Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 08:25

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 lis 2012, o 16:15 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 cze 2012, o 06:41
Posty: 56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański/Brazylia
Zgadza się. Jest to opisane od strony 104 :mrgreen: Kurde.....czujecie to ..... ja z tą książką do Brazylii poleciałem. Sorry z offtopa :ugeek:

_________________
Pozdrawiam

Grzegorz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2012, o 16:32 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Mam to. Ale wielkiej wiedzy to z tego nie wyniosłem - nic ponad to, co już wiedziałem. Jak to mówią - diabeł tkwi w szczegółach :) Poza tym - tak naprawdę trzeba spróbować, żeby wiedzieć...

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2012, o 20:22 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2011, o 11:07
Posty: 316
Lokalizacja: Radawiec Mały
Piotrek, to wzmocnienie rowingiem węglowym powinno być położone pod krawędzią kabiny . Wycięcie kabiny to najsłabsze miejsce w przedniej części kadłuba , kadłuby nie wzmacniane zawsze trzaskają w tym miejscu . Albo dodatkowo połóż rowing wokół wycięcia kabiny.

_________________
Nie ma takiego modelu który wyszedł by cało z każdej kraksy , ale są takie kraksy z których cało nie wyjdzie żaden model ....

Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2012, o 21:22 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Ok - tak zrobię - w sumie te małe paseczki co są z tyłu miały pójść pod kabinkę - ale stwierdziłem, że nie ma co - jak widać błędnie.
Dziś milo odebrał odemnie prototy kadłuba. Ja bym go wywalił do śmieci, ale on się uparł - cały milo :) w tym miejscu wątek się pewnie rozdwoi - milo będzie pisał o pierwszym kadłubie, ja o trzeciej formie :)

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2012, o 21:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Zgadza się, odebrałem , a właściwie zabrałem Piotrkowi pierwszy laminatowy kadłub ADW-1:)
Jak zwykle Piotrek troche przesadził, spodziewałem sie czegoś gorszego, ale jak na moje oko jest nieźle. Przeprowadzilem rewizje kadłuba, już u siebie w piwnicy. Szczególy za chwilę, na początku bardziej ogólnie.
Kadłub jest sztywny, sklejony liniowo, powierzcnia ładna. Próbowałem skręcić go wzdłuż osi, zero reakcji kadłuba, czyli ok :)
Niestety są pewne , powiem delikatnie , niedogodności, otóż.
Dla mnie najgorszym momentem w całym kadłubie jest nierówno sklejony kadłub, w osi pionowej, za kabiną na centropłacie. Muszę to przeciąć, ustabilizować, wyrównać i zalaminować na nowo.
Niesklejonne połówki za spływem na górnym szwie. Przeszlifowałem to już, zalaję żywicą.
To są wg mnie najgorsze do poprawki szczegóły.Rozmawialiśmy o tym, wynika to z samej procedury sklejania połówek, Piotrek nie miał na to dużego wpływu ;)
Jest jeszcze kilka drobniejszych poprawek, np: niedolana żywica w nasadzie płata, w rancie kabiny i jeszcze w paru miejscach, ale to jest tzw pikuś....dwa, trzy wieczory i zrobione.
Rant o którym pisał wcześniej Piotrek....kształt "cytryny"....banał, kilka ruchów kostką z papierem i po temacie.
Wątek sie rozdwoi :) To co odebrałem od Piotrka nie nadaje się do kosza, to super baza na kadłub do ADW-1. Niebawem wezmę się za niego....chciałbym pomalować je razem z kadłubem prototypu, także będą robione jednocześnie.
Miałem plan, żeby zrobić tą wersję z napędem, ale jak zobaczyłem surówkę, to odpuściłem, szkoda mi poprostu odcinać ten urokliwy przód kadłuba, będzie "czysty" szybowiec, nie będę szpacił go kołpakiem ;) Wersja usterzenia: poziomy płytowy, pływający w układzie krzyżowym. Płat w wersji "C".
No jest co robić :lol:

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 gru 2012, o 23:51 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Trzecie podejście do ADW-L :) - zrobiłem a w zasadzie przerobiłem i naprawiłem stare kopyto - zostało sklejone razem, dokleiłem statecznik pionowy - jakoś to obrobiłem. Niestety - kopyto na początku nie zostało przewiązane tkaniną, i pęka na potęgę na belce - nie mam już na to siły. Zaformuję tak jak jest - co się da poprawię w formie a resztę przed malowaniem gotowgo wyrobu. Tak zostaje. Następne projekty będą dojrzalsze. Na zdjęciach macie aktualny wygląd ADW-L - na żywo wygląda gorzej :)

Dziś zrobiłem foremnik - jak widać na zdjęciu - do otrzymania połówki formy. te białe kwadraty, to ficowe nakładki na śrubach - śrubami reguluję położenie kopyta w foremniku, aby uzyskać połówkę kadłuba. Teraz czekam na matę 150g, plastelinę i kończę formę v.3.0


Załączniki:
DSCF2076.JPG
DSCF2076.JPG [ 219 KiB | Przeglądany 10125 razy ]
DSCF2075.JPG
DSCF2075.JPG [ 211.6 KiB | Przeglądany 10125 razy ]
DSCF2074.JPG
DSCF2074.JPG [ 211.12 KiB | Przeglądany 10125 razy ]

_________________
Piotrek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, o 00:10 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 wrz 2011, o 22:29
Posty: 191
Lokalizacja: Australia-Canberra
Teraz wyglada to b. dobrze, ale nie zapomnij o jakis elementach centrujacych dwie polowki formy.

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, o 00:19 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Stan pisze:
... ale nie zapomnij o jakis elementach centrujacych dwie polowki formy.


Będą krążki centrujące - nakleję podkładki z wypełnionym wnętrzem. Tylko nie mam teraz wystarczająco grubych...

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2013, o 23:34 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
po masakrycznie długim oczekiwaniu na przesyłkę doszły materiały. Zrobiłem trzecie podejście do formy - zdjęcie jeszcze przed wypolerowaniem trzeciej warstwy rozdzielacza, więc nie ma lusterka :) Forma ma małe mankamenty, ale jest o niebo lepsza od poprzednich. Zobaczymy jak wyjdzie próbna odbitka. Zastosowałem żelkot zwykły - wydaje mi się, że lepiej się sprawdził niż narzędziowy - nie jest taki kruchy i nie odpryskuje. Za radą Kesto zastosowałem matę 150gr - rewelacja:)


Załączniki:
DSCF2189.JPG
DSCF2189.JPG [ 214.04 KiB | Przeglądany 10019 razy ]

_________________
Piotrek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 lut 2013, o 10:48 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Wczoraj wyjąłem pierwszą odbitkę - są pewne wady na łączeniu, ale do poprawienia.
Edit - kadłub z kabinką w tym stanie waży 196 gram


Załączniki:
DSCF2201.JPG
DSCF2201.JPG [ 291 KiB | Przeglądany 9959 razy ]

_________________
Piotrek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group