Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 18:19

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 maja 2014, o 12:55 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Zamieszczam odtworzone plany "Kosa". To co jest narysowane postarałem się z jak największą starannością i dokładnością obrysować. Nie są to plany wykonawcze. Pominąłem parę szczegółów: w rzucie z przodu obrys poziomego jest prostokątny, pionowy podobnie, aby pokazać samą sylwetkę, profil taki jak udało mi się "wyciągnąć" z tego org szkicu. Nie zastanawiałem się nad strukturą, tzn, jakie przekroje listewek, pokrycie itd. Dokumentacja szybowca jest skromna, dalsze projektowanie to już własna inwencja, oczywiście podparta zasadami budowy ówczesnych modeli. Na pewno nie jest to model /dokumentacja/ na zawody, ale chyba warto było posiedzieć parę wieczorów nad komputerem i ocalić, na razie w formie elektronicznej, od zapomnienia ten piękny model.
Oczywiście model będzie zbudowany , opisuję to moim innym wątku, będzie dokumentacja warsztatowa, formatki balsowe i sklejkowe najważniejszych elementów pod laser i dokładny opis budowy. :) Jednak będzie to moja wizja, na pewno delikatnie zmieniona /wymogi RC/ i przystosowana do dzisiejszych możliwości materiałowych.
Dziękuję kolegom z forum za merytoryczne uwagi i pomoc w opracowaniu tego planu.....myślę, że nie ostatniego :D

edit:
plan zapisany na formacie A4, skala 1:7,9
edit2:
dołączyłem skan oryginału
edit3:
zmieniłem pdf ....teraz w skali 1:8


Załączniki:
KOS.pdf [40.38 KiB]
Pobrany 651 razy
kos.JPG
kos.JPG [ 29.62 KiB | Przeglądany 7392 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 cze 2014, o 18:03 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 paź 2011, o 19:36
Posty: 24
Lokalizacja: Słupsk
Witam
A myślałeś o profilu NACA 6412? Popularny w tamtych czasach. I bez kombinowania, bo są współrzędne.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 cze 2014, o 18:09 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Tak, Naca 6412 jest brana pod uwagę. Jednak mam przykre doświadczenia z tym profilem. Model szybowca, który wykonałem kiedyś, cięciwa 140 mm, nie chciał latać po pokryciu płatów folią, wcześniej jak były pokryte japonką latał.....jakoś ( "Re" ? ;) ) W "Kosie" cięciwa ma 150 mm.....

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group