Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 11:32

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
Post: 29 lip 2021, o 09:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
W wolnych chwilach na urlopie siedzę w przy rysowaniu. Brak na rynku rurki 18mm zmusił mnie do zastosowania 20mm a na łącznik pomocniczy 10mm bo 12 jest za duża.
Wręgi centropłata już mam wyrysowane ( chodzi o nasadę skrzydła) Kolejny krok to dopasowanie podłużnic.


Załączniki:
kadłub bociana poprawiony25.JPG
kadłub bociana poprawiony25.JPG [ 678.57 KiB | Przeglądany 5691 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2021, o 07:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Od kilku dni walczę ze skrzydłem i lotkami. Po konsultacjach z Jarkiem w kwestii lotek wybrałem wersję jak w oryginale. Określiłem punkty obrotu lotki, muszę jeszcze określić położenie serwa bo robi się ciasno. Najlepszą dla mnie opcją były by dwa mikroserwa a lotka dzielona (długość lotki 990mm) Jednak będzie problem z upchnięciem popychaczy w skrzydle tak żeby nie było ich widać na zewnątrz.
Druga opcja to jedno mocne serwo ale tu obawiam się skręcania lotki w osi podłużnej od sił aerodynamicznych.
Wprawdzie lotka będzie skorupowa - pokrycie z balsy 1,5mm i na to cienki laminat ale i tak mam opory przed jednym serwem. Jedyne co do mnie przemawia za jednym to ukrycie popychacza w skrzydle.


Załączniki:
kadłub bociana poprawiony30.JPG
kadłub bociana poprawiony30.JPG [ 353.65 KiB | Przeglądany 5585 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2021, o 19:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Sprawa Bociana nie umarła. Będzie narysowany, odłożyłem go chwilowo na bok bo muszę dokończyć Kobuza do stanu w którym zostanie tylko malowanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group