Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 13:09

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
Post: 1 lip 2021, o 15:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Przeróbka dokonana :) . Zbyt pięknie to nie wygląda, ale co tam, jest jak jest ;) . Muszę jeszcze pomalować jakoś, ale nie chce mi się teraz :oops: ....jadę na lotnisko oblatać model :P .


Załączniki:
DSCN5826.jpg
DSCN5826.jpg [ 204.96 KiB | Przeglądany 18293 razy ]
DSCN5827.jpg
DSCN5827.jpg [ 285.43 KiB | Przeglądany 18293 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 1 lip 2021, o 20:58 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 739
Lokalizacja: Elbląg
To jest Twój klasyk ;) . Typowa dla Ciebie linia konstrukcji 8-) . Był to bardzo ładny szybowiec :) . Napisałem "był" bo go popsułeś :lol: .
W wielu postach pisałeś ,że nie interesują Ciebie szybowce napędzane elektrycznie. A tu, bach! Wyrzekała się żaba błota :lol: .

Na poważnie. Czy ten zestaw napędowy nadał by się do mojego Bociana? Jakie są koszty takiej przeróbki. Jak spore, to może zamontuję w nim zaczep do holowania.
Powoli zdrowotnie wychodzę na prostą to zatęskniłem za lataniem :oops: . Szczególnie po tej relacji z Celownika 2021.

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 1 lip 2021, o 22:39 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
pepcio 11 pisze:
Napisałem "był" bo go popsułeś

Zgadza się ;)
pepcio 11 pisze:
Czy ten zestaw napędowy nadał by się do mojego Bociana? Jakie są koszty takiej przeróbki. Jak spore, to może zamontuję w nim zaczep do holowania.

Przeróbka na moto to są zawsze spore koszty. Przyjmijmy, że masz ładowarkę, no to silnik, regulator, pakiet, kołpak/śmigło, lekko licząc to jakieś 300/400 zł. No i kupa roboty i kombinowania. Przeróbka na hol: serwo, kawałek szprychy i kawałek kompletnego bowdena, jakieś 15-20 cm, czyli ok 20/30 zł. Przeróbka ogranicza się do środka kabiny. Musisz sobie to przemyśleć. Jestem zasadniczo dostępny z Tukanem, telefon i latamy. Biorąc pod uwagę Twoją dotychczasową "aktywność", masz latania po pachy :lol: . No ok, moim zdaniem przeróbka na hol szybsza i tańsza i perspektywa latania, jego jakość, zdecydowanie bardziej wciągająca :D . Tym bardziej, że kolega z Pasłęka zasmakował holowania - ma model przystosowaną do holowania - i bardzo się rwie do tego ;) .
Oblatałem model. Dwa wyjścia na pole, jeden późno wieczorny, regulacje, ustawienia. No lata :D . Zespół napędowy nie jakiś mocny, ale pozwala na zrobienie pułapu i kontakt z termiką. Sukces? No w sumie malutki, jest ok. Jestem umiarkowanie zadowolony. Mam model na szybki wypad na lotnisko w letni termiczny dzień.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 3 lip 2021, o 11:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Korzystając z kompletnie nielotnej pogody wczoraj, pomalowałem przód kadłuba - warstwa białego podkładu - i przemeblowałem kabinę. W poprzednim rozkładzie wchodził mi tylko pakiet 3S 1000mAh no i musiałem doważyć model ołowiem. Teraz wchodzi std pakiet 2,2Ah 3S i zasadniczo wyważa się. Ciężar do lotu 1170 gram co daje obc pow nośnej ok 31g/dm^2. Czekam na okienko pogodowe aby polatać modelem w tej konfiguracji.


Załączniki:
DSCN5828.jpg
DSCN5828.jpg [ 240.83 KiB | Przeglądany 18240 razy ]
DSCN5829.jpg
DSCN5829.jpg [ 266.04 KiB | Przeglądany 18240 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 lip 2021, o 22:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Wczoraj i dzisiaj polatałem Amokiem na termice, ale jakoś mi "nie szło" :( . Model bardzo brzydko krążył, rozpędzał się, ogólnie wrażenia bardzo nieprzyjemne. Kombinowałem z ustawieniami, kątami. Były małe progresy ale to nie to. Model ma służyć do latania na termice, a praca jaką muszę wykonać aby utrzymać szybowiec w krążeniu jest ogromna. Dzisiaj po powrocie z lotniska wszystko jeszcze raz przemyślałem, no i jeszcze raz policzyłem. Okazało się, że wsp A w modelu to 0,38. Szybka decyzja: zmiana statecznika poziomego ;) . Na półce w piwnicy mam kilka stateczników "bez przydziału" :lol: . Okazało się, że idealnie pasuje poziom od Kumaka :) . Pomiary i szybko liczę na kalkulatorze. Współczynnik A dla tego poziomego to 0,48 :D . W 10 minut nowy statecznik znalazł się na kadłubie. Zmiana wyważenia, tym razem ok 10 gram ołowiu w ogon - oryginalny statecznik był cięższy od tego z Kumaka - regulacja SW i jadę na pole.
Model zachowuje się zupełnie inaczej, krążenie stabilne, no jest przyjemnie :D . Czekam na termiczny dzień, żeby potwierdzić lub nie moje odczucia ;) . Cóż powiedzieć :roll: . Rutyna i pośpiech. Taka jest "siła" współczynnika A, która co jakiś czas stawia mnie do pionu :oops:
Jutro postaram się wrzucić zdjęcie mojej nowej "papugi" :lol:

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 5 lip 2021, o 12:57 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Krótki wypad około południowy na lotnisko. Na niebie cumulusy, krążące ptaki.... trzy loty, trzy razy po 20 minut, dość, jestem zadowolony :P . Co prawda charakterystyka modelu - szybki profil RG-15 i mały wznios, ok 1,5 st - nadal wymaga przy pilotażu nieco pracy, ale teraz to zupełnie inny model. Stabilne krążenie, pełna kontrola podczas. No powiem, miodzio :D . Przerwa na kawę i trochę później, jeżeli pogoda pozwoli, kolejna tura lotów ;) .


Załączniki:
DSCN5830.jpg
DSCN5830.jpg [ 247.41 KiB | Przeglądany 18155 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group