Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 15 sie 2020, o 22:26

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: IS-B Komar
Modelarz
Awatar użytkownika

Model lata fajnie i jestem coraz bardziej zadowolony :) . Chociaż to jest zupełnie inne latanie niż np. Idealem.
Dzisiaj poleciał na docelowym napędzie tj. śmigło 16x10 i mocniejszy regulator ale z tej samej serii ZTW.
Przy tej powierzchni skrzydeł nie czuć tej wagi - równe 6000 g no może za wyjątkiem startu ;) to przyznam dość krytyczny moment :shock: . Lądowanie wydaje się łatwe i w zasadzie takie jest o ile się go odpowiednio wytrzyma bo potrafi się odbić z płozy :D

Osoby które go dzisiaj widziały zgodnie stwierdziły że lata baardzo majestatycznie :) ale wcale nie tak wolno. Niestety nie mam żadnych zdjęć :( chciałem zrobić ale "komarzyce" cięły tak, że spadaliśmy aż się kurzyło - jutro porobię i wstawię...
W sobotę pierwsze loty na holu + dojechały do mnie nowe baterie Xtron 3200 także będzie nowy test - mam nadzieję na 2 wyciągi na 250-300 m a jak będzie zobaczymy...

cdn :)

Edit:
Hej...
Dzisiaj model poleciał pierwszy raz na holu. Pierwszy start z mocnym bocznym wiatrem był trochę nerwowy. Sam lot już spokojnie, kilkanaście minut szybowania z 2 wyciągami do góry - lądowanie też ok.
Drugi hol - sam start już spoko (wziąłem od razu poprawkę na ten boczny wiatr ) ale na 200 m zaczęło mocno bujać i w efekcie wyczep na 293 m. Jak poprzednio 2 razy do góry na silniku z 80 m na 170 m.
Teraz napęd szybko wynosi Komara na pułap. Lądowanie spierdzieliłem, dobrze że płoza solidna + amortyzacja bo twardo było :oops: ale najważniejsze że model cały i wygląda tak samo jak przed lotem - czyli jak poniżej :)

P.S. Nie pytajcie skąd mam taki stojak ;) :mrgreen: ale ma potencjał :lol:

Załączniki:
202008011559.jpg
202008011559.jpg [ 1.13 MiB | Przeglądany 106 razy ]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.