Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 13:00

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Model 2.2 m
Post: 13 paź 2014, o 12:35 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 571
Lokalizacja: Warszawa
Jerzyk, nie zrażaj się absolutnie! ;) Jak sam pewnie zauważyłeś po ilości uczestników Forum, jest ono bardzo kameralne że tak powiem. To, że nikt się nie odzywa w temacie nie znaczy, że nikt nie przegląda Twojego tematu. Ja, mimo, iż jestem bardziej zainteresowany szybowcami to nie znaczy, że nie podziwiam Twoich umiejętności w projektowaniu. Wierz mi, że jeśli tylko ktoś będzie miał jakieś "ale" do tego, co zaprojektowałeś, z pewnością wtrąci swoje "trzy grosze". Ufaj temu, że jeśli nikt przez "trochę" się nie odezwie, to dążysz do sukcesu w temacie. A jeśli ktoś będzie miał jakieś "ale" czy coś, to z pewnością się odezwie. Tu tak zwyczajnie nie ma pospolitego ględzenia typu "och! jak cudnie!", "piękna robota" etc... Tu się "dzieje" bardziej merytorycznie. Wierz mi, że jeśli coś będzie nie tak w Twoim projekcie, to z pewnością przeczytasz te przysłowiowe "trzy grosze" :lol: Więc spoko, rozwijaj swoje myśli i dąż do finału swoją, wcześniej obraną drogą i koncepcją - tak trzymaj! ;)

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Model 2.2 m
Post: 13 paź 2014, o 12:54 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
Jest dokładnie tak jak pisze Paweł.
Śmiało i z zapałem Kontynuuj.
Aż do oblotu.

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Model 2.2 m
Post: 13 paź 2014, o 13:08 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 paź 2014, o 13:06
Posty: 29
Lokalizacja: Biała Podlaska
Dziękuje Panowie, co do projektowania, znam kilka podstaw, bardzo mozolnie mi to idzie, strasznie nieudolnie stawiam owe kreski podczas kreślenia czegokolwiek, mam jednak nadzieję na w miarę dobry model przy minimalnych kosztach złożenia skorupy, postaram sie do weekendu nakreślić jeszcze kabinkę, prawdopodobnie będzie ona wykonana z maty węglowej ( myślę że 2 warstwy tkaniny 110g/m + jedna warstwa od spodu tkaniny szklanej 60g/m powinno wystarczyć ).
Nie ukrywam że ja osobiście jestem pełen podziwu projektów w dziale modeli elektrycznych - takie zdolności to dar, ale zapewne wiele lat trzeba poświęcić programom do 3D, aby takie cuda tworzyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Model 2.2 m
Post: 13 paź 2014, o 23:07 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 paź 2014, o 13:06
Posty: 29
Lokalizacja: Biała Podlaska
Panowie
Czy taki oto żelkot nada się do wykonania formy negatywowej maski silnika i kabinki ?
http://www.allegromat.pl/aukcja165890
Doszedłem do wniosku, że również i kołpak wykonam samodzielnie z tkaniny węglowej, aby uniknąć kłopotów z wyważaniem. Zważę kawałki tkaniny węglowej, aby ważyły po tyle samo, podobnie zrobię z ilością zastosowanej żywicy, kołpak wylaminuję z 3 warstw : 2 warstwy tkaniny węglowej 110g/m oraz 1 warstwa tkaniny szklanej 60g/m.
Maska silnika składać się będzie tylko i wyłącznie z tkaniny szklanej ( 4 warstwy 110g/m, 2x wierzchnia warstwa 60g/m ) , kabinka tak jak pisałem wyżej 2x tkanina węglowa 110g/m oraz 1x tkanina szklana 60g/m.
Będzie to moje pierwsze w życiu laminowanie, nigdy nie miałem z tym styczności, ba, nawet nigdy nie miałem okazji bawić się żelkotem, tak więc mam nadzieję, że nie zmarnuję za dużo materiału w postaci tkaniny węglowej i żelkotu - budżet na ten rok mam już zamknięty, a na zaskórniaki nie mam co liczyć :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Model 2.2 m
Post: 14 paź 2014, o 11:35 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 paź 2014, o 13:06
Posty: 29
Lokalizacja: Biała Podlaska
Witam wszystkich
Ponawiam swoje pytanie odnośnie żelkotu.
Chciałbym zaprezentować ukończony kadłub modelu :


Załączniki:
29.jpg
29.jpg [ 84.49 KiB | Przeglądany 8619 razy ]
30.jpg
30.jpg [ 88.37 KiB | Przeglądany 8619 razy ]
31.jpg
31.jpg [ 96.11 KiB | Przeglądany 8619 razy ]
32.jpg
32.jpg [ 95.94 KiB | Przeglądany 8619 razy ]
33.jpg
33.jpg [ 83.8 KiB | Przeglądany 8619 razy ]
34.jpg
34.jpg [ 74.87 KiB | Przeglądany 8619 razy ]
35.jpg
35.jpg [ 82.86 KiB | Przeglądany 8619 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Model 2.2 m
Post: 14 paź 2014, o 19:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Paweł zawarł w swoim poście sedno sprawy więc nie ma sensu żebym roztrząsał to jeszcze raz. Ideą i zamysłem forum było techniczne forum z jak największą ilością merytorycznych postów i konstruktywnej krytyki i minimalizacją "ochów i achów". Zapewniam że wszyscy czytają Twoje posty.
Wracając do modelu to koniecznie zrób zmianę jak na rysunku. Miejsce czerwone musisz wypełnić sklejką , po prostu zmień układ boczku. Odnośnie dociągnięcia boczków do łącznika to chodziło mi o boczki domu silnika a nie boczki kadłuba. Jeżeli dociągniesz boczki domku silnika do łącznika siła ciągu będzie przenoszona również na łącznik w sposób niemal bezpośredni a nie przez boczki kadłuba. Ja dodatkowo spinam często boczki domku silnika z półką podwozia. Tworzy się swoisty trójkąt " silnik, podwozie, skrzydło". Układ prawie nie do rozwalenia.

Model bardzo przypomina mi Veloxa


Załączniki:
31.jpg
31.jpg [ 72.19 KiB | Przeglądany 8601 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Model 2.2 m
Post: 15 paź 2014, o 08:35 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 paź 2014, o 13:06
Posty: 29
Lokalizacja: Biała Podlaska
Witam
dziękuje za trafną uwagę, zmienię konstrukcję boczków kadłuba, aby materiał nie odczuwał w tych miejscach zmęczenia.
Co do domku, może nieumiejętnie udało mi się zaprezentować rendery i przez to było niewiele widać, postaram się teraz to lepiej pokazać,

boczna ściana domku silnika łączy się z łącznikiem skrzydeł, z góra kadłuba, dołem, kilkoma wręgami oraz mocowaniem podwozia, powstała szczelna, zamknięta klatka, czy o to Panu chodziło ?


Załączniki:
1b.jpg
1b.jpg [ 132.42 KiB | Przeglądany 8581 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Model 2.2 m
Post: 15 paź 2014, o 09:39 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Nadal jest nie za bardzo,wrócę do domu to pokażę Ci co mam na myśli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Model 2.2 m
Post: 16 paź 2014, o 21:40 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 paź 2014, o 13:06
Posty: 29
Lokalizacja: Biała Podlaska
Witam
teraz mogę śmiało powiedzieć, że kadłub modelu został ukończony w 100%, udało mi się nakreślić statecznik poziomy razem ze sterem wysokości ( statecznik wykonany ze sklejki 2,5mm, ster bez ażurów z balsy 2,5 mm )

ps, Panie Sławku czekam na zainicjowanie poprawek, abym mógł je nakreślić na modelu
Pozdrawiam


Załączniki:
36.jpg
36.jpg [ 90.37 KiB | Przeglądany 8546 razy ]
37.jpg
37.jpg [ 143.36 KiB | Przeglądany 8546 razy ]
38.jpg
38.jpg [ 124.08 KiB | Przeglądany 8546 razy ]
39.jpg
39.jpg [ 91.68 KiB | Przeglądany 8546 razy ]
40.jpg
40.jpg [ 112.47 KiB | Przeglądany 8546 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Model 2.2 m
Post: 16 paź 2014, o 21:48 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Pana to sobie odpuść (kurcze, ale stary już muszę być :/ ) Jak masz projekt w DWG lub DXF to prześlij mi fragment kadłuba gdzie wchodzi łącznik i ściankę domku. Narysuję to w CAD i będzie szybciej niż przerabianie jpg w Paint.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group