Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 08:07

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 6 lis 2012, o 21:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Tak, tak robiłem. Przed położeniem podkładu, obie połówki były obrabiane razem. Później szpachlówka. Po położeniu podkładu na drugiej też będą obrabiane razem, nie inaczej. Sprawia to pewne trudności, ale daję radę i tak robię.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lis 2012, o 15:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Dzisiaj żegnam kopyto ADW-1L...parę tygodni pracy, kilka warstw żywicy, szpachlówki i natryskowej masy wyrównujacej dało takie efekty. Dla mnie 4+ :D Dalej wszystko zależy od Piotrka :D


Załączniki:
DSCN0941.jpg
DSCN0941.jpg [ 137.73 KiB | Przeglądany 8074 razy ]
DSCN0942.jpg
DSCN0942.jpg [ 130.08 KiB | Przeglądany 8074 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lis 2012, o 14:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Na gorąco - próbuję zaformować to kopyto. Milo się napracował i mimo przeciwności losu kopytko wygląda ładnie. Niestety nie uniknęliśmy kichy. Pomijam tutaj materiał z którego wykonane jest kopyto bo cały czas jestem optymistą w tym względzie patrząc na Cobrę2. Chodzi bardziej o sam sposób budowy z dwóch połówek przy tym materiale - zapewne w przypadku sklejki problem byłby mniejszy choć pewnie by wystąpił. O co chodzi - łączenie połówek nie jest ostre - brzegi połówek są półokrągłe. po złożeniu tego do kupy środkiem idzie szczelina - pół biedy, bo przy łączeniu połówek można ją wypełnić, chodzi o to, że krawędzie są okrągłe - przy zrobieniu z tego form powstanie w tym miejscu schodek do wewnątrz który utrudni wyjęcie kopyt z formy. Próbuję oczywiście na desce doprowadzić to do prostego, jednak z efektem może być różnie. zobaczymy. Zastanawiam się, czy gdyby milo skorzystał z mojej sugestii, aby nakleić na połówki styczne taśmę pakową spiąć razem połówki i szczelinę zaszpachlować na równo, obrobić, następnie rozdzielić połowki rozwiązało by problem. Bardzo możliwe. W każdym razie nie wydaje mi się, abym robił jeszcze formę tą metodą. Zobaczymy jak pójdzie z całym kopytem w Cobrze. Później wrzucę jakieś zdjęcie.

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lis 2012, o 18:11 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 mar 2012, o 21:24
Posty: 108
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
milo pisze:
Nałożyłem podkład wyrównujący, kładzie się dobrze. Jaki efekt to okaże sie za parę godzin. Narazie oceniam na 4...


Panowie,

A co to za podkład wyrównujący?
I gdzie coś takiego można kupić?

Pytanie nr 3: z czego będziecie robić negatywową formę, tzn z jakich materiałów?
Jestem pełen podziwu dla wyników pracy, a jako że nie mam doświadczenia w łączeniu takich 2 połówek zastanawiam się też jak je zalaminujecie je od wewnątrz ?

Z góry dzięki!

_________________
A positive anything is better than negative nothing :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lis 2012, o 18:21 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Odpowiadam na dwa pierwsze pytania.
Natryskowy podkład wyrównujący firmy Troton Master V 2007, z utwardzaczem, do kupienia w sklepach z lakierami do malowania samochodów. Dla mnie rewelacyjna substancja, idealnie sie szlifuje, zarąbisto kładzie, a efekty są powalające. Żałuje, że tak późno odkryłem tą masę. Nie jest tania...ok 50 zł za puszkę 1 L, ale warta kazdej złotówki.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lis 2012, o 18:30 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 mar 2012, o 21:24
Posty: 108
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Dzięki!
Szlifuję kopyto maski silnika i też się chyba pokuszę o negatyw, a szpachlę trochę trudno wyszlifować na błysk :)

Edit:
Znalazłem na Allegro coś takiego.
Myślicie, że się nada ?

http://moto.allegro.pl/podklad-akrylowy ... 94697.html

_________________
A positive anything is better than negative nothing :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2012, o 00:51 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
No dobra - krok dalej - poniżej kilka zdjęć, ale pokrótce opiszę co się działo. Zrobiłem dwa podejścia do formy. Pierwsze niestety nieudane - żelkot pękał, tkanina nie doszła dokładnie do żelkotu - masakra, którą widać na dwóch zdjęciach - przy zdejmowaniu z kopyt popękało. Początkowo myślałem, żeby naprawiać tą formę, ale nie dało rady, żelkot pękał dalej. Niestety dodatkowo - technologia robienia kopyta kadłuba z dwóch połówek okazała się w moim przypadku porażką - nie udało się zrobić idealnego przejścia połówka-połówka. Krawędzie połowek są lekko podszlifowane, co powoduje, że negatyw - forma ma w tym miejscu rant. Przez to był problem ze zdjęciem pierwszej formy. Poza tym jest teraz spory problem z dokładnym i wzajemnym ustawieniem połówek to pierwsze i ostatnie kopyto tego typu. Cobra2 będzie robiona z całego kopyta na przekładce. Wogóle tak jak piszę - porażka. NA szczęście forma zeszła z kopyta praktycznie bez szwanku - lekko w jednym miejscu uszkodziła kopyto, jednak załatałem i spróbowałem w sposób bardziej przemyślalny podejść do drugiej formy. Starałem się zniwelować wszystkie problemy podejścia pierwszego i mam formę drugą. Ponownie idealnie zeszło z kopyt :) W sumie można zrobić trzecie podejście - pewnie forma była by idealna, bo teraz ma małe babolki - jak się uważnie przyjrzycie zdjęciom to w dolnej przedniej części kadłuba widać białe plamki - to dziurki w żelkocie na krawędzi formy. Próbowałem zeszlifować rant, i się ujawniły. jest ich kilka i małe, ale mimo to naprawię - po prostu zaleję CA i przeszlifuję te miejsca. Forma przeszlifowana na mokro papierem 800 potem 1500 i spolerowana - na zdjęciach nie widać, ale lusterko wyszło.
Myślę, że jutro zawoskuję formę i w week- end wylaminuję pierwszy prototyp. Jedna rzecz jeży mi włos marny na głowie - przykłądam połówki i mam wrażenie, że nie składają się równo - choć wiem, że to niemożliwe :)


Załączniki:
Komentarz: zawoskowane kopytka gotowe do formowania
DSCF2060.JPG
DSCF2060.JPG [ 235.13 KiB | Przeglądany 7989 razy ]
Komentarz: forma v.1.0 - uszkodzenia
DSCF2063.JPG
DSCF2063.JPG [ 232.42 KiB | Przeglądany 7989 razy ]
Komentarz: forma v.1.0 - uszkodzenia
DSCF2064.JPG
DSCF2064.JPG [ 237.61 KiB | Przeglądany 7989 razy ]
Komentarz: forma v.2.0
DSCF2065.JPG
DSCF2065.JPG [ 432.53 KiB | Przeglądany 7989 razy ]
Komentarz: nie widać, ale jest lusterko. białe kropki na krawędzi, to ubytki formy do naprawy
DSCF2066.JPG
DSCF2066.JPG [ 427.25 KiB | Przeglądany 7989 razy ]

_________________
Piotrek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2012, o 16:32 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2011, o 10:38
Posty: 446
Lokalizacja: Ełk
Aby za dużo nie pisać, to podsyłam linka, jak powinno się robić formy http://www.rcsiedlce.fora.pl/warsztat,7 ... 4,222.html

_________________
Krzysiek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2012, o 21:22 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Tą relację widziałem już dawno, dawno. Ciśnie mi się na usta stwierdzenie - z czym do ludzi... Gdybym miał takie siły i środki, to bym pewnie tak robił formy. Na dzień dzisiejszy to kosmos i nijak się ma do naszego projektu

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2012, o 21:42 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Przydało by się odciągnąć uwięzione w żelkocie i tkaninie powietrze za pomocą próżni. Mam pompę próżniową ze zbiornikami kilkadziesiąt L ale nie mam form. Cały czas się zastanawiam czy nie zrobić kadłuba bociana z laminatu. Chyba że ktoś z Was chce się tym zająć to mogę pociąć ten kadłub na dowolne przekroje o dowolnej grubości. Ja zrobię go metodą konstrukcyjną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group