Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 15:08

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 3 paź 2018, o 14:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Kupiłem kiedyś mały piankowy samolot "do bagażnika". Silnik (a właściwie silniczek) elektryczny jest wielkości paznokcia kciuka. Plastikowe śmigło. Moc - niby żadna...

Ostatnio postawiłem model na skrzynce (przed sobą), dziobem skierowanym w lewo. Po lewej stronie, na trawie, stała aparatura (15 cm od dziobu). Sięgnąłem po nią i przypadkowo ( :!: ) pchnąłem drążek gazu (co nigdy jeszcze mi się nie zdarzyło :shock: ). Samolocik ruszył i lekko zahaczył mi o palec. Spojrzałem na niego i chciałem wziąć model do ręki i lecieć dalej. Ale spojrzałem raz jeszcze i aż ciężko było uwierzyć że cięcia są aż tak głębokie. Po krótkiej chwili cały palec pokrył się krwią więc spakowałem jedną ręką graty i heja :x
Na szczęście do domu miałem 3 min pieszo więc dezynfekcja a później dbanie aby nie rozewrzeć ran w najbliższych dniach...

Tak to wyglądało:
Załącznik:
01.jpg
01.jpg [ 187.4 KiB | Przeglądany 10846 razy ]
Załącznik:
02.jpg
02.jpg [ 218.03 KiB | Przeglądany 10846 razy ]


Zdaje sobie sprawę, że ze śmigłem nie ma żartów ale nigdy nie spodziewałbym się że silnik "pchełka" może zrobić coś takiego :shock:
Szczęście w nieszczęściu że to nie był silnik spalinowy :shock: Widziałem wiele podobnych wypadów. Wtedy palca bym raczej szukał :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 3 paź 2018, o 18:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Nieźle, dlatego ja zawsze mam w aparaturze, przełącznik który blokuje drążek gazu, taki przełącznik bezpieczeństwa, przełączam przed lotem i wyłączam po.

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2022, o 11:32 
No to sobie niezłe ziaziu zrobiłeś... Dzięki za ostrzeżenie.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group