Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 17:41

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 lis 2018, o 15:05 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Czy ktoś pamięta coś takiego:



Mając naście lat, przed 15stą na jedynce oglądałem z rozdziawioną buzią ten właśnie program. Był to w owym czasie jedyny program o modelach który kiedykolwiek widziałem :D Dodając do tego bardzo ograniczony dostęp do książek o tematyce modelarskiej (poza Modelarzem), brak w otoczeniu kogoś z doświadczeniem/wiedzą nt. modeli, było to dla mnie niczym objawienie :D Powiem jeszcze, że komputer i internet były mi wtedy obce...
Bardzo miło i z wielkim sentymentem wspominam tamten czas 8-) Byłem wtedy jeszcze "nielotny" ale wiedziałem, że w końcu mi się uda. Po kolejnych 3-4 latach w końcu spełniło się marzenie od dziecka, sterując model szybowca :D

Znalazłem kilka odcinków ale widzę że nie mam całej serii. Nie mam również spisu odcinków. Z tego co wiem, odcinki te montowane były w 1995 i 1996 (może i później?).
Czy ktoś posiada jakąś wiedzę/materiały w tej tematyce i chciałby się podzielić??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2018, o 21:03 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 lis 2013, o 09:39
Posty: 278
Lokalizacja: Plewiska
Tobie komputer i internet były obce... moje bidne pokolenie nie miało ani komputra ani interneta . Za to jeszcze miałem szczęście żyć w czasach gdy książki się szanowało i czytało. Wtedy jeszcze uczyli jak szukać wiedzy teraz to potrafią tylko najwytrwalsi. Rozpuszczę pytanka po znajomych kilku kolekcjonuje takie filmy.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Piłeś- nie pisz!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lis 2018, o 10:21 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2011, o 20:51
Posty: 558
Lokalizacja: Elbląg
Pamiętam!!! Pamiętam jeszcze ze 3 odcinki jakiegoś (chyba niemieckiego) serialu, gdzie wystepowaly modele RC. To było coś...

_________________
Fw190 NPN, PZL Dromader NPN, SuperSportster, Dart XL fpv, copterx 450 black angel
Radiomaster tx12multi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lis 2018, o 15:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
utopia pisze:
Rozpuszczę pytanka po znajomych kilku kolekcjonuje takie filmy.
Dzięki za zainteresowanie :D

utopia pisze:
Za to jeszcze miałem szczęście żyć w czasach gdy książki się szanowało i czytało. Wtedy jeszcze uczyli jak szukać wiedzy teraz to potrafią tylko najwytrwalsi.
Tutaj trochę niesprawiedliwie oceniasz. W czterotysięcznym miasteczku gdzie mieszkałem, w bibliotece, książek o modelach latających nie było. W księgarni też ich brakowało. Był to okres, kiedy książki o tematyce modelarskiej nie były już wydawane (były powiedzmy do lat '90) a na nowe czekać przyszło kilkanaście lat. Jedna jedyna książka, poradnik modelarza lotniczego z lat '80 który czytałem na okrągło, została mi podarowana przez wujka. Wiele dobrych książek z tego okresu kupiłem na aukcjach ale to 15 lat później...
Jako trzynastolatek miałem dostęp tylko do "Modelarza" i posiadałem jeden stary numer PM z modelem "Prząśniczka". Książkę jak i inne materiały z tamtych lat mam do dziś. To tak a propos "książki się szanowało i czytało". A wiedzy było ile było...

Na marginesie, szkoda że nie ma współczesnych książek o tematyce modelarskiej na miarę "białej serii". Sam widziałem z dwie, może trzy takie pozycje. Chyba że nie trafiłem na nie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group