Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 10:12

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 lut 2016, o 09:15 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lut 2016, o 22:30
Posty: 6
Lokalizacja: Lesko
Witam!
Wygrzebałem ostatnio samolot ze strychu, ale bez akumulatora i steru. Chętnie bym takowe dokupił, ale nie znam nazwy modelu samolotu. Proszę was o pomoc w rozszyfrowaniu co to za model, może ktoś z was miał taki?
Tutaj macie fotki: http://imgur.com/a/ZP0sJ
Załącznik:
lxvf0wr.jpg
lxvf0wr.jpg [ 197.51 KiB | Przeglądany 9776 razy ]
Załącznik:
6vtsdl2.jpg
6vtsdl2.jpg [ 168.94 KiB | Przeglądany 9776 razy ]

Z góry dziękuję za pomoc :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2016, o 13:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Koledzy, wyczyściłem temat ze zbędnych postów.
Proszę również miarkować słowa.
sławekmod.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2016, o 13:53 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lut 2016, o 22:30
Posty: 6
Lokalizacja: Lesko
Ma ktoś jakiś pomysł co to za model?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2016, o 14:06 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Powiem w ten sposób: ten model to praktycznie zabawka. Zapewne sterowanie polegało na różnicowaniu ciągu silników co zapewniało skręcanie. Prócz tego nadajnik pewnie miał jeszcze możliwość sterowania oboma silnikami jednocześnie poprzez drążek gazu. W zależności od jego położenia model albo opadał, albo leciał na stałej wysokości albo też się wznosił. Raczej nie znajdziesz do tego nadajnika a kupowanie normalnego radia z możliwością mixowania kanałów do tego modelu mija się z celem. Jeżeli chcesz się zająć modelarstwem na poważnie to Easy glider albo coś takiego. Tym modelem który pokazałeś raczej się zniechęcisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2016, o 14:25 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lut 2016, o 22:30
Posty: 6
Lokalizacja: Lesko
Ale mi zależy tylko na tym aby przywrócić do sprawności, nie chce kupować nowych modeli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2016, o 16:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Raczej nie ma szans żeby ktoś znał ten model. My po prostu nie mamy nawet kontaktu z tego typu zabawkami. Co prawda zarówno nasze modele jak i Twój są sterowane radiem ale zupełnie inaczej sterujemy swoimi. W tego typu modelach jak prezentowany przez Ciebie montowana jest elektronika niejednokrotnie zamawiana pod konkretny wyrób danego producenta. Ponieważ jest tania byle firma może klepać takie modele i sprzedawać za małe pieniądze. Ale to raczej namiastka zdalnego kierowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2016, o 21:21 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 paź 2011, o 23:03
Posty: 455
Lokalizacja: Świnoujście
Sławek ja chyba znam :lol: kiedyś mój syn miał takiego , jego pierwszy model na radio nazywał się Angel i nawet chłopaki nieźle nim latali choć sterowanie tak jak pisałeś ciągiem silników :)
Załącznik:
P1010193.JPG
P1010193.JPG [ 619.93 KiB | Przeglądany 9855 razy ]

_________________
pozdrawiam Piotr

http://www.amc-jantar.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2016, o 22:09 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lut 2016, o 22:30
Posty: 6
Lokalizacja: Lesko
To da się jakiś ster dokupić? A jaki akumulator?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2016, o 00:13 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lut 2016, o 22:51
Posty: 54
Lokalizacja: Colne U.K.
Kolego, tak jak przedmówcy napisali, jest to chińska tania zabawka. Stan techniczny na zdjęciach jest fatalny. Układ sterowania takimi zabawkami jest zespolony. W środku jest płytka elektroniczna na której jest układ odbiorczy sygnału z prymitywnego nadajnika. Nie ma mechanizmów wykonawczych (serw). Sterowanie polega na zróżnicowaniu ciągów silników. Bateria do takiego urządzenia to jakiś tani niskiej pojemności LiPolek.
Powiem tak:
Przywracanie tego do "życia" jest bez sensu. Zakładam, że elektronika nie działa, więc dokupywanie malutkich serw, malutkiego odbiornika, malutkiego LiPolka, regulatora do silników (jeżeli działają), lub jeżeli nie działają także silniczków nawet ściągać z tanich Chin jest poza granicą ekonomiczności. Innymi słowy za mniejsze pieniądze kupisz nową sprawną zabawkę.
Pytasz : czy da się dokupić jakiś ster ? Rozumuję, że pytasz o aparaturę, bo przez ster określamy to co się rusza na ogonie modelu, aby model skręcał. Jeżeli tak to trzeba by tę część odciąć, zrobić ruchomą na malutkich zawiaskach zrobionych z dyskietki, do tego mikro popychacze i całe wyżej wymienione micro wyposażenie. Ale czy to się opłaca ????
Czy da się naprawić to co jest ?
Zakładam że się nie znasz na elektronice bo zapodałeś ten temat, więc odpuść sobie. Jeżeli jesteś elektronikiem to próbuj. Lecz większą będziesz miał satysfakcję z naprawy urządzenia niż pożytku z latania takim "modelem".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2016, o 22:44 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lut 2016, o 22:30
Posty: 6
Lokalizacja: Lesko
Panowie udało mi się uratować ten samolocik!
Podpiąłem do niego zwykłą baterie 9V i użyłem pilota ze starego helikoptera i o dziwo zadziałało :D
Teraz mam pytanie jaką baterię podpiąć, bo raczej z takim klockiem nie poleci?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group