Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 06:41

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: NN-2 Bis 1:5
Post: 27 gru 2020, o 16:56 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3686
Lokalizacja: Elbląg
Od około połowy grudnia tego roku zrobiło mi się bardzo dużo czasu. Wiecie o co chodzi ;).
Zrobiłem remanent w swoich plikach. Postanowiłem kilka szybowców, ich modeli, "pociągnąć" dalej. Wśród nich znajduje się NN-2 bis.
Swego czasu próbowałem zrekonstruować jego wygląd, jednak bardzo skąpa dokumentacja skutecznie to ogranicza. Pomyślałem, że nie ma co siedzieć tygodniami przed komputerem z lupą w ręku, po prostu należy rysować od razu model. Będzie prototyp, mam nadzieję, że dobrze latający wtedy się zobaczy, czy coś zmienić czy nie. A jak będzie jakaś bryła to i pewnie ktoś się odezwie ze swoimi uwagami :) .
No dobra. Tak czy inaczej już trochę czasu spędziłem nad plikiem. Kilka założeń przyszłego modelu.
Skala 1:5, czyli ok 240 cm rozpiętości. Profil jak na tą chwilę to HQ 3012, chociaż przymierzam naca4412 i ms 3-11, jednak hq jakoś najbardziej się geometrycznie się zgrywa. Zrezygnowałem z profilu w pionie, konstrukcja kadłuba będzie tradycyjna. Jako, że oryginał był spawany z rurek stalowych, zastosuję listwy sosnowe okrągłe o przekrojach odpowiednio 12 i 10 mm. Cały model to konstrukcja tradycyjna, wielokrotnie opisywana na łamach forum. Na razie tyle. Zasadniczo skupiam się zaplanowaniu wszystkiego. Chcę uniknąć błędów jakie popełniłem przy projektowaniu Skauta. Powoli zaczynam coś już rozkładać. Model będzie zaprojektowany "pod laser". Myślę, że wkrótce pojawią się jakieś zdjęcia czy też zrzuty z ekranu.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group