Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 01:02

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 3 kwie 2012, o 00:32 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 wrz 2011, o 22:12
Posty: 39
Lokalizacja: Szamocin
Serwo mam w linii prostej do dźwigni gazu. Na stronie eF3M.pl jest ciekawy poradnik odnośnie serwa ustawienia gazu.

Jeśli chodzi o zasilanie to ten 8A BEC ma dobrą opinię i powinno być ok.

Takich 3A mam jeszcze 2 i jak na razie działają dobrze. Moduł nie jest aż tak prądożerny żeby go przeciążyć, ale być może lepiej będzie go wyeliminować dla świętego spokoju.

Dla mnie ładowanie 2 lipoli jest łatwiejsze i szybsze niż ni-mh czy li-fe

Ten sezon przelatam na tym co mam a na kolejny może już 50cc. Wtedy serwa na 7,2V i będzie po problemie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 kwie 2012, o 09:49 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Proponowałbym jeszcze bece, odbiornik i akumulatory zamontować na gąbeczce. Benzyna strasznie telepie modelem - przekonasz się jak śrubki same z siebie zaczną się wykręcać. Co do prądożerności modułu to się nie obawiaj, w szczytowych momentach pobiera 1,0, max 1,5A.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwie 2012, o 17:00 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 wrz 2011, o 22:12
Posty: 39
Lokalizacja: Szamocin
maskę się zrobi później o ile oblot będzie pomyślny ;) w święta wiało na tyle że nawet nie odpaliłem silnika ale miejmy nadzieję że w ten weekend się uda polecieć

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwie 2012, o 23:52 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 wrz 2011, o 22:12
Posty: 39
Lokalizacja: Szamocin
Silnik jeszcze nie dotarty wysokie obroty jeszcze nie podkręcone ale daje radę.



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2012, o 19:11 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 wrz 2011, o 22:12
Posty: 39
Lokalizacja: Szamocin
Jak już trochę ochłonąłem to mogę napisać co nieco.

Oblot był w Pile pojechałem zobaczyć jak po raz drugi biją się o Piłę i przy okazji oblatać dziada.

Było trochę cudowania z tankowaniem środek ciężkości pasował bez dodatku ołowiu.

Rzut okiem na rękaw, wiaterek w osi pasa no to pierwszy start i spory stres ;) jakiego wcześniej jeszcze nie miałem ale jakoś się przemogłem. Zrobiłem 2-3 kółka i lądowanie pod wiatr praktycznie sam siadł bajka. Ale nogi z gumy nie pozwoliły na kolejny start :D Spakowałem się w auto i wróciłem do oglądania walk.

Po południu przeniosłem się do Złotowa gdzie miał kto nagrać kontynuację oblotu.

Dzisiaj przerabiałem półkę pod zasilanie. Pierwotnie miały to być 2 lipole mocowane w poprzek. Przy okazji zabezpieczyłem kondensatory klejem na gorąco.

Po zmianie koncepcji wygląda to tak:
Załącznik:
20120419128.jpg
20120419128.jpg [ 52.22 KiB | Przeglądany 6202 razy ]

Załącznik:
beznazwymr.jpg
beznazwymr.jpg [ 45.27 KiB | Przeglądany 6202 razy ]

Z tankowaniem nie będzie już problemów koniec ze strzykawką ;)
Załącznik:
20120419129.jpg
20120419129.jpg [ 37.98 KiB | Przeglądany 6202 razy ]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2012, o 21:49 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 paź 2011, o 20:48
Posty: 22
Lokalizacja: Gniewino
Gratuluję udanego oblotu niebawem Mnie to czeka ale lubię ten stresik pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2012, o 21:06 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 wrz 2011, o 15:15
Posty: 23
Lokalizacja: Wrocław
Gratuluję!
Posiadam pełnowymiarową wersję Dragona czyli tą mniejszą, jest ona zelektryfikowana i muszę przyznać, że świetnie Ci to wyszło. Lata fantastycznie. Pozdrawiam(:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2012, o 19:34 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2012, o 07:36
Posty: 10
Lokalizacja: Bierutów
Świetnie Ci to wyszło... oklejanie to bajka jak dla mnie.Sam miałem ochotę ale na deskę pod silnik 30cc ale wszystko skończyło się tylko na przeskalowanych, planach skeetera i temata wisi z powodu braku rozwiązania łączenia skrzydeł.

_________________
Myślami w chmurach...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2012, o 00:59 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 wrz 2011, o 22:12
Posty: 39
Lokalizacja: Szamocin
Modelem udało się już trochę polatać skasować i naprawić.

Zaliczyłem idealnie pionowego kreta. Straciłem zasilanie prawdopodobnie przez rozpięty pakiet który był zlutowany na 3mm goldach lub nie wytrzymał BEC

Silnik z tłumikiem zmasakrowany i zakopany, 2 śruby w gaźniku ułamane, serwo ssania w trzech kawałkach. Większość wyposażenia, pakiety BEC, odbiornik, zbiornik paliwa wypadły z modelu :/

Najbardziej ucierpiał silnik. Wymieniłem karter, tłumik wyklepałem. Do gaźnika udało się dobrać śruby ale nie do końca chodzi tak jak bym chciał. Niskie i wysokie niby są ok ale średnie to tragedia. Konieczna będzie wymiana gaźnika ale nastąpi to dopiero jak w hk się pojawi :/

Kadłub poza wręgą silnikową i 4cm jednego z boków prawie nie ucierpiał. Jedna z połówek skrzydła wymagała podklejenia końcówki kesonu.

Zasilanie zostało zmienione. Chciałem założyć jeti max BEC 2 ale po złożeniu zamówienia okazało się że nie ma ją na stanie :/ Ostatecznie w modelu wylądował powerbox evolution z 2 pakietami lipo 2s 2200 35C.

Rozebranie całości do naprawy pozwoliło dokładnie go zważyć. Do lotu z paliwem wychodzi 6,3kg.

Oblatałem go ponownie z powodzeniem w zeszłą sobotę i wykonałem jeszcze kilka lotów a w niedziele znowu bym rozbił :D Bo zgasł silnik po wejściu w zawis, cudem wyrównałem i uszkodziło się tylko śmigło.

Plan jest taki, żeby po sezonie zabrać się za budowę nowego ciut mniejszego 185cm (teraz jest 190cm), powalczyć z wagą i zmienić to i owo a na razie latać, bo mimo wszystko właściwości lotne są moim zdaniem bardzo dobre.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group