Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 17:26

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 maja 2017, o 20:52 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 maja 2017, o 14:29
Posty: 8
Lokalizacja: Elbląg
Witam,
Podziwiam sobie Wasz kunszt budowniczych i gratuluję ukończenia modelu oraz pierwszych lotów. Pozwolę się wtrącić do tematu odnośnie napędu SK. Oglądałem oba zaproponowane rozwiązania i tak sobie pomyślałem czy może przypadkiem udało by się zmieścić serwo w kadłubie? Jeden rysunek wart 1000 słów a więc mały szkic poglądowy:
Załącznik:
modyfikacja kierunku.png
modyfikacja kierunku.png [ 132.29 KiB | Przeglądany 10441 razy ]

Tylko się nie śmiać z paintowych bohomazów to szkic poglądowy poprzez redakcje części planów kolegi :)
Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Oś obrotu serwa miałaby trafiać na oś obrotu statecznika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2017, o 21:14 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
fuszido pisze:
Witam
Podziwiam sobie wasz kunszt budowniczych i gratuluje ukończenia modelu oraz pierwszych lotów .
Pozwolę się wtrącić do tematu odnośnie napędu SK
Oglądałem oba zaproponowane rozwiązania i tak sobie pomyślałem czy może przypadkiem udało by się zmieścić serwo w kadłubie .
Jeden rysunek wart 1000 słów a więc mały szkic poglądowy
Tylko się nie śmiać z paintowych bohomazów to szkic poglądowy poprzez redakcje części planów kolegi :)
co sądzicie o takim rozwiązaniu ?
Oś obrotu serwa miała by trafiać na oś obrotu statecznika


Myślałem o tym, chciałem nawet zastosować RDS, ale RDS jest nie dostępny u nas (przynajmniej Ja nie znalazłem) a importowanie z USA jest bez sensu.

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2017, o 21:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Do tego dochodzi zapewnienie otworu rewizyjnego do serwa, moim zdaniem jest niezbędny. W tym miejscu Foka ma dość specyficzny kadłub, wyraźnie zakłócało by to wygląd i samą wytrzymałość, co chyba jest ważniejsze. Idealnym rozwiązaniem są chyba linki, odpowiednio poprowadzone, zresztą tak będzie w Foce Tomka :) .

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2017, o 21:24 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 paź 2011, o 23:03
Posty: 455
Lokalizacja: Świnoujście
Tomek można dostać i u nas ;)
http://modele.modele.sklep.pl/pl/Katalo ... &producer=

_________________
pozdrawiam Piotr

http://www.amc-jantar.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2017, o 21:39 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
piter216 pisze:

Tak, tylko one są jedynie dla serw MKS, poza tym jest jeszcze kwestia o której wspomniał milo... Dostęp musi być, robienie klapki w kadłubie w tym miejscu dość trudne i chyba jednak nie wygodne.

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2017, o 19:17 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 lis 2013, o 09:39
Posty: 278
Lokalizacja: Plewiska
RDS ma też wadę - nie zawsze idzie idealnie wycentrować płaszczyzny sterowe. Wielu zawodników już o tym wspominało. Idzie to zrobić ale nieco upierdliwe - linki szybsze i praktyczniejsze ale to tylko moje zdanie.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Piłeś- nie pisz!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, o 19:22 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2017, o 10:40
Posty: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiem, że Foczki już pięknie latają, ale może komuś się przyda. W jednym z modeli, które posiadam jest podobnie mocno pochylona oś steru kierunku jak w Foce i tam konstruktor "posadził" dosłownie ster kierunku na serwie. Model jest troszeczkę większy i laminatowy ale rozwiązanie jest do zrealizowania w modelu o konstrukcji drewnianej. Zdjęcia wszystko wyjaśnią.
Załącznik:
Solo-Fox_1.jpg
Solo-Fox_1.jpg [ 112.48 KiB | Przeglądany 10240 razy ]
Załącznik:
Solo-Fox_2.jpg
Solo-Fox_2.jpg [ 162.99 KiB | Przeglądany 10240 razy ]
Załącznik:
Solo-Fox_3.jpg
Solo-Fox_3.jpg [ 64.24 KiB | Przeglądany 10240 razy ]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 sie 2017, o 21:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
W ostatnią niedzielę, podczas mojego pobytu w Karkonoszach, Foka miała swój debiut na zboczu, dokładniej na szybowisku w Jeżowie Sudeckim. Wiatr z południa, ok 3/4 m/s w porywach do 6/7 m/s. Byłem bardzo....hmmm, nie wiem jak to ująć, chyba zdenerwowany a zarazem podniecony możliwością latania na zboczu Foką. W pierwszym rzucie odpaliłem Kobuza, tak dla przypomnienia i dla wypracowanie "bazy porównawczej" :lol: .
No dobra, start, jest wiatr, esuję....latam na żaglu :D . Model nie ma problemów z wiatrem, śmiało idzie pod wiatr. Zauważam słabą reakcję na stery. Foka ustawiona na termikę, więc po chwili przyzwyczajam się, jest ok. Warunki wiatrowe nie pozwoliły na szybsze latanie, ale parę szybkich przelotów i kosiaków udało się zrobić. Miałem problem z lądowaniem, kilka podejść - przydały by się klapy - na szczęście miejsca na szczycie jest dużo i jakoś się udało. Wrażenia po lotach takie różne. Mam świadomość, że Foka jest cały czas w fazie regulacji i ustawień, powinienem popracować nad wyregulowaniem modelu na tryb zboczowy, także nie przejmuję się tym. Widok Foki na tle Karkonoszy super, model trzyma się powietrza dobrze. Kilka kliknięć w oprogramowaniu aparatury i pewnie byłoby ok, ale to tylko ok 30 min nad zboczem, wrażeń i przeżyć aż nadto :lol: . Ostatni test szybowca zaliczony.... moim zdaniem na 5 z plusem. Śmiało można śmigać na żaglu, polecam :) .

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2017, o 23:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Zakończyłem wyposażanie Foki w zaczep do holu. Tukan gotowy i czeka na szybowiec :lol: . Musiałem przemeblować kabinę, wykombinować jakiś sposób pewnego i sprawnego zaczepiania i wyczepiania linki. Szło mi z oporem, ale jakoś się udało. Serce mi krwawiło jak robiłem otwór w kadłubie na linkę :lol: . Ok, sprawdzone statycznie, wszystko działa jak należy, teraz próby w locie, tylko brak mi pilota holówki :( ..... :lol: . Serwo zaczepu stare, poczciwe TP90. Reszta to kawałek szprychy rowerowej, rurki alu i drutu od bowdenów.


Załączniki:
DSCN4289.jpg
DSCN4289.jpg [ 162.43 KiB | Przeglądany 9639 razy ]
DSCN4286.jpg
DSCN4286.jpg [ 157.65 KiB | Przeglądany 9639 razy ]
DSCN4288.jpg
DSCN4288.jpg [ 153.62 KiB | Przeglądany 9639 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2017, o 19:56 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2011, o 20:51
Posty: 558
Lokalizacja: Elbląg
Hej. Ja za tydzień będę w domu to możemy się jakoś umówić.

_________________
Fw190 NPN, PZL Dromader NPN, SuperSportster, Dart XL fpv, copterx 450 black angel
Radiomaster tx12multi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group