Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 21:54

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wstęp
Post: 28 lut 2013, o 22:24 
Online
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Dział do zamieszczania zdjęć szybowców, motoszybowców, starych, nowych, wszystkich. Chcialbym, aby to byla swoista baza ikonograficzna, niezbędna do odtworzenia malowania, oznakowania szybowców starych i nowych. Przeszukajcie swoje szuflady, zapytajcie znajomych, odwiedźcie pobliski aeroklub, może gdzieś leży stare zdjęcie, może pod plandeką w kącie hangaru stoi jakiś szybowiec, może ktoś z sąsiadów latał kiedyś i ma zdjęcia..... Fotografujcie, skanujcie, kserujcie i publikujcie.....ocalmy od zapomnienia te wszystkie okruchy szybowcowej historii.
"Zanim coś stanie sie zabytkiem, jest najpierw niepotrzebnym gratem....."

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wstęp
Post: 22 kwie 2013, o 20:59 
Online
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Właśnie skończyłem oglądać płytkę CD otrzymaną od atlasa - wielkie dzięki :D - ze zdjęciami starych szybowców, przed 1939 i po 1945/tych zdecydowanie mniej/. Z wypiekami na twarzy obejrzałemłem ok 190 zdjęć :D . Zastanawiałem się jaki klucz przyjąć do publikacji na łamach naszego forum ;).....wydaje mi się, że najlepszym będzie kryterium typu....np "Komar", "Sroka" itd. Stworzymy odrazu gotową dokumentację ikonograficzną danego typu :) wszystko pod ręką. Część zdjęć jest znanych, ale są i nieznane, przynajmniej dla mnie. Myślę, że Sławek nie będzie miał nic przeciwko aby zamieścić fotki w oryginalnej rozdzielczości :) w tym przypadku chyba wypada. Czeka mnie mrówcza praca , aby podzielić te wszystkie zdjęcia, powoli i systematycznie będę wrzucał w odpowiednie wątki. Zapraszam do dyskusji o zdjęciach.
Jeszcze raz dziekuję atlasowi za udostępnienie zdjęć do publikacji.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wstęp
Post: 23 kwie 2013, o 11:46 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 571
Lokalizacja: Warszawa
Myślę Milo, że to chyba najlepsze rozwiązanie. W tych "imiennych" wątkach można byłoby umieszczać tez jakieś rysunki poglądowe (np. trzy rzuty) lub, jeśli ktoś zdobyłby, rysunki szczegółów konstrukcji szybowca kabina, budowa płata, żeber itp). Pewnie będzie też konieczność tworzenia "podtematów" w wątku, ze względu choćby na różne, tak samo nazwane szybowce (np. Sroka, Czajka). Ale pewnie już o tym myślałeś. Dobra robota, naprawdę! Szykuje się piękny album :D

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wstęp
Post: 23 kwie 2013, o 13:49 
Online
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Na to co piszesz stworzyliśmy kiedyś osobny dział....Szybowce prpozycje i założenia projektowe.....viewforum.php?f=63
Myślę , że tutaj można wrzucać wszystko to o czym powiedziałeś. Skupmy się raczej na gromadzeniu dokumentacji zdjęciowej dla danego typu....mogę powiedzieć jeszcze , że jest sporo zdjęć na płycie , których raczej nie da sie zakwalifikować do danego typu....np zdjęcia hangarów, lotnisk, czy festynów.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wstęp
Post: 23 kwie 2013, o 14:24 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 571
Lokalizacja: Warszawa
Rozumiem. Ale umieszczenie takiego rysunku szybowca w tym dziale, o którym rozmawiamy, też miałoby ogromny sens. Poza tym, w przypadku konstrukcji płatów, innych szczegółów szybowca mam na myśli tu sprawy związane z oryginałem, a nie z budowaniem modelu. Te "informacje" byłyby dla nas, modelarzy, tych, którzy chcieliby odwzorować szczegóły konstrukcyjne oryginału. I miały pierwszorzędne znaczenie. Nie koniecznie w dokładnej skali budowanego modelu - bo przecież nie zawsze się da (np. węzły konstrukcyjne szybowca, gdzie zastosowana została powiedzmy sklejka 4 mm, w skali 1:6 jest trudna do odwzorowania i to jeszcze tak, aby przenosiła obciążenia, ale możliwa jako "zaznaczenie" - mam nadzieję, że wiesz o co chodzi). Sam dobrze wiesz, że modelarze mają różne "zboczenia" :lol: :lol: :lol: . A pozostałe zdjęcia z płyty... No cóż, pewnie nie jest wśród nas wielu, którzy oglądaliby je i fascynowali się widocznym na fotkach klimatem, ale sam wiesz po sobie pewnie, że to jest to "CÓŚ"... Umieszczenie takich zdjęć uchroni je (i właśnie ten klimat!) od zapomnienia... Może "zakładka" o nazwie "inne" lub ... no nie mam teraz słowa, żeby to nazwać ;)
I myślę też, że taki czy inny dział zakładki "Na skrzydłach historii" rozwijałby się doskonale same - zainteresowani musieliby tylko utrzymać trochę samodyscypliny.
Jakby nie było, to każdy pomysł jest nieoceniony. Jeśli tylko dzięki temu zachowamy to, co ulotne, i ocalimy od zapomnienia, to już będzie wielki sukces :)

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wstęp
Post: 23 kwie 2013, o 16:15 
Online
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Wlaściwie masz rację....dla mnie osobiście nie ma nic bardziej przyjemnego niż wpatrywanie się godzinami w takie zdjęcia.....no prawie nic :lol:
Wszystkie zdjęcia zostana opublikowane, no może poza skanami dyplomów itp, postaram się żadnego nie pominąć.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wstęp
Post: 23 kwie 2013, o 16:42 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 571
Lokalizacja: Warszawa
....dla mnie osobiście nie ma nic bardziej przyjemnego niż wpatrywanie się godzinami w takie zdjęcia.....

:lol: :lol: :lol: To tak jak ja... Bez przerwy mógłbym oglądać fragmenty (poza całym filmem ma się rozumieć ;) ) filmu "Pierwszy start". Szczególnie fragment, gdy na szybowisku, obok hangarów, przestawiają w tle ręcznie szybowce... :lol: :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group