Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 00:58

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 3 mar 2013, o 22:08 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Wygląd na dziś ;) . Pozostało tylko podłączyć napędy, wyregulować i wyważyć. Myślę, że pierwszy lot odbędzie sie w nadchodzącym tygodniu :P .


Załączniki:
DSCN1120.jpg
DSCN1120.jpg [ 158.79 KiB | Przeglądany 12490 razy ]
DSCN1121.jpg
DSCN1121.jpg [ 167.71 KiB | Przeglądany 12490 razy ]
DSCN1122.jpg
DSCN1122.jpg [ 152.22 KiB | Przeglądany 12490 razy ]
DSCN1123.jpg
DSCN1123.jpg [ 146.94 KiB | Przeglądany 12490 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 mar 2013, o 14:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Stery podłączone, model wyważony....wyszło 1265g waga do lotu (wstępna), czyli ok 40g/dm^2 obciązenia powierzchni nośnej...tego się spodziewalem :) . Może dzisiaj poleci chociaż z ręki, pogoda w miarę, słońce, ale dość silny wiatr. Serwa: na sk i sw HS-81, lotki HXT900.


Załączniki:
DSCN1125.jpg
DSCN1125.jpg [ 267.33 KiB | Przeglądany 12439 razy ]
DSCN1126.jpg
DSCN1126.jpg [ 221.5 KiB | Przeglądany 12439 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 mar 2013, o 18:35 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
ADW-1Z poleciał :)
Warunki atmosferyczne lotów: słonecznie, z lekkim zachmurzeniem typu cirrus, wiatr 7-8 m/s w porywach do 10-11 m/s, wschodni do północno-wschodniego, temperatura ok 4 st C....czyli zimno i wietrznie.
Po kilku rzutach z ręki i sprawdzeniu wyważenia, skuteczności sterów, przyszedł czas na loty wysokie. Oczywiście za pomocą holu gumowego 110 m.
Silny wiatr i turbulencja uniemożliwiły dokładne sprawdzenie wszystkich elementów lotu. Szybowiec lata dobrze, powiem więcej , bardzo dobrze. Po pierwszym locie musiałem zmienić różnicowość wychylenia lotek z 100/60 % na 60/40 %. Model pozbył się nerwowości i sterowanie w zakrętach stało sie płynne i jak mówią szybownicy, szybowiec zaczął "chodzić za ręką". Następne loty to sprawdzanie zakrętów, prękości minimalnej, rozpędzania i planowanie lądowania. Ostatnie dwa loty - na 6 - to akrobacja, rozpędzanie i sprawdzenie reakcji sterów na większych prędkościach.
Wnioski.
Szybowiec lata bardzo szybko, na niewielkich kątach. Niewielki wznios i mały wsp A wymaga od pilota uwagi i czujności, szczególnie podczas lądowania. Wiatr niewiele przeszkadzał ADW-1, bardzo dziarsko lecial pod wiatr. Doskonałość modelu, oceniam subiektywnie, najwyższa z moich dotychczasowych modeli. Akrobacja to miód na oczy :D Wykonuje pętle i beczki bardzo szybko z niewielką utratą kierunku. Ogromna dawka adrenaliny....szybko, świszcząco i z błyskawiczną reakcją na ruchy sterami.....poprostu bajer :D . To wszystko dobrze rokuje przed wyprawą w Bieszczady, oj będzie się działo :) . Oczywiście mnóstwo lotów jeszcze mnie czeka, aby wszystko poustawiać, wyregulować, wlatać się w model.
Etap warsztatowy projektu uważam za zakończony, teraz próby, proby i jeszcze raz próby.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 mar 2013, o 21:31 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2011, o 11:07
Posty: 316
Lokalizacja: Radawiec Mały
Gratuluję udanego oblotu :) Dobre właściwości lotne przy silnym wietrze to z pewnością zasługa zastosowanego profilu - o ile dobrze kojarzę RG 15 ? Będzie dobrze na zboczu ;)

_________________
Nie ma takiego modelu który wyszedł by cało z każdej kraksy , ale są takie kraksy z których cało nie wyjdzie żaden model ....

Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, o 12:35 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sty 2012, o 15:53
Posty: 63
Lokalizacja: Puławy
milo, świetna robota, podziwiam twój zapał do szbowców. Model przezentuje się bardzo ładnie.
Kończę uzbrajać pierwszy model konstrukcyjny z balsy (MadMan) i kolejny na warsztacie będzie szybowiec,

_________________
Obrazek ... latać się chce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, o 12:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Dziekuję wszystkim za tak miłe słowa....projekt przechodząc różne zawirowania dobrnął do końca, przynajmniej jego budowa. Po wczorajszych lotach w mojej głowie zrodziło się kilka pomysłów na kolejne wersje rozwojowe, inne konfiguracje....chciałbym aby każdy kochający budowanie modeli szybowców i latanie nimi znalazł coś dla siebie.
W całym temacie ADW-1 nie chodziło mi o to aby go inni budowali, chodziło mi o to aby zachęcić do samodzielnego projektowania, budowania, analizowania.....starałem się pokazać cały proces powstawania konstrukcji, ale.....ale to dopiero początek. Teraz przyszedł czas na weryfikację założeń, sprawdzenie wszystkiego w locie. To jest etap, nie wiem czy nie bardziej ważny, kapitalnie wpływający na nasze doświadczenie konstruktorskie.
Starczy marudzenia ;) do dzieła, budować, oblatywać, latać i czerpać całymi garściami radochę z własnoręcznie zaprojektowanych i zbudowanych modeli :D

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2013, o 15:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Ostatni akord z utworu....."budowa prototypu ADW-1" ;) Klapki serw lotek przelaminowane i pomalowane na czerwono - oczywiscie nie miałem czasu aby zrobić to przed oblotem :P - dodałem trochę czerwonej folii od spodu płata, dokręciłem parę śrubek, zamocowałem pewniej pakiet i takie tam różne. Teraz czekam na pogodę, odpowiednią pogodę i latać, latać i jeszcze raz latać :lol: :D


Załączniki:
DSCN1128.jpg
DSCN1128.jpg [ 112.14 KiB | Przeglądany 12331 razy ]
DSCN1129.jpg
DSCN1129.jpg [ 143.92 KiB | Przeglądany 12331 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2013, o 16:26 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 paź 2012, o 22:27
Posty: 117
Lokalizacja: Bestwinka
Gratuluję udanego oblotu. Bardzo sympatyczny modelik. Podoba mi się też kolorystyka, którą wybrałeś. Może w jednym z kolejnych modeli dodasz jeszcze klapy. Znacznie wzrośnie frajda z latania.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2013, o 16:30 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Dzięki :) klapy....? latam w klasie standard, tam klapy są niedozwolone :lol: Poważnie, chyba zrobię w ADW-1M, taki mam plan ;)

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 mar 2013, o 22:05 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 740
Lokalizacja: Elbląg
To jest najładniejszy model w Twojej stajni. Więcej uroku dałby mu ciut większy wznios ale rozumiem ze kuszą Ciebie beczki i loty na plecach.
Nie myślałeś o przetestowaniu go na Mierzei Wiślanej?
Pozdrawiam Mirek

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group