Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 17:36

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 lis 2012, o 10:45 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 wrz 2011, o 22:29
Posty: 191
Lokalizacja: Australia-Canberra
Wpadl mi do glowy pomysl zeby zorganizowac pierwsze w swiecie zawody ogolno polskie internetowo-forumowe . Zawody te mialy by na celu rozpowszechnianie malego lotnistwa,
doskonalenia techniki pilotazu, poznanie teorii oraz sportowej rywalizacji itd. Modele od piankowych do weglowych roznej wiekosci I wagi. Zapomnialem wspomniec o uczciwosci I zaufaniu, zawody odbywaly by sie w dowolnym terminie u kazdego znas w innym miejscu . Potrzebny jest tylko dyrektor sportowy zawodow do zbierania wynikow, podliczania I prezentacji. Potrzebny ochotnik.
Nagrody: 1miejsce-100gratulacji, 2miejsce-50gratulacji, 3miejsce-1gratulacja
Ponizej wiecej informacji I bardzo surowy regulamin. :lol: :lol: Co wy na to?
Miedzynarodowe Internetowe Zawody szybowcow termicznych z silnikiem elektrycznym dla wszystkich.
Regulamin:
1. Kazdy motoszybowiec i kazdy pilot mile widziany
2. 7 rund w roku po 5 lotow. (razem 35 lotow) Calkowity czas 5 lotow nie moze przekroczyc 30min. Jedna runda musi byc wylatana w jednym miesiacu kalendarzowym I potwierdzona
przez osobe swiadka mierzacego czas lotu
Czas pierwszych czterech lotow 8 min MAX kazdy i ostatni piaty nie moze byc krotszy od 1min. Inaczej mowiac pilot decyduje o dlugosci kazdego lotu. Total =30min.
Za kazda sekunde lotu pilot dostaje 1 punkt, za przekroczenie limitu czasowego o 1 sekunde 1 punkt karny, przekroczenie czasu o 30sek ---cala runda -00000000000000000000000000
Czas lotu mierzony jest od wylaczenia silnika.
Mozna tez dolozyc do regulaminu celnosc ladowania.

Teraz najwazniejsze, kazdy ma jednakowe szanse. Jedyne dodatkowe urzadzenie potrzebne to wattomierz – amperometer potrzebny jednorazowo do pomiaru mocy silnika elektrycznego.
Silnik mierzymy po 5 sekundach od wlaczenia.
Czas pracy silnika potrzebny na wyniesienie szybowca na okolo 152 metrow liczymy nastepujaco:
Wage modelu w Kg. dzielimy przez Watty, nastepnie mnozymy przez 4400 = czas pracy silnika
w sekundach . Przyklad 0.9kg/300W=0.003 0.003x4400=13.2sek
Wyniki oglaszane 15 stycznia kazdego roku.
Czy beda chetni do wspolnej zabawy? :)

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2012, o 06:01 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 wrz 2011, o 22:29
Posty: 191
Lokalizacja: Australia-Canberra
Czy naprawde na tym forum, gdzie wiekszosc tematow to szybowce nie ma pilotow z zylka sportowa? :evil:
Panowie szczegolnie w makietach kilka godzin rocznie w powietrzu to bonus, a to co ja proponuje naprawde jest wyjatkowo proste.
Jeszcze raz zapraszam :)

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2012, o 10:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Nie mogę i niechcę wypowiadać sie za innych, ale dla mnie osobiscie dość mglista formuła...te przeliczenia, wyliczenia i w dodatku korespondencyjnie.....Wybacz Stan, ale chyba nie chwyci. Przypomina mi to troszeczkę tzw "Bitnera"....Całoroczne Zawody Szybowcowe im. Ryszarda Bitnera, nie wiem czy jeszcze sie odbywają, ale kiedyś startowałem w nich, w latach 80-tych.
Może lepiej zamiast tych przeliczeń zaproponować standartowy hol gumowy, lub ręczny /np 110 m/, szybowce i w takim układzie liczyć czasy...Szczerze mówiąc nie widzę perspektywy, aby w miarę sensownie i uczciwie rozegrać zawody. W przypadku holu, strzelamy się i już....wszystko w rękach pilota, reszta tak jak piszesz.
Ale to tylko moja zupełnie prywatna opinia.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2012, o 11:42 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 wrz 2011, o 22:29
Posty: 191
Lokalizacja: Australia-Canberra
Zbyt pochopnie wypowiadasz swoja opinie na temat formuly, sprawdz, polataj kilkonastoma modelami o roznej wadze, mocy a dopiero pozniej opinia. A powtarzalna dokladnosc uzyskiwanej wysokosci jest wieksza jak z gumy.
Ja mowie o kategori F5J/ALES/LMR Electric ktora kiedys byla niedostepna finasowo dla wielu, a obecnie ludzie lataja wszystkim czym sie da.
Sprawa zawodow korespondencyjnych--uczciwosc, uczciwosc i jeszcze raz uczciwosc, czyzby w polsce jej nie bylo. Ludzie w innych krajach tak lub podobnie sie bawia, .....................................

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2012, o 16:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Stan, nie denerwuj się zbytnio ;) Tu na forum większość użytkowników to "konstruktorzy"....pewnie, każdy ma w sobie ziarenko współzawodnictwa, ale chyba na innym polu.....napewno się mylę i znajdą się chętni. Dla mnie "zawodami" jest samo wyjście na pole polatać, każdy lot to doskonalenie swoich umiejętności i próbowanie nowych rozwiązań...takie "zawody" ze samym sobą i ze swoimi gniotami ;)
A że w innych krajach tak się lata.....to super i napewno w Polsce sie przyjmie, zresztą widzę, że chętni już są :)

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2012, o 17:15 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 cze 2012, o 06:41
Posty: 56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański/Brazylia
No a ja jak swojego Vampirka złożę do kupy to chętnie spróbuję, chociażby z samej ciekawości i chęci polatania. Spoko i bez nerwów :D Hehhhhh.... o jednym nie pomyślałem, jak będę chciał zmierzyć ile watów pobiera mój silnik to może się okazać trudne, ale spróbuje 1,2 kW chyba ręki nie wyrwie :?:

_________________
Pozdrawiam

Grzegorz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2012, o 19:53 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
No widzisz Stachu.
Nawet jeden Holender z Pruszcza niedaleko Brazylii stanął do konkursu, a Ty piszesz, że tym Forum brak ludzi z żyłką do współzawodnictwa :D :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2012, o 21:51 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
I ja spróbuję :) a co tam - nie liczy się wynik a udział :) i jaka reklama dla ADW-L :)

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2012, o 03:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 cze 2012, o 06:41
Posty: 56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański/Brazylia
Ja powiedziała matka Pawlaka........."sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" :D

_________________
Pozdrawiam

Grzegorz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2012, o 10:38 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 wrz 2011, o 22:29
Posty: 191
Lokalizacja: Australia-Canberra
Nerwow nie bylo i nie ma, poprostu zycie mnie nauczylo(bedac konstruktorem z zawodu) ze jak czegos nie wiem lub nie jestem pewny-siedze cicho, ucze sie i pytam.
Ciesze sie ze temat troche sie ruszyl i witam Piotra i Grzegorza, mamy jeszcze troche czasu, narazie konczymy modele, mozemy je rowniez pokazac(zdjecia) czym bedziemy latac.
Zapraszam rowniez innych.

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group