Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 16:15

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 2 maja 2020, o 14:12 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
milo pisze:
Panowie. Co Wy z tym "pomarańczowym" :o

No sam nie wiem :lol: na jednym zdjęciu tak mi to wygląda... może kwestia monitora... mniejsza z tym przy najbliższej okazji ocenię na żywo ;) :lol:

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 maja 2020, o 14:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
molej pisze:
Kratownicowy kadłub podobny jest w oklejaniu do żeberkowej konstrukcji skrzydeł za kesonem.

No napisałem wcześniej dlaczego:
..."Przyprasowanie na podłużnicach i na powierzchni kadłuba folii do odpowiedniego wyglądu, masakra."
Bynajmniej dla mnie była to trudność. Podłużnice 4x4, troszeczkę zeszlifowane, mało miejsca aby dobrze przyłapać. Dodatkowo folia kurczy się i czasami, przy małym zapasie "zjeżdża" z konstrukcji.
Obiadek i ruszam z Kosem na pole :) .

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 maja 2020, o 14:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Widziałem co napisałeś, ale nie było to dla mnie do końca jasne. Może teraz już jest ;)

Powodzenia w oblocie! :D

PS. Jak dla mnie to nie było tam pomarańczowego - żółty złoty i cytrynowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 maja 2020, o 17:13 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
molej pisze:
...
PS. Jak dla mnie to nie było tam pomarańczowego - żółty złoty i cytrynowy.

Prawie każdy facet i monitor widzą kolory inaczej.
Spokojnie Panowie. :D

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 maja 2020, o 17:31 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
"KOS" pierwsze loty ma za sobą :D . Warunki dość spokojne. Powietrze po przelotnym opadzie, wyszło słoneczko, lekki wiaterek z pn-zach. Jak zwykle, kilka lotów z ręki i ok 10 holi gumowych. Wyważenie jest dobre, trochę na początku wydawało mi się, że słaba reakcja na kierunek. Zwiększyłem wychylenia, jest ok. Model ma dużą powierzchnię boczną, więc reaguje na wszystkie boczne podmuchy, turbulencje. Start na holu spokojny i co mnie zdziwiło, hak projektowany na SC 70 mm od kn, przy 130 mm od kn dobrze się sprawował. Jakieś delikatne korekty podczas wznoszenia, ogólnie bez złych tendencji i takich tam. Wyczepienie, lot swobodny. Lata bardzo powoli, bardzo bardzo powoli. Wprowadzony w zakręt/krążenie utrzymuje przechył i stabilność. Właściwie sw nie używałem. Udało mi się nawet złapać komin, bardzo fajnie widać gdy model jest w obszarze noszeń. Kilka kółek i lądowanie. Z racji małej prędkości i swoistej otępiałości na stery bardzo proste i nie sprawiające kłopotów.
Mam dobre wrażenia, szybowiec trochę jak "gazeta" ale przyjemny w pilotażu i dający wiele relaksu.
Z krytycznych uwag to przede wszystkim mocowanie poziomego, muszę je totalnie przerobić. Obecne nie sadowi poziomego w zadanym kącie zaklinowania - latałem z dość dużym trymem na "mordę". Druga sprawa to brak pewnego chwytu modelu podczas naciągania gumy /trójkątny przekrój kadłuba/. No ale tutaj nic nie zmienię. W powietrzu prezentuje się elegancko, jest dobrze widoczny.
Polecam budowę tego modelu. Na pewno odwdzięczy się dobrymi lotami.
Za kilka dni udostępnię formatki z odpowiednim komentarzem, niezbędne do budowy "Kosa" dla tych co będą chcieli go sobie zbudować.
Zdjęcia i film z lotów pojawi się jak będzie miał kto kręcić.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 3 maja 2020, o 14:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Krótkie wideo z dzisiejszych lotów.








Załączniki:
DSCN5267.jpg
DSCN5267.jpg [ 239.86 KiB | Przeglądany 7421 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 3 maja 2020, o 16:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Gratulacje z oblotu wczorajszego :D
Przynam, że w głowie miałem wyobrażenie o swobodnie latającym "modeliku" - na filmie zobaczyłem skalę :shock:
Jaka w przybliżeniu była prędkość wiatru? Przy tak niskim obciążeniu powierzchni nośnej, do jakiej prędkości wiatru można będzie jeszcze spokojnie latać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 3 maja 2020, o 20:40 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
molej pisze:
Jaka w przybliżeniu była prędkość wiatru? Przy tak niskim obciążeniu powierzchni nośnej, do jakiej prędkości wiatru można będzie jeszcze spokojnie latać?

Myślę, że do maksymalnie 3-4 m/s można wykonywać loty w miarę przyzwoite. Na filmikach wiatr był o sile ok 2 m/s. Były większe porywy, ale były też chwile bez wiatru.
Pamiętasz na pewno jak lataliśmy razem w Bieszczadach :D . Na jednej z górek nie byliśmy w stanie się utrzymać na żaglu. Jestem przekonany, że Kos wtedy spokojnie by się trzymał. To jest zupełnie inny model, nawet biorąc pod uwagę nasze modele. Dzisiaj latałem na termice ok 10 min - chwilę przed burzą. Udawało mi się "trzymać w zerku" na małej wysokości kilka razy / no nie wiem, może 10-15 m/ przez minutę, może dwie, właściwie nie wiem na czym. Czy to był komin, czy jakiś odrywający się bąbel, czy też jego resztki.
Bardzo pouczające latanie, dające wiele do myślenia i mnóstwo radochy. Polecam.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 maja 2020, o 14:52 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 739
Lokalizacja: Elbląg
Gratuluję udanego oblotu! Teraz w termiczne dni musisz zaopatrzyć się w turystyczne krzesełko i...…. pełny relaks. :lol: Fajnie lata. Majestatycznie.

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 maja 2020, o 15:12 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
Naprawdę bardzo milo ten model lata. :D
Gratuluję.

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group