest konkurencja OTVR /to mnie najbardziej interesuje/, Retro pl, sam nie wiem już jakie modele mają tam startować, reszta nie wypowiadam się, bo się nie znam. Pomijam tutaj ideę "monotypu", jakoś umarła, chyba ;) . To są Mistrzostwa Polski, nie ME. Mieliśmy robić nasze modele z całymi brakami dokumentacji, opisów itp i nimi latać/startować. O ile dobrze sobie przypominam, do takich uzgodnień i takich wniosków udało nam się dojść. Przecież chodziło o to aby więcej modelarzy mogło "bawić się" w takie modelarstwo, aby nie startowało w zawodach 11 osób, tylko o wiele więcej. Nasza krajowa klasa miała to umożliwić i zapewnić wszystkim super zabawę.
Podsumowując. Jeżeli moja sytuacja domowa pozwoli mi przyjechać do Sośna, a bardzo bym chciał, to szczerze pozostaje mi startowanie/udział po za konkursem i spotkanie z kolegami modelarzami :D . Moje modele nie spełniają wymogów klasy OTVR, albo słabo się w nich mieszczą.
Jeżeli czegoś nie doczytałem, lub przeoczyłem albo źle zrozumiałem, to przepraszam, ale takie myśli mnie nawiedziły po lekturze tego wątku na naszym forum i tym sąsiednim.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2022, o 21:42 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 lut 2014, o 13:01
Posty: 155
Lokalizacja: Sośno
Milo.
twoje szybowce spełniają regulaminowe zapisy udziału w zawodach na terenie Polski.
Co do planów KOSa, to trzeba zatwierdzić jedną ostateczną wersję planów, tak aby tym modelem można było startować także poza granicami Polski.
W przypadku BD, to tego problemu nie ma, gdyż są opublikowane dość dobre plany.
Też nam zależy na tym aby coraz więcej modelarzy budowało i startowało z Oldkami, ale też nie możemy się zamykać w większości tylko na Polskie konstrukcje.
Nikogo nie możemy i nie chcemy zmuszać do budowy naszych modeli. W każdej klasie jest rozszerzenie rocznikowe dotyczące naszych konstrukcji i każdy może sobie wybrać jaki i z którego roku,czy kraju model sobie zbuduje. Aby tylko spełniał przepisy krajowe, a w przypadku ambitniejszych:przepisy Europejskie.
A czemu starty i inne robimy jak na ME? a po to aby jak komuś się zamarzy pojechać na ME czy na inne zawody zagraniczne, wiedział że wszystko będzie OK.
A Retro-PL puki co jest naszą krajową klasą, gdyż nie ma odpowiednika w innych europejskich klasach: silniki, oraz czas pracy silnika.

Nad wszelkimi sprawami organizacyjno-regulaminowymi, podyskutujemy w sobotę wieczorem.
Zapraszam.

_________________
Pozdrawiam
Kostek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2022, o 10:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Kilka fotek, mało robiłem, z zakończonych w niedzielę mistrzostw. Mam nadzieję, że koledzy podzielą się swoimi zdjęciami. Co powiedzieć o zawodach....no cóż, głównym rozgrywającym była pogoda ;) . Sobota absolutnie nielotna, w niedzielę udało się rozegrać po dwie kolejki lotów. Więcej szczegółów na pewno ujawni Kostek.
Był drugi "Kos" na zawodach, świetnie wykonany i super latający, co mnie bardzo ucieszyło :D .


Załączniki:
DSCN6140.jpg
DSCN6140.jpg [ 169.85 KiB | Przeglądany 3889 razy ]
DSCN6139.jpg
DSCN6139.jpg [ 169.59 KiB | Przeglądany 3889 razy ]
DSCN6136.jpg
DSCN6136.jpg [ 164.83 KiB | Przeglądany 3889 razy ]
DSCN6137.jpg
DSCN6137.jpg [ 158.24 KiB | Przeglądany 3889 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2022, o 11:43 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 lut 2014, o 13:01
Posty: 155
Lokalizacja: Sośno
II Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Oldtimer przeszły do historii.
Były to rekordowe Mistrzostwa w porównaniu z ubiegłorocznymi z powodu większej liczby zawodników i niemal dwukrotnie większej liczby zgłoszonych modeli, mimo braku dwóch zawodników/względy zdrowotne i zawodowe/
Nasze mistrzostwa zaszczycili swoją obecnością modelarze z: Bornego Sulinowa,Elbląga, Gdańska, Gdyni, Stargardu, Szczecinka, Pasłęka, Pyrzyc, Bydgoszczy,Więcborka.
Mimo precyzyjnego planu rozegrania mistrzostw, największym rozgrywającym była pogoda, która skutecznie zburzyła nam precyzyjne plany.
Pierwotnie otwarcie Mistrzostw zostało zaplanowane w miejscu rozgrywania zawodów, które przenieśliśmy do sali gimnastycznej SP w Sośnie.
Patronat nad Mistrzostwami objął Wójt Gminy Sośno Leszek Stroiński,który także ufundował Puchar Wójta dla zwycięzcy w klasie Retro-PL, w otwarciu mistrzostw udział wzięli Sekretarz Gminy Sośno Piotr Dobrzański oraz Dyrektor GDK Sośno Przemysław Kowalczyk.
Po krótkiej ceremonii i sesji foto dla mediów, rozpoczęła się część techniczna związana z rejestracją uczestników i modeli, oraz omówieniem spraw organizacyjnych i wyborem nowych władz SAM 18 Polska na kolejną kadencję.
Pierwotnie zaplanowane na sobotę starty w OTVR-szybowce i Elektrorubber trzeba było przenieść na niedzielę. I tym sposobem w niedzielę byliśmy zmuszeni do rozegrania startów we wszystkich klasach modeli. Co przy sprawnej organizacji i poprawie warunków się udało bezproblemowo.
Rywalizację rozpoczęliśmy od szybowców. Zostało zgłoszonych aż 15 modeli w tej klasie, co jest rekordem. Warunki pogodowe dla tej klasy nie były zbyt łaskawe. Najwięcej problemów sprawiał porywisty wiatr i niemal brak termiki. W takich warunkach procentowało doświadczenie i tzw. czucie powietrza.
Rywalizacja w tej klasie przebiegła nadspodziewanie szybko, jak i pogoda powoli się poprawiała, niemrawo zaczęło się pojawiać słońce i robiło się coraz cieplej.
Kolejnymi modelami na starcie były Elektrorubbery, zgłoszono sześć modeli. Rywalizacja tutaj przebiegła sprawnie, momentami w powietrzu były jednocześnie kilka modeli, a warunki się cały czas poprawiały. I jak przyszła kolej na klasy z modelami napędzanymi silnikami spalinowymi: TEXACO, Retro-PL, warunki termiczne były całkiem przyzwoite, co wszyscy wykorzystali, i mimo poszarpanej termiki kilka lotów było niemal maksymalnych.
Ostatecznie miejsca na podium w poszczególnych klasach wyglądały następująco:
OTVR
I Konstanty Polasik Sośno Cicogna
II Mieczysław Żuchowski Elbląg KOS
III Mateusz Tomaszczyk Szczecinek KOS
Elektrorubber
I Jan Zawistowski Pasłęk Sokol
II Konstanty Polasik Sośno Sokol
III Andrzej Rudziński Pasłęk Winner
Texaco
I Leszek Kłos Gdańsk Feaather Merchant
II Mateusz Tomaszczyk Szczecinek Wicherek 25
III Stanisław Gałka Borne Sulinowo Ichabod
Retro-PL
I Jacek Burda Purzyce KB 10
II Stanisław Gałka Borne Sulinowo A-pay 1954
III Konstanty Polasik Sośno Fulmen
Puchar Wicherka zdobył Andrzej Żychliński ze Stargardu.
Puchar Wójta Gminy Sośno powędrował dla zwycięzcy w klasie Retro-PL Jacka Burdy
III Otwarte Mistrzostwa Polski Oldtimer 2023 odbędą się w Elblągu na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego.
I na koniec tradycyjne podziękowania dla wszystkich którzy się przyczynili do organizacji i sprawnego przebiegu Mistrzostw Polski: P.W. BEMIX z Więcborka, BARTONTECH z Sośna, Ol-pen model z Odolanowa, ekipie sędziowskiej Wiolecie Pacek,Juli Kaszubie,Monice Balcerskiej i Agacie Adrych, sędziemu głównemu Sylwestrowi Wardynowi, Państwu Gapińskim za udostępnienie łąki,Szkole Podstawowej w Sośnie za udostępnienie sali gimnastycznej, Gminny Dom Kultury Sośno oraz Elżbiecie Ozimek za piękne wypisanie dyplomów.
Jeszcze raz wielkie Podziękowania.
Na zachętę fotki z otwarcia i zakończenia
Więcej już niebawem: dzisiaj i jutro


Załączniki:
IMG_0378.JPG
IMG_0378.JPG [ 945.05 KiB | Przeglądany 3831 razy ]
20220521_103426.jpg
20220521_103426.jpg [ 2.1 MiB | Przeglądany 3831 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Kostek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2022, o 12:41 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Super,
gratulacje dla zwycięzców :)

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group