Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 09:58

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 28 maja 2014, o 19:08 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Zmieniłem położenie tych rozpórek.....chyba będą bardziej spełniały swoją rolę podczas startu ;) Na czerwono zakres położenia haka do holowania /10-15 st od SC/.....planuję aby był on wycięty razem z płozą-listwą kilową.
Na koniec pewna uwaga. Przyjąłem położenie SC w 40 % cięciwy, 60 mm od KN....dlaczego? Otóż wrzuciłem Kosa w w program do wyznaczania SC.....wyszło 95-105 mm od natarcia :shock: Przypominam, że cięciwa płata wynosi 150 mm ;) .... Model "nadstateczny"?..... :lol:


Załączniki:
Kos 12.jpg
Kos 12.jpg [ 189.09 KiB | Przeglądany 4120 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 cze 2014, o 20:09 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
W wolnych chwilach pracuję teoretycznie nad "Kosem" i postanowiłem zmienić założenia modelu. Wiem, wiem....nie jest to zgodne z regulaminami. Oto zmiany jakich dokonałem. Przede wszystkim przeskalowałem plany o 1,4 x, tym samym rozpiętość wzrosła do ok 2 m, dodałem półżebra między dźwigarami a krawędzią natarcia. Cięciwa płata wzrosła do 210 mm, no i zdecydowałem się na profil Naca 6412.
Konstrukcja płata: dźwigary z listew sosnowych 8x3, natarcie sosna 5x3, spływ listwa trójkątna balsowa 15x4 podklejona od spodu paskiem sklejki 0,6 szerokości 20 mm. Żeberka z balsy 2 mm. Pozostaje jeszcze zaplanować i zaprojektować mocowanie płata.....myślę o bagnecie z blachy dural między dźwigarami ;)


Załączniki:
Zrzut ekranu (47).jpg
Zrzut ekranu (47).jpg [ 74.86 KiB | Przeglądany 4072 razy ]
Zrzut ekranu (48).jpg
Zrzut ekranu (48).jpg [ 63.69 KiB | Przeglądany 4072 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group