Forum modelarskie RC , projektowanie CAD
http://forum.aerodesignworks.eu/

NN-2 Bis 1:5
http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=57&t=1920
Strona 1 z 1

Autor:  milo [ 27 gru 2020, o 16:56 ]
Tytuł:  NN-2 Bis 1:5

Od około połowy grudnia tego roku zrobiło mi się bardzo dużo czasu. Wiecie o co chodzi ;).
Zrobiłem remanent w swoich plikach. Postanowiłem kilka szybowców, ich modeli, "pociągnąć" dalej. Wśród nich znajduje się NN-2 bis.
Swego czasu próbowałem zrekonstruować jego wygląd, jednak bardzo skąpa dokumentacja skutecznie to ogranicza. Pomyślałem, że nie ma co siedzieć tygodniami przed komputerem z lupą w ręku, po prostu należy rysować od razu model. Będzie prototyp, mam nadzieję, że dobrze latający wtedy się zobaczy, czy coś zmienić czy nie. A jak będzie jakaś bryła to i pewnie ktoś się odezwie ze swoimi uwagami :) .
No dobra. Tak czy inaczej już trochę czasu spędziłem nad plikiem. Kilka założeń przyszłego modelu.
Skala 1:5, czyli ok 240 cm rozpiętości. Profil jak na tą chwilę to HQ 3012, chociaż przymierzam naca4412 i ms 3-11, jednak hq jakoś najbardziej się geometrycznie się zgrywa. Zrezygnowałem z profilu w pionie, konstrukcja kadłuba będzie tradycyjna. Jako, że oryginał był spawany z rurek stalowych, zastosuję listwy sosnowe okrągłe o przekrojach odpowiednio 12 i 10 mm. Cały model to konstrukcja tradycyjna, wielokrotnie opisywana na łamach forum. Na razie tyle. Zasadniczo skupiam się zaplanowaniu wszystkiego. Chcę uniknąć błędów jakie popełniłem przy projektowaniu Skauta. Powoli zaczynam coś już rozkładać. Model będzie zaprojektowany "pod laser". Myślę, że wkrótce pojawią się jakieś zdjęcia czy też zrzuty z ekranu.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/