Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, o 12:58

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 9 sty 2021, o 10:53 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 740
Lokalizacja: Elbląg
Piękny! :D Przy lakierowaniu tej sklejki unikaj produktów na bazie wody (modne lakiery ekologiczne) aby nie powtórzyć historii jaką miał Torres przy lakierowaniu Wicherka. Bejca spirytusowa i capon. Potem można wydziwiać. Fajna makietka się szykuje! :D

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 sty 2021, o 13:42 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
pepcio 11 pisze:
unikaj produktów na bazie wody

Oprócz klejów nie stosuję chemii na bazie wody. Tylko nitrocellon a jeżeli jakaś bejca to tylko lakierobejca, i nie nakładana pędzlem tylko wcierana - właściwie po godzinie jest sucha.
Wielkimi krokami zbliża się ostateczny montaż modelu i zastanawiam się nad dodaniem jakiś elementów graficznych. Skąpo materiałów na ten temat. Sam Skaut raczej nie należał do popularnych szybowców. W rejestrze znalazłem trzy Skauty o numerach :167, 193, 197. Numer ten był, wnioskując ze zdjęć innych szybowców z tego okresu, umieszczony na stateczniku pionowym pod logo ZASPL i nazwą typu. To jedno. Znalazłem też zdjęcie Skauta z logo LOPP na sterze kierunku i wielkim napisem L.O.P.P. na spodzie płatów. Szybowiec bez kabinki, ale zasadniczo wszystkie egzemplarze w trakcie eksploatacji zostały w nią wyposażone /PKL t.III/. Oczywiście kompletnie nie wiadomo jak były rejestrowane, opisywane szybowce z produkcji w klubach i innych stowarzyszeniach / parę dobrych zdjęć na stronie Piotra Piechowskiego i w NAC/.
Jestem skłonny na swoim Skaucie przyjąć oznaczenia LOPP i może w/w oznaczenie typu, numeru rejestracyjnego. Może trochę wzbogaci sylwetkę. Co bym nie zrobił to i tak pozostaje w sferze domysłów i kompletnie nie będzie to miało odbicia w latającym kiedyś Skaucie.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 sty 2021, o 16:06 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 740
Lokalizacja: Elbląg
Cytuj:
"Jestem skłonny na swoim Skaucie przyjąć oznaczenia LOPP i może w/w oznaczenie typu, numeru rejestracyjnego. Może trochę wzbogaci sylwetkę".

Tak powinieneś zrobić ;) . Nie tylko wzbogaci sylwetkę, ale da nie zorientowanym na lotniskach trochę do myślenia, co to znaczy ten skrót. Trochę historii lotnictwa każdemu się przyda :lol: .
Załącznik:
LOPP2222.png
LOPP2222.png [ 154.35 KiB | Przeglądany 5108 razy ]

Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej ( LOPP)

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2021, o 15:26 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 kwie 2019, o 20:24
Posty: 13
Lokalizacja: Biskupiec
Witam,
Panowie mnie nie znają. Zarejestrowałem się na forum jakieś dwa lata temu. Budujecie naprawdę śliczne modele. Często tu zaglądam i obserwuję relacje z budowy. No ale do tematy - kiedyś obrysowałem napis L.O.P.P. oraz znaczek. Może się przydadzą zamiast zalegać bezczynnie w moim archiwum. Format to cdr corela oraz DXF.
POZDRAWIAM


Załączniki:
Komentarz: napis L.O.P.P. i grafika
L.O.P.P.dxf [589.1 KiB]
Pobrany 229 razy
L.O.P.P.dxf [589.1 KiB]
Pobrany 228 razy
L.O.P.P..cdr [32.47 KiB]
Pobrany 242 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2021, o 21:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Witam. Bardzo dziękuję za grafiki. Jakiś czas temu zamieściłem logo i napis LOPP w tym dziale:
viewtopic.php?f=66&t=793
Zapraszamy do aktywniejszego udziału w forum.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2021, o 21:54 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 kwie 2019, o 20:24
Posty: 13
Lokalizacja: Biskupiec
Sorry. Nie wiedziałem. W niedalekiej przyszłości planuję budowę makiety - no może raczej ćwierć makiety polskiego przedwojennego szybowca w skali 1:5. Całkiem prawdopodobne jest, że powstanie relacja na forum. Wybaczcie, że tyle pisania w tym wątku.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2021, o 21:37 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Gondola z góry , przód i tył pokryta sklejką. Wyszło tak sobie. Źle zaplanowałem podział brytów sklejki i wyszło tak jak wyszło, najwyżej pomaluje się "mordkę" ;) . Jutro bejcowanie wszystkich elementów poza kabinką, montaż linek i regulacja i można zamykać pokrycie. Zabezpieczyłem pewnym specyfikiem elementy stalowe mocowania zastrzałów i linek. Fajny efekt, blaszki mają kolor czarny z lekkim granatowym odcieniem. Wszystko pokazałem na zdjęciach. Pracuję nad szablonami loga LOPP, są z folii i pomaluję aerografem czarną farbą nitro. Taki jest plan. Z niewielu rzeczy jestem "dumny" w tym modelu, jednak otwór na linkę holowniczą bardzo mi się podoba :lol: z tego mogę być chyba "dumny" ;) .


Załączniki:
DSCN5601.jpg
DSCN5601.jpg [ 153.8 KiB | Przeglądany 4996 razy ]
DSCN5602.jpg
DSCN5602.jpg [ 120.09 KiB | Przeglądany 4996 razy ]
DSCN5603.jpg
DSCN5603.jpg [ 139.65 KiB | Przeglądany 4996 razy ]
DSCN5604.jpg
DSCN5604.jpg [ 148.53 KiB | Przeglądany 4996 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2021, o 21:44 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 lis 2013, o 09:39
Posty: 278
Lokalizacja: Plewiska
Jaka to sklejka, może mam fornir?

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Piłeś- nie pisz!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2021, o 22:10 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 740
Lokalizacja: Elbląg
Cytuj:
Źle zaplanowałem podział brytów sklejki i wyszło tak jak wyszło, najwyżej pomaluje się "mordkę" ;)

Żadnego malowania. Popsujesz wszystko :evil: . Kabinka powinna być w kolorze drewna. Nie przejmuj się połączeniem sklejki .W prawdziwych szybowcach takie uchybienia także się zdarzały ;) .

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2021, o 14:30 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
pepcio 11 pisze:
Nie tylko wzbogaci sylwetkę, ale da nie zorientowanym na lotniskach trochę do myślenia, co to znaczy ten skrót. Trochę historii lotnictwa każdemu się przyda :lol: .
Załącznik:
LOPP2222.png
LOPP2222.png [ 71.9 KiB | Przeglądany 4961 razy ]

Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej ( LOPP)

Z tego co mi wiadomo, godło nie posiadało obwódki. W "Mewie" zrobiłem godło z obwódką, ale tylko dlatego, że wydruk był na folii, która nie była całkiem transparentna.
Załącznik:
358.JPG
358.JPG [ 142.78 KiB | Przeglądany 4961 razy ]
No i "Mewa" to zwykłe easy a nie pólmakieta! ;)

rosik pisze:
Sorry. Nie wiedziałem. (...) Wybaczcie, że tyle pisania w tym wątku.
Nie ma się co czaić ;) Dobrze że kolega chce pomóc. Tego nikt nie będzie miał za złe :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group