Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 22:32

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 paź 2016, o 17:57 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 571
Lokalizacja: Warszawa
Koledzy drodzy! W miarę możliwości zwracajmy (zwracajcie) uwagę na poprawność pisowni. Ja wiem i rozumiem, że posługujemy się (zaczynamy się posługiwać) zasadami pisowni "internetowymi", ale przed wysłaniem postu sprawdzajmy, czy to "ś" czy też inne "ó czy ł" jest dobrze napisane... To naprawdę trochę przynajmniej świadczy o nas, użytkownikach.... To tylko taka mała dygresja... ;)

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2016, o 08:39 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Dobrze prawisz Pawle! :D Od siebie dodam, że niepoprawne pisane objawia się też w stawianiu kropek, przecinków i spacji ;) :lol: Może się wydawać to na wyrost no ale zasady są jasne. Przykładowo takie dwa zdania:

Byłem tam .I widziałem ,że nikt ( nigdy ) tam wcześniej nie był . Ale czy na pewno ?
Byłem tam. I widziałem, że nikt (nigdy) tam wcześniej nie był. Ale czy na pewno?

Pierwsze zdanie osobiście mnie aż kłuje w oczy ;)

Patrząc na inne fora (niekoniecznie o tematyce modelarskiej) można śmiało stwierdzić, że u nas poziom poprawności pisania jest dużo wyższy. Ale oczywiście należy dążyć do perfekcji czego Wam i sobie życzę :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2016, o 13:56 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 cze 2016, o 14:58
Posty: 122
Lokalizacja: Sierpc
Jako dyslektyk i dysgrafik oświadczam, że Was kocham.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2016, o 14:37 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 571
Lokalizacja: Warszawa
Jakoś w tym poście nie widzę dysfunkcji w przedmiocie sprawy.... :lol: :lol: :lol: Ale w imieniu (mniemam, że mogę tak powiedzieć - napisać) Ekipy ADW - bardzo dziękujemy za wyrazy sympatii :D

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2016, o 15:25 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Błędy i literówki czasem są niewidoczne (nawet podczas dwukrotnego czytania), dlatego polecam korzystać z pełnego edytora podczas pisania postów.

Pod oknem odpowiedni klikamy "Pełny edytor"
Załącznik:
01.jpg
01.jpg [ 35.19 KiB | Przeglądany 15515 razy ]

Pojawia się nowe okno z większą ilością opcji. Po napisaniu tekstu, czerwonym szlaczkiem wyróżnione zostają błędne wpisy
Załącznik:
02.jpg
02.jpg [ 121.26 KiB | Przeglądany 15515 razy ]

Najeżdżając kursorem i klikając prawym klawiszem myszki rozwija się nam się menu z proponowanymi słowami
Załącznik:
03.jpg
03.jpg [ 141.04 KiB | Przeglądany 15515 razy ]

Po napisaniu klikamy przycisk "Podgląd" i możemy zobaczyć czy wpis jest taki jak chcemy. Po akceptacji klikamy przycisk "Wyślij" i cieszymy się z poprawności pisowni godnej naśladowania ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2016, o 18:20 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 mar 2014, o 12:28
Posty: 23
Lokalizacja: Ostrzeszow,Torun,Carrollton
Witam czlonkow tego forum, od dluszego czasu sledze wasze wypowiedzi na tematy modelarskie i z duzym zapalem czytam i podziwiam ale jak zawsze w moim modelarskim zyciu poraz kolejny pod moim adresem zaczela sie akcja "poprawnego pisania ".
A wiec wytlumacze , gamoniem nie jestem i jestem bardzo dumny ze po przezyciu 45+ lat na obczyznie nadal polski jezyk pielegnuje czy to jest O z kreska czy bez a to dlatego ze nie uzywam polskiej klawiatury ( wiem jak zmienic ) i gdybym musial to czynic pietnascie razy dziennie to nigdy nie wykonam zadnego modelu bo czasu zabraknie . Zona zawsze mi mowi ze " nowego sie nie nauczylem a drugi zapominam " a tu jeszcze dwoma innymi wladam swobodnie . Wytykacie ze nie ,,,kreskuje , ze kropek brak itp. a czy wy sami patrzycie w jaki Sami kaleczycie polski jezyk ??? ,nie ktos mi wytlumaczy np. co to jest " bindowc lub bindowanie " i tutaj moge toczyc przyklady w nieskonczonosc ................ U kogos widzicie szpilke pod nogami a sami wielkiej klody dzewa nie widzicie pod swoimi , cale szczescie ze jeszcze nikt nie nie naruszyl zagadnienia gramatyki , tutaj dopiero mozna sobie popisac .
Ostatnia uwaga ktora bardzo mnie w........ ze ktos z czlonkow tego "forum" pozwolil sobie i pozmienial moje wpisy bez mojej zgody i pozwolenia . No coz , jesli naprawe ktos uwaza ze naruszymlem regulamin z jakiego spowodu to prosze mnie o tym powiadomic i sam sobie pojde dalej szukac innych nowych kontaktow itp.

Przyjemnego dnia zycze.............. Mirek .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2016, o 19:48 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Mirek pisze:
Witam czlonkow tego forum, od dluszego czasu sledze wasze wypowiedzi na tematy modelarskie i z duzym zapalem czytam i podziwiam ale jak zawsze w moim modelarskim zyciu poraz kolejny pod moim adresem zaczela sie akcja "poprawnego pisania ".
A wiec wytlumacze , gamoniem nie jestem i jestem bardzo dumny ze po przezyciu 45+ lat na obczyznie nadal polski jezyk pielegnuje czy to jest O z kreska czy bez a to dlatego ze nie uzywam polskiej klawiatury ( wiem jak zmienic ) i gdybym musial to czynic pietnascie razy dziennie to nigdy nie wykonam zadnego modelu bo czasu zabraknie . Zona zawsze mi mowi ze " nowego sie nie nauczylem a drugi zapominam " a tu jeszcze dwoma innymi wladam swobodnie . Wytykacie ze nie ,,,kreskuje , ze kropek brak itp. a czy wy sami patrzycie w jaki Sami kaleczycie polski jezyk ??? ,nie ktos mi wytlumaczy np. co to jest " bindowc lub bindowanie " i tutaj moge toczyc przyklady w nieskonczonosc ................ U kogos widzicie szpilke pod nogami a sami wielkiej klody dzewa nie widzicie pod swoimi , cale szczescie ze jeszcze nikt nie nie naruszyl zagadnienia gramatyki , tutaj dopiero mozna sobie popisac .
Ostatnia uwaga ktora bardzo mnie w........ ze ktos z czlonkow tego "forum" pozwolil sobie i pozmienial moje wpisy bez mojej zgody i pozwolenia . No coz , jesli naprawe ktos uwaza ze naruszymlem regulamin z jakiego spowodu to prosze mnie o tym powiadomic i sam sobie pojde dalej szukac innych nowych kontaktow itp.

Przyjemnego dnia zycze.............. Mirek .


Witam. Widzę Mirku że bardzo emocjonalnie zareagowałeś na cały temat. Odniosę się do całości jutro bo dziś jestem zmęczony po całym tygodniu pracy.
Proszę Cię jednak o nie obrażanie się. Sam widzisz że na tym forum jest trochę inaczej niż na innych. Nie ma polityki i skakania sobie do gardeł, natomiast jest bardzo dużo merytorycznych, modelarskich treści. Taki był cel w momencie zakładania przeze mnie tego forum.
Sam też często się mylę i widzę że nie tylko ja czy Ty. Ale nie ma ludzi nieomylnych. Pozdrawiam.

PS: Koledzy, bądźcie trochę wyrozumiali, są osoby które piszą z maszyn które nie obsługują polskich znaków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2016, o 20:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Mirek pisze:
Witam czlonkow tego forum, od dluszego czasu sledze wasze wypowiedzi na tematy modelarskie i z duzym zapalem czytam i podziwiam ale jak zawsze w moim modelarskim zyciu poraz kolejny pod moim adresem zaczela sie akcja "poprawnego pisania ".

Mirku,

tak jak wspomniał Sławek, nie ma co podchodzić emocjonalnie do sprawy. Po pierwsze to wcale nie wiemy czy ten temat jest adresowany do Ciebie - osobiście w to wątpię.
Ot, ogólny temat dla nas wszystkich. Ja sam mam wiele błędów pod palcami :lol: (dysleksja, dysgrafia) - staram się - czasem wychodzi czasem nie.

Mirek pisze:
ze ktos z czlonkow tego "forum" pozwolil sobie i pozmienial moje wpisy

Odnośnie, modyfikacji postów - to wydaje mi się powszechną praktyka na wszystkich forach.
Na pewno nie ma modyfikacji kontekstu, jedynie poprawa: czasem pisowni, czasem linku, czasem wstawienia bezpośrednio filmu - to chyba standardowe zadania dla moderatora.
Wszystko w dobrej wierze, celem czynienia naszego forum lepszym :D

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2016, o 05:30 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 mar 2014, o 12:28
Posty: 23
Lokalizacja: Ostrzeszow,Torun,Carrollton
Witam , Slawek dziekuje bardzo za zrozumienie a ja zapewniam ze nie mam zamiarow sie obrazac ,od czasu kiedy sie wpisalem na wasze forum dlugo sie wachalem aby "zabrac glos" obawiajac sie ze komus nie bedzie sie podobala moja pisownia itp. Z czasem postanowile dmuchac na zimne aby ponowie sie nie sparzyc , znam do z doswiadczenie ,poprostu takie jest zycie . Na jednym forum to wymagali przysiegi !!!! ze bede pisal poprawnie i do dzisiaj ( juz piec lat minelo ) nie otrzymalem pozwolenia aby zabrac glos .
Aby wilka i barana zadowolic postaram sie z czasem poprawic moj sposob pisania .

Tomku , Tobie takze dziekuje wyrazenie zrozumienia , nie mam zamiaru przeciagac tematu bo to nie jest moja wola aby bawic sie teraz w sledczego .

Pozdrawiam..............Mirek .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2016, o 17:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:14
Posty: 571
Lokalizacja: Warszawa
Poczułem się troszkę wywołany do odpowiedzi. Te posty "zmieniałem" m.in. ja. Ale taka jest rola moderatorów i administratorów, żeby dbać o to, co jest powieszone na Forum. Absolutnie nie zmienił się kontekst Twoich Mirku wpisów. Zmianę postu (jego edycję), poza autorem może zrobić tylko sześć osób z "administracji". No po to są, żeby dbać o takie sprawy. I Już. I nie traktuj tego jako przytyk do Twojej osoby, że ktoś coś zmienił. Wiele osób używa np. tylko komórki, w której nie ma włączonego słownika. Cóż, postęp cywilizacyjny. Wierz mi, nie jesteś jedynym autorem, którego posty są poprawiane. ;) :)

_________________
Pozdrawiam :)
Paweł
SAM 18-016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group