Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 12:47

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Modelarz 2020
Post: 29 sty 2020, o 13:10 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Styczniowy numer "Modelarza":


Załączniki:
01A_20.jpg
01A_20.jpg [ 726.95 KiB | Przeglądany 15899 razy ]
01B_20.jpg
01B_20.jpg [ 1.02 MiB | Przeglądany 15899 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2020, o 13:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Modelarz numer luty 2020:


Załączniki:
02A_20.jpg
02A_20.jpg [ 841.88 KiB | Przeglądany 15375 razy ]
02B_20.jpg
02B_20.jpg [ 1015.65 KiB | Przeglądany 15375 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2021, o 14:26 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Już od dawna zbieram się aby napisać kilka słów ale zawsze gdy sobie przypomniałem, coś innego dostawało wyższy priorytet...

Numer marcowy modelarza nie ukazał się w sklepach. Ukazała się notatka od redaktora naczelnego o treści:

"W związku ze szczególną sytuacją wywołaną wirusem SARS-CoV-2, która skutkuje wprowadzeniem przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego oraz drastycznych obostrzeń w działalności gospodarczej, a także ograniczeń w przemieszczaniu się obywateli, nastąpił znaczący spadek popytu na prasę drukowaną, w tym także na miesięcznik „Modelarz”, który w tym szczególnym czasie stał się czasopismem niedochodowym.
Mając na uwadze względy ekonomiczne, podjęta została decyzja o zawieszeniu wydawania miesięcznika „Modelarz” od nr. 3/2020 do odwołania.
"

Trudno mi komentować decyzję czy ludzie więcej czytają w czasie zamknięcia czy nie. Jakiś czas temu wysłałem zapytanie do redaktora naczelnego z pytaniem o dalsze losy. Niestety bez odpowiedzi. Zastanawiam się, czy to już koniec miesięcznika który ukazywał się przez ostatnie 65 lat? Czy to czas na przysłowiową emeryturę? Faktem jest, że w ostatnich latach było coraz więcej przedruków artykułów czy to planów z ostatnich dziesięciu, piętnastu lat. Jakieś dwa lata temu, było nawet to samo zdjęcie na okładce co 20 lat wcześniej! To wszystko plus coraz większa ilość informacji w sieci oraz coraz mniejsza "poczytność" społeczeństwa sprawiły, że nakład sukcesywnie spadał.
"Modelarz-a" zacząłem kupować ponad 26 lat temu. Kupowałem mimo coraz mniejszej wartości merytorycznej i do dziś mam wszystkie numery. Dla mnie był to miesięcznik mocno sentymentalny, przypominający dzieciństwo. Osobiście wydaje mi się mało prawdopodobne, aby kontynuowano druk. Na pocieszenie pozostaje nam pobranie ostatniego, marcowego numeru z zeszłego roku.
Załącznik:
mod_2020_03 www.png
mod_2020_03 www.png [ 773.72 KiB | Przeglądany 11691 razy ]


Jako ciekawostkę powiem, iż wygrałem roczną prenumeratę i zaczynałem ją od numeru marcowego. Odebrałem więc "teczkę" z kiosku RUCH, którą zaniosłem tam 26 lat temu a do której pani sprzedająca, wkładała dla mnie miesięcznik. Po kilku miesiącach, ten ostatni kiosk RUCH'u w moim rodzinnym mieście został zamknięty. Czy można prosić o bardziej znamienny znak końca pewnej ery? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group