Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 14:21

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 wrz 2011, o 14:35 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Będąc użytkownikiem kilku for internetowych, poświęconych modelarstwu, zauważyłem, że nie ma nigdzie działu poświęconego wiedzy elementarnej potrzebnej do budowy modeli. Nie chodzi mi o to np "jaki silnik do takiego modelu", lub "którą aparaturę kupić', tylko o to jak zaplanować budowę od początku, jakie listewki na dźwigary, jak zbudować kadłub, z jakich materiałów korzystać jak to wszystko skleić. Wiem, że na tym forum są modelarze z dużym dorobkiem. Stwórzmy zatem kompendium wiedzy, tej podstawowej, dla młodszych stażem kolegów. Zamiast tłumaczyć każdemu z osobna - wywołuje to niepotrzebne nerwy i napięcia - będziemy mieli z czasem gotowe opisy, poradniki.
Zapraszam wszystkich do wspólnego tworzenia tego działu. Każdy z nas ma swoje sprawdzone metody budowy, podzielcie się nimi.Jeżeli ktoś się zdecyduje na napisanie czegoś, proszę zakładać osobne wątki i w miarę możliwości rozbudowywać je i uzupełniać. Proszę jednocześnie o niezaśmiecanie poszczególnych wątków niepotrzebnymi uwagami i dyskusjami. Wszystkie uwagi proponuję wysyłać na pw do autora, a autor niech decyduje, czy odpowiednio wyedytuje swój wątek. Oczywiście mile widziane są zdjęcia i rysunki.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group