Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, o 00:41

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 2 lip 2012, o 11:44 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 cze 2012, o 15:36
Posty: 20
Lokalizacja: Taranto [Italy]
Jak narazie potrzebuje tylko ''goly profil'' a cieciwa to 20 cm.
Dzieki za pomoc :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 lip 2012, o 12:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Może być potrzebna zmiana z cali na mm ale to nie problem. Profil ma 200mm tak jak chciałeś


Załączniki:
CLARK Y.dxf [26.92 KiB]
Pobrany 516 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 lip 2012, o 15:46 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 cze 2012, o 15:36
Posty: 20
Lokalizacja: Taranto [Italy]
Dziekuje za profil :)
Dzisiaj przekonalem sie, ze rysowanie modelu nie jest takie proste, ale bede rysowal dalej i poprawial.


Załączniki:
1.jpeg
1.jpeg [ 19.51 KiB | Przeglądany 15750 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 lip 2012, o 18:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Nikt nie twierdził ze będzie łatwo ale nie przejmuj się, tak jest tylko na początku pracy w CAD. Potem już jest z górki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lis 2012, o 23:53 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
Sky.
Co dalej?
Model powstaje?
Może już lata :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 kwie 2013, o 21:45 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 kwie 2013, o 21:13
Posty: 5
Lokalizacja: Kraków
Witam :) w swojej karierze modelarskiej dużo wylatałem, jeszcze więcej rozbiłem :D Przyglądam się temu wątkowi, ponieważ chciałbym zabrać się za budowę małego szybowca na zbocze. Mam wiele pytań co do budowy. Czy można prosić o kontynuowanie rozważań nad projektowaniem ? To się czyta lepiej niż Szwejka :lol: :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 kwie 2013, o 21:55 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3701
Lokalizacja: Elbląg
Napewno...uporam się z aktualnie prowadzonymi projektami, chociaż trochę i postaram się dalej ciągnąć temat, tylko muszę przeczytać cały wątek i zobaczyć na czym skończyliśmy. Pytaj, odpowiem(y) :)

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 kwie 2013, o 22:08 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 kwie 2013, o 21:13
Posty: 5
Lokalizacja: Kraków
więc czekam :) a teraz jeśli Pan może, to czy mógłby rozwiać moje wątpliwości : jaka jest różnica pomiędzy skrzydłem prostokątnym, trapezowym, a eliptycznym ? ( pczywiście oprócz wizualnej różnicy :lol: )
Zabieram się za budowę małego szybowca na zbocze "własnego projektu " ( o ile można to nazwać projektem :D ) I tu mnie właśnie nurtuje ta zależność między obrysami ....
Jaki obrys pasował by tu najlepiej ? :

Skrzydło : klasyczna konstrukcja + keson, lotki, kryte folią.
Kadłub : przód z laminatu, ramie z rurki węglowej , usterzenie '' V "

Chciałbym , żeby model był szybki i zwrotny.
Mam nadzieję że nie zadaję głupich pytań ... :) jeśli chodzi o samą budowę, to nieskromnie przyznam , że idzie mi to całkiem " czysto " , z teorii natomiast jestem noga - nigdzie nie mogłem znaleźć tematu o obrysach :/

Zapomniałem dodać - wybrałem profil sd7037
Pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 kwie 2013, o 22:41 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3701
Lokalizacja: Elbląg
Ok.....ale na początek....nie "panujemy" sobie na forum i nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi ;)
Z tego co czytałem to model niewielki. Jaki obrys skrzydeł? Polecam lekturę "biblii" projektowania szybowców "Zdalnie kierowane modele szybowców" Pana W.Niestoja.
Skrzydło o obrysie prostokątnym pracuje w całym zakresie prędkości tak samo, nie występują obszary, nie występuja w sposób bardzo widoczny, oderwania się strug powietrza podczas spadku prędkości /liczba Re/. Dodatkowo budowa takiego płata jest relatywnie prosta i szybka.
Skrzydło o obrysie trapezowym ma jedną podstawową przewagę nad opisanym wyżej.....mniejszy opór indukowany, czyli model szybszy itd. Ale mamy przy małych cięciwach problem z opływem końcówek ...znów ta liczba Re ;) . Kompromisem jest płat o obrysie prostokątno-trapezowym.....Nie wiem czy jest idealny zalecany obrys na zbocze, wszystko zależy od możliwości modelarza, umiejętności. Oczywiście budowa płata trapezowego, eliptycznego jest o wiele bardziej skomplikowana i pracochłonna.
Pomijam tutaj względy wizualne, modę itp.....Gdzieś czytałem, że przy modelach do 180-200 cm rozp obrys nie ma znaczenia, to tylko moda....osobiście sie z tym nie zgadzam. Miałem dwa szybowce, prawie takie same, jeden z płatem prostokątnym, drugi z prostokątno-trapezowym....większe osiągi miał ten drugi, niewiele , ale jednak.
Z moich doświadczeń wynika, że najważniejszy jest odpowiedni profil płata, reszta to sprawa drugoplanowa. Musisz sam zadecydować....może ktoś jeszcze sie wypowie, moja wiedza i doświadczenia kończą się w tym momencie.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 kwie 2013, o 23:15 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 kwie 2013, o 21:13
Posty: 5
Lokalizacja: Kraków
@milo dziękuję za odpowiedź ! :) z pewnością sięgnę po lekturę :) Tak, modelik nieduży , mam nadzieję, że pęd tworzenia mnie nie poniesie i nie wyjdzie z tego 14 metrowa makieta :lol: :D przewiduję rozpiętość jakieś 120-max 140 cm .
Jutro zamieszczę wstępny szkic kadłuba, a jak poczytam o skrzydełkach to też coś stworzę :)
Wam też sprawia przyjemność samo myślenie o modelach ? Ot tak dzisiaj na historii w szkole zacząłem sobie marzyć o wakacjach i pięknych " kosiakach " przyszłym modelikiem :D :lol: :D

Pozdrawiam ! :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group