Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 22:27

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: ADW-2 "Tukan"
Post: 8 mar 2017, o 14:17 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Od kilku miesięcy projektujemy razem z Tomkiem model , który ma być docelową, naszą holówką do szybowców. Udało się nabyć silnik /Mega ACn 2230 4 /, odpowiedni regulator w bardzo dobrej cenie :) . Po szybkiej analizie możliwości napędu zapadła decyzja o rozpoczęciu projektowania. Równolegle zakupiliśmy pakiety 4S o dużej pojemności i jeszcze parę drobiazgów /koła, golenie podwozia, serwa/. Mając to wszystko można było zabrać się za rysowanie. Tomek rozrysował płaty, dla mnie został kadłub i usterzenia. Aktualnie kończę rysowanie kadłuba, za kilka tygodni pewnie rozpoczniemy budowę prototypu. Model ma holować "nasze" szybowce, czyli ok 1400/1800 gram na zaczepie. "Tukan", tak go nazwaliśmy, w założeniu ma być prostym, maksymalnie prostym modelem. Konstrukcja sosnowo-sklejkowo-balsowa. rozpiętość ok 1900 mm, profil naca 2412. Zobaczymy jak się uda, gdyby nie radził sobie to będziemy mieli model z napędem elektrycznym do treningu i zabawy ;) .
Po oblocie formatki będą dostępne dla użytkowników forum. Oczywiście wszystko zależy od tego jak to coś będzie latać ;) .
Poniżej na zrzucie ogólna bryła modelu i logo projektu..... :lol:


Załączniki:
T4.jpg
T4.jpg [ 33.45 KiB | Przeglądany 29249 razy ]
T5.jpg
T5.jpg [ 37.39 KiB | Przeglądany 29249 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 8 mar 2017, o 17:29 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 740
Lokalizacja: Elbląg
Pomysł ciekawy. Szkoda, że taki słaby ten holownik. Żeby tak 3 kilo pociągnął. Wtedy łapały by się modele trzymetrowe.
Najbardziej chwalonym holownikiem jest MISS MORAVA. Może na nim się wzorować? Bardzo prosty w budowie i ma ładną sylwetkę.
Załącznik:
eshop_18740.jpg
eshop_18740.jpg [ 33.42 KiB | Przeglądany 29237 razy ]

Mała "ingerencja" w Wasz pomysł.Bardziej klasyczny wygląd. Oczywiście traktuj to jako wariacje na ten temat.
Załącznik:
T4.jpg
T4.jpg [ 25.86 KiB | Przeglądany 29224 razy ]

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 mar 2017, o 10:08 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2016, o 21:19
Posty: 177
Lokalizacja: Olsztyn
Może warto było by oprzeć konstrukcję na modelu "Senior Telemaster"?
Duży stabilny model, bardzo prosty w budowie, latający jako holownik chyba we wszystkich zakątkach Świata:
http://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=5044

Tu opis budowy
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... er-Cut-kit


_________________
Pozdrawiam - Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 mar 2017, o 12:32 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 740
Lokalizacja: Elbląg
To jest to, o czym ja myślę. Ta sama uroda i pewność w lataniu. Te górnopłaty same latają! Nie należy im przeszkadzać. ;)

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 mar 2017, o 18:54 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Dziękuję wszystkim za cenne uwagi, podpowiedzi :) .
Panowie, to nie jest dyskusja nad tym jak model ma wyglądać, tylko relacja z końcowego etapu projektowania/rysowania i budowy. On już istnieje, co prawda wirtualnie na razie, ale poszczególne elementy są już rozkładane na formatkach.
Pierwszy raz mierzymy się z projektowaniem samolotu, jest górnopłatem, ma monstrualny wsp "A", jak na moje oko, duży wznios /chyba 2 st/ model prosty, pragmatyczny.....no cóż, jak będzie źle latał/holował, podejdziemy jeszcze raz do tematu.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 mar 2017, o 21:21 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2016, o 21:19
Posty: 177
Lokalizacja: Olsztyn
No cóż autora nie przekonasz :D
Szkoda bo miałem nadzieję na projekt który pozwoli zbudować fajny model... :)))))

_________________
Pozdrawiam - Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 mar 2017, o 22:27 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 740
Lokalizacja: Elbląg
Ja też po cichu myślałem, że to wspólny projekt. Wygląda na to, że pozamiatane :( Mogę jedynie życzyć udanego finału i startów ;) .

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2017, o 11:42 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2016, o 21:19
Posty: 177
Lokalizacja: Olsztyn
milo pisze:
.......jak na moje oko, duży wznios /chyba 2 st/.....

Myślę że taki wznios będzie O.K. Na wszelki wypadek rozważyłbym również możliwość regulowania tego wzniosu aby w trakcie oblotu doświadczalnie ustawić odpowiednie parametry ;)
Podejrzewam że napęd będzie elektryczny.
Jakiej mocy silnik przewidujecie?
Jakie pojemności pakiety?

_________________
Pozdrawiam - Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2017, o 11:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
milo pisze:
Udało się nabyć silnik /Mega ACn 2230 4 /, odpowiedni regulator w bardzo dobrej cenie :) . Po szybkiej analizie możliwości napędu zapadła decyzja o rozpoczęciu projektowania. Równolegle zakupiliśmy pakiety 4S o dużej pojemności

Było napisane w pierwszym poście. Dodam, że pakiet ma 5 Ah /4S/ a śmigło o wymiarze 10x6 /Aeronautcarbon/.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2017, o 17:19 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2016, o 21:19
Posty: 177
Lokalizacja: Olsztyn
Faktycznie - przeoczyłem tą informację :oops:
Z opisu parametrów technicznych tego silnika wynika że:
http://www.topmodelcz.cz/index.php?PHPS ... il&id=8192
- waga silnika 220 g
- zasilanie 3-4 Li-Pol
- waga baterii ? (przy 10 000 mAh - 889 g)
- ciąg 3 kg (akrobaty) - 4 kg (motoszybowce)
- śmigło od 10x6 do 13x6,5

Wydaje mi się że silnik będzie zbyt słaby aby wystarczyło mocy do napędu tego holownika, nie mówiąc o holowaniu szybowca. Sama waga napędu przekroczy 1000 g nie wspominając o wadze modelu. Odpowiednio mocne podwozie to kolejne ponad 500 g. Przy takiej rozpiętości modelu, silnik powinien mieć ponad 1000 W mocy i "wiosło" 15x8
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-aer ... motor.html
https://www.modellbau-berlinski.de/rc-a ... less-motor
Myślę, że silnik o podobnych parametrach pozwoliłby Wam sprawnie holować szybowce a zapas mocy pozwoliłby wyciągnąć model z niejednej opresji, ale to oczywiście tylko moja opinia ;)

PS. 5000 mAh i śmigło 10x6 to zdecydowanie zbyt słaby zestaw aby holować szybowce.

_________________
Pozdrawiam - Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group