Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 23:46

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 2 sty 2012, o 17:48 
Jakie są ceny cięcia laserem?
Cena uzależniona jest od materiału (chodzi mi o balsę i twardszą sklejkę)? Czy firmy wykonujące takie usługi liczą sobie za roboczogodzinę ?


Na górę
  
 
Post: 2 sty 2012, o 21:14 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Generalnie sprawa wygląda tak że wszystkie firmy mają stawkę za godzinę cięcia. Czas cięcia obliczają na podstawie długości linii. Większość firm dolicza początkową stawkę za ustawienie lasera, najtaniej to 10zł najdrożej to 50 ( z takimi cenami miałem do czynienia) Sklejka lipowobalsowa do 2,6mm tnie się bez problemu , gorzej jest z brzozową , problemy zaczynają się od grubości 2mm. Balsa jaką dawałem do wycinania miała od 1,5mm do 6mm. Powyżej 6mm mogą być problemy z nadpaleniami albo niedocięciami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 sty 2012, o 22:02 
Dzięki Sławku, Sonduje rynek :) kręci mnie na co2


Na górę
  
 
Post: 2 sty 2012, o 22:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Jak byś chciał kupić to nie ma sensu brać mniejszego niż 1000x500mm pola roboczego. Z chin można ponoć sprowadzić w niezłej cenie laser.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 sty 2012, o 22:19 
Mam sprawdzoną firmę w branży cnc (pytanie czy ich ploter ciachnie balse i sklejkę lipową), mam ich ploter cnc - godny polecenia - produkt polski, serwis natychmiastowy - zero problemu. Nawet w przypadku błędów w programie poprawiają pod potrzeby klienta.
Zanim bym coś nabył wyślę próbki do cięcia - i tak z nabyciem to dalsza perspektywa, ale zaczyna coś mi świtać....
Niestety pole tego plotka to 900x chyba 600 (znam ten problem 1000x500... ale są na to sposoby)
Mój plotek ma 900x700


Na górę
  
 
Post: 2 sty 2012, o 22:19 
Ciachnąć ciachnie (ale czy ciachnie tak jak należy)...


Na górę
  
 
Post: 2 sty 2012, o 22:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Pomyśl może nad rurą lasera, zasilaczem i zwierciadłem, z tego co czytałem to jakieś 900dolców. Być może jakaś wymienna adaptacja w Twojej maszynie. Niestety ale z tego co mi opowiadał kolega to do szczęścia potrzebny jest jeszcze układ chłodzenia samej rury lasera. Drugie niestety to fakt ze 900x600 są znacznie tańsze niż bardziej pożądane 1000x500


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 sty 2012, o 22:31 
Samoróbka... kiedyś usiłowałem - nie ma bata. Nigdy to nie będzie precyzyjne.
Aby robić maszyny trzeba mieć maszyny...
Po za tym dochodzi kwestia elektroniki - co jest najważniejsze w całym urządzeniu / nie wspominam o programie typu mach co obsługuje wszystko ale aby coś wykonać trzeba poświęcić conajmniej bite 8h na konfigurację.

Sławku suma sumarum przykładowo za Edzia 1250 - za wycięcie ile zapłaciłeś ? (jak możesz podeślij na pm)


Na górę
  
 
Post: 2 sty 2012, o 22:35 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Sterowniki M542, płyta głowna, silniki krokowe to jest do kupienia, koszty zaczynają się przy śrubach kulowych , prowadnicach itp. Mam parę elementów do frezarki ale chyba nie zrealizuję tego w najbliższym czasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 sty 2012, o 22:49 
Jeszcze niewiadomo czy z takiego plotera hand made by coś było...
Zakładając konstrukcję drewnianą (bo najłatwiej obrobić)... na jaki czas by takie urządzenie wystarczyło.
W sumie na ploterze laserowym nie ma naprężeń, ale luzy na piastach i obsadach piast pewnie by się pojawiły 1...2...3...
Jak będę w Legionowie zrobię kilka fotek plotera hand made (niestety nieukończony - bo nie miało to sensu)... Niestety nie nadaje się coś takiego do pracy z samej definicji. To tak jak by wykonać domowymi sposobami silnik do Jaguara czy nawet do motorynki. Owszem jednemu na n coś tam wyjdzie. Ale w przypadku takich konstrukcji wchodzi już precyzja pisane przez duże "P" - po to aby wszystko co zejdzie z przykładowego plotera miało jakiś ułamek precyzji, a nie wycinany okrąg był przypadkową spiralą :)
Owszem cenię samodzielne konstrukcję, ale - ja się tego nie podejmę.
Wracając do elektroniki - robiłem BB2001 (do styroplotera)... oczywiście lipa...

//edit

wystawiłem próbnie usługi cnc na alledrogo - ciekawe jakie zainteresowanie...


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group