Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 22:34

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 sie 2012, o 22:37 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 gru 2011, o 15:49
Posty: 25
Lokalizacja: Jaworzno
Jeżeli to ja mam być tym trzecim, może nawet czwartym to piszę się. Marcinie wydaje mi się, że opcja ~2,5m jest złotym środkiem wydatków i prezentacji modelu.

Zapomniał bym to trochę zwiększy koszty ale podwozie chowane musi być :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sie 2012, o 23:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Małe OT....wybaczcie, ale muszę ;)
Namawiacie się na wspólny model, super :D
Dyskutujecie, jaki napęd, rozmiar itd....
W przypadku ADW1 było podobnie, wielu chętnych, pomoc z każdej strony.....z czasem chęci mijają, chętni nie odzywają się....ktoś zostaje sam z projektem, z tzw "ręką w nocniku"....użytkownicy piszą ...."co z projektem", albo " czy coś się ruszyło?"
Widzę, że "samolociarze" są twardzi, napewno pociągniecie temat do końca, ale uważajcie aby nie przestrzelić tematu....osobiscie wydaje mi się - z perspektywy czasu, że ja przestrzeliłem. Pomijam tutaj komercyjność i atrakcyjność projektu. To takie moje bardzo subiektywne przemyślenia.
Życzę powodzenia i dociągnięcia projektu do końca :D

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2012, o 09:09 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Należy w pierwszej kolejności ustalić założenia projektowe oraz typ napędu. Myślę że jak każdy wrzuci swoje 3 grosze do modelu to ma szanse zaistnieć w realu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2012, o 11:43 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:27
Posty: 12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Milo, mysle, że przy odpowiedniej dozie rezerwy uda się pociągnąć temat. Generalnie ''wspólny'' element zakończy się w momencie stworzenia rysunków i podjęcia decyzji, czy tniemy laserem puzzle x3 czy po prostu każdy drukuje sobie w domu formatki i dłubie swoim tempem.

Sławek - jak oceniasz ten nawał załączników? Przydadzą się?

Co do rozmiaru - stanęło na 2.5m rozpiętości, co do napędu - nie wiem, jak inni, ja proponuję elektro. Choć myślę, że akurat adaptacja elektro/spalina to mały problem, bo w gondolach jest sporo miejsca na ewentualny osprzęt. A może się mylę, bo w grę wchodzi wzmocnienie konstrukcji?

Hobbyking ma całą gamę fajnych silników elektro, które możnaby z powodzeniem wykorzystać.

Osobiście wystarczyłoby mi chyba, gdybym mógł sobie wydrukować na domowej drukarce wręgi i wzorniki żeberek. We wręgach wcięcia na listewki i tyle. Całość potem poskładać wg planu, okleić balsą 1.5mm i tyle w uproszczeniu. A w dalszej przyszłości może ktoś pokusiłby się o stworzenie całego modelu pod laser.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2012, o 12:34 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:27
Posty: 12
Lokalizacja: Ruda Śląska
A przy okazji podwozia

http://www.sierragiant.com/prod16.html

;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2012, o 13:13 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 maja 2012, o 11:23
Posty: 57
Lokalizacja: Pruszków, Ostrowiec
Jedynie 600$ za podwozie dla modelu 96" :) Zacnie, zacnieee!

Popieram wersję elektryczną modelu, ale jeśli większość opowie się za napędem spalinowym, niech będzie spalinowy. Albo się dostosuję, albo na własną rękę będę konwertował. Ponadto preferowałbym zestaw cięty laserem - gdybym miał możliwość i umiejętność cięcia w domu, to bym już dawno taki miał.

Celujemy w coś rodzaju półmakiety czy raczej jak najwierniejsze odwzorowanie oryginału?

_________________
Szymon


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2012, o 15:06 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:27
Posty: 12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Półmakieta. Z tego, co doczytałem, jeśliby utrzymać oryginalny stosunek długości do rozpiętości to model jest wredny i szybki w locie (Spore obciązenie skrzydła). Skrzydła muszą być ciut szersze niż w oryginale (myślę, ze jedno żeberko więcej).

Ja mam z zasilania do wyboru albo 4s2100 albo 6s5000 po 2 pakiety z każdego ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2012, o 17:06 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 maja 2012, o 11:23
Posty: 57
Lokalizacja: Pruszków, Ostrowiec
4s2100 x 2 to trochę skromnie na 2,5 metrowy dwusilnikowy model. Ja do Skywalkera (do lotu ~1.8 kg) stosuję 4s3000 x 2, a znam takich co latają na 4s5000 x 2. Ale 6s5000 brzmi już rozsądnie :)

Co do obciążenia powierzchni, można zarówno zwiększyć ciut rozpiętość jak i cięciwę.

_________________
Szymon


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2012, o 22:10 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:27
Posty: 12
Lokalizacja: Ruda Śląska
No ok, czyli 2.5m, napęd elektro :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sie 2012, o 09:46 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 gru 2011, o 15:49
Posty: 25
Lokalizacja: Jaworzno
No toś Marcinie pojechał z tym podwoziem. Może uda się coś zrobić będzie kosztować góra 200$. Co do samego modelu to ja jestem zdecydowanie za elektrykami. Konstrukcja najlepiej ja była by z puzli do lasera, ale ja się nie podejmuję bo nie robiłem tego jeszcze nigdy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group