Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 16:06

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 14 gru 2012, o 18:11 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
"a czy on na linkach lata?".
No to trafiasz na samych znawców.
Mnie zawsze pytali czy to lata na sznurku.

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2014, o 10:12 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 paź 2014, o 19:05
Posty: 92
Lokalizacja: Bydgoszcz
Aż łza się w oku kręci :) stare dobre czasy modelarskiej młodości się przypominają. Mam jeszcze kilka samozapłonów idealnych do uwięzi, szkoda ze z paliwem problem bo może tez cos bym popełnił :) mam 1,5 i 2,5 mvvs i jakiegoś chinola 2,47. Pierwszy model na uwięzi jaki zrobiłem to był Zlin Z50L o konstrukcji takiej jak Twój tylko skrzydła styro kryte jakąś tkaniną, potem były kombaty. Widziałem ostatnio fajne plany uwięzi ala makieta, może kiedyś... Gratuluję modelu :)

_________________
Pozdrawiam,
Daniel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2015, o 21:48 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 maja 2013, o 18:28
Posty: 245
Lokalizacja: Katowice
Przed wielu laty,postanowiłem zbudować dwa modele makiet w skali 1: 10, a mianowicie PZL 101 Gawron i akrobata Curtis Pitts. Modele miały latać wyłącznie na uwięzi. Są zaopatrzone w silniczki samozapłonowe. Niestety, z przyczyn obiektywnych nigdy nie wzbiły się w powietrze, ale za to pięknie prezentują się... zdobiąc sufit w moim mieszkaniu :D
I parę zdjęć. Przepraszam za jakość :oops:


Załączniki:
Zdjęcie-0052.jpg
Zdjęcie-0052.jpg [ 402.64 KiB | Przeglądany 38591 razy ]
Komentarz: PZL 101 Gawron SP-CEB... Latałem oryginalem
Zdjęcie-0051.jpg
Zdjęcie-0051.jpg [ 347.79 KiB | Przeglądany 38591 razy ]
Komentarz: Curtis Pitts
Zdjęcie-0049.jpg
Zdjęcie-0049.jpg [ 417.71 KiB | Przeglądany 38591 razy ]

_________________
...Kto nie ma wyczucia prędkości i wydoskonalonej precyzji ruchów niewiele zwojuje....

Pozdrawiam: Tadeusz
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 wrz 2023, o 09:31 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 739
Lokalizacja: Elbląg
Łza w oku ze wzruszenia mi się zakręciła widząc modele na uwięzi na III Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Oldtimer 2023. Moje pierwsze loty na boisku szkolnym wykonywałem na podobnym modelu o nazwie "Żuk". Następny to była sylwetkowa "Wilga" i "Wicherek 10". Modeli nie ma (z wyjątkiem Wicherka niedawno przerobionego na elektryka) ale silniczki na pamiątkę zostały. METEOR MD 2,5 i SOKÓŁ OTM 2,5.
Załącznik:
P9090041.JPG
P9090041.JPG [ 1.87 MiB | Przeglądany 13422 razy ]

Załącznik:
IMG20230914092432.jpg
IMG20230914092432.jpg [ 1.13 MiB | Przeglądany 13422 razy ]

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 wrz 2023, o 20:28 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2022, o 23:03
Posty: 19
Lokalizacja: Korytów A
To może wspólnymi siłami wskrzesimy modele na latające na uwięzi i w przyszłym roku na Mistrzostwach Polski wystartują jako oddzielna kategoria .
Pozdrawiam
Sylwester


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2024, o 11:32 
Offline
Modelarz

Rejestracja: 18 sie 2023, o 18:55
Posty: 10
Lokalizacja: Otwock
Witam,

Jeśli chodzi o modele ze zdjęcia, mogę powiedzieć nieco więcej na ich temat. Otóż, model podobny do Akrobatka wykonałem na podstawie planów zawartych w zestawie firmy Model Making, wyposażony w silnik żarowy Frog 500 o pojemności 5 cm. Lata nieźle, zdolny do wykonania podstawowej akrobacji. Kolejny model to Meteor, wykonany z zestawu przez mojego ojca, obecnego na wspomnianych zawodach, silnik ASP 2,5 cm. Co ciekawe, silniczek ten, często krytykowany napędza ten model już 4 lata. Ostatni, Mustang wykonany z planów zamieszczonych na stronie outerzone.co.uk. Konstrukcja wykonana przeze mnie, natomiast uzbrojenie plus pokrycie wykonał mój ojciec. Model wyposażony jest w silnik żarowy Kometa o pojemności 4,8 cm lub 5,6, nie pamiętam już. Lata bardzo fajnie, co potwierdził na mistrzostwach przez Andrzej Żychliński, który wykonał nim krótki lot. Pozdrawiam, Marcin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2024, o 20:33 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2022, o 23:03
Posty: 19
Lokalizacja: Korytów A
fajne modele, gdzie można Was spotkać i zobaczyć Wasze loty?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2024, o 15:47 
Offline
Modelarz

Rejestracja: 18 sie 2023, o 18:55
Posty: 10
Lokalizacja: Otwock
Dziękuję,

Mieszkamy w Otwocku k. Warszawy i tu głównie latamy, chociaż ostatnio zlikwidowano nasze "lotnisko" więc szukamy kolejnego. Jak coś znajdziemy dam namiar oczywiście zapraszamy Mistrza. Jednak co do samych lotów to jesteśmy zupełnymi amatorami, ot od czasu do czasu pokręcimy się w kółko a w zasadzie to ja, ojciec z racji choroby jest pomocnikiem/mechanikiem. Nie startujemy w żadnych zawodach modeli CL, nie budujemy "dorosłych" modeli, nie dostosowujemy silników. Takie raczej podwórkowe latanie.
Lubujemy się w szkolnych konstrukcjach typu Perkoz, Peciu czy te z powyższego zdjęcia. Oto kilka filmów z lotów. Marcin




Ostatnio zmieniony 28 lut 2024, o 16:07 przez milo, łącznie zmieniany 1 raz
Zmiana sposobu wyświetlania się filmów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2024, o 23:33 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2022, o 23:03
Posty: 19
Lokalizacja: Korytów A
Dzięki za odzew, Z tym Mistrzem to przesada , cały czas uczę się czegoś nowego . Chętnie się do Was wybiorę może coś podpatrzę ,a i wy może na tym skorzystacie i zaczniecie budować coś większego. Ja latam na bocznym boisku piłkarskim , może spróbujcie poszukać w tym kierunku.
Pozdrawiam
SK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group