Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 12:41

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 6 wrz 2014, o 19:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
No więc jest tak: w czwartek skorzystałem z zaproszenia Marcina "Viper". Porozmawialiśmy trochę o tematach modelarskich i nie tylko. Dziękuję Marcin za zaproszenie :) Jako że zobowiązałem się do przekazania Marcinowi Extry do testów "extremalnych" zabrałem się za dokończenie modelu. Na początek wziąłem na warsztat kabinę i zacząłem oklejać ją solarfilmem. Obawiałem się grzania żelazkiem Vivaku więc wpadłem na debilny, jak sie potem okazało, pomysł z użyciem taśmy dwustronnej do wykładzin jako warstwy klejącej folię do Vivaku bez użycia żelazka. Pomysł może i dobry ale ma zasadniczą wadę, jeżeli coś się skopie przy pierwszym podejściu a taśma przyklejona jest też do balsy to jest pozamiatane. Próbowałem poprawić folię bo się pomarszczyła. Odrywając ją oderwałem trochę kleju razem z balsą . Zrobił się dołek więc kawałek miękkiej balsy i zakleiłem dołek. Jakież było moje zdziwienie kiedy puściłem kabinkę a ona dalej trzymała się palca. Niestety, paluch przykleił się do góry wytłoczki. Próba polerki - porażka. Ręce opadły. Oderwałem wytłoczkę. Dobrze że jeszcze mam kilka. Niestety z wytłoczką poleciało trochę pokrycia klapy. Niewiele myśląc zrobiłem w pokryciu dwie duże dziury palcami co by mi do głowy nie wpadło go naprawiać. Znalazłem dwa kawałeczki balsy półtorówki i zrobiłem nowe pokrycie. Przykleiłem wytłoczkę i przeszlifowałem dół, tak zająłem się tym szlifowaniem że przeszlifowałem o 0.5mm. Podkleiłem pod spód dwa płaskowniki balsowe 1.5mm. Podzszlifowałem ponownie. Było ok. Pokryłem tym razem na gorąco klapę jeszcze raz, gdzieś znowu przegiąłem ze szlifowaniem bo po pokryciu wyszły dość duże szczeliny. Już nie poprawiam, szkoda czasu. Wkleiłem magnesy 6mm do kabiny i kadłuba. Pewne jest jedno- kabina nie odleci nawet gdybym napompował kadłub kompresorem. Zrobiłem jednak odpowietrzenie kadłuba tak jak w poprzedniej Extrze. Marcin podsunął mi pomysł zrobienia pasów zamiast kratki pod spodem, łatwiej i lżej a i efekt będzie lepszy. Póki co: to co na zdjęciu 322g. dojdzie jeszcze 8g w postaci popychaczy węglowych , dźwigni. Waga nie najgorsza tylko da szczelina pod klapą mnie dołuje :/


Załączniki:
extra adw.jpg
extra adw.jpg [ 246.87 KiB | Przeglądany 11906 razy ]
DSC_0632.JPG
DSC_0632.JPG [ 820.06 KiB | Przeglądany 11906 razy ]
DSC_0631.JPG
DSC_0631.JPG [ 769.24 KiB | Przeglądany 11906 razy ]
DSC_0630.JPG
DSC_0630.JPG [ 549.82 KiB | Przeglądany 11906 razy ]
DSC_0629.JPG
DSC_0629.JPG [ 708.64 KiB | Przeglądany 11906 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 6 wrz 2014, o 20:11 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 lis 2013, o 09:39
Posty: 278
Lokalizacja: Plewiska
Sławek nie załamuj się . Gdyby nie wpadki i inne takie doświadczenia nadal byśmy ganiali z drągiem za dinozaurami ...

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Piłeś- nie pisz!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2014, o 13:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Jakiś czas temu przywiozłem Extrę do Warszawy i przekazałem Marcinowi @Viper z pfmrc. Marcin lata bardzo dobrze i dokonał oblotu modelu. Wstępnie wyraził się bardzo pozytywnie o właściwościach modelu. Dziś jak dobrze pójdzie będzie drugi oblot, podejrzewam że bardziej extremalny. Póki co model wygląda tak:


Załączniki:
DSC_0638.JPG
DSC_0638.JPG [ 718.78 KiB | Przeglądany 11796 razy ]
DSC_0639.JPG
DSC_0639.JPG [ 198.81 KiB | Przeglądany 11796 razy ]
DSC_0640.JPG
DSC_0640.JPG [ 395.09 KiB | Przeglądany 11796 razy ]
DSC_0637.JPG
DSC_0637.JPG [ 742.52 KiB | Przeglądany 11796 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2017, o 22:26 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 maja 2017, o 19:44
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa
Co prawda po latach :) , ale dopiero od niedawna tu jestem.
Dzięki uprzejmości Sławka miałem okazję oblatywać przed laty ten model i potwierdzam, że to bardzo udane latadło. Nie latam już takimi małymi modelami, ale gdybym chciał mieć w swoim hangarze jakiegoś akrobata do wygłupów w podobnym rozmiarze, to pomyślałbym przede wszystkim o tej extrze. Mimo, że trochę czasu minęło, ale pozostało wrażenie bardzo udanej konstrukcji, model chodzący za rękę, niezwykle łatwo lądujący, na niewielkich wychyleniach latający przewidywalnie i stabilnie jak trenerek, za to na wychyleniach maksymalnych prawdziwy demon. Na dodatek model niezwykle lekki, w związku z czym nie wymagający jakiegoś drogiego setupu, a mimo to mający niezły power. Odejście pionowe z zawisu robił bez żadnego problemu. Dodatkowo, wstyd się przyznać, ale nim przyglebiłem, niechcący sprawdzając jakość konstrukcji i z tej próby wyszedł zwycięsko, doznając jakichś w sumie kosmetycznych uszkodzeń. Nie dość więc, że jak na takiego malucha rewelacyjnie latający to jeszcze bardzo dobrze i solidnie zaprojektowany, mimo że, a może właśnie dlatego, że niezwykle lekki. Nie wiem, czy Sławek ma jeszcze te kity, ale gdyby ktoś chciał bardzo fajnego akrobata do wygłupów w tym rozmiarze to zdecydowanie polecam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2017, o 22:31 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Mam nawet tą Extrę hahah. Całą :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2017, o 22:33 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 maja 2017, o 19:44
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa
No to nie może się marnować. Musimy wspólnie polatać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2017, o 20:19 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Dziś po roku albo dwóch latach polatałem małą extrą. Pierwszy start na filmie.Żadnych dzwonów. Pogoda idealna. Komary nie pozwoliły na wylatanie dwóch pakietów.



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2017, o 20:52 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 maja 2017, o 19:44
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa
Taki fajny model kisiłeś przez dwa lata?!?!?!
Gratulacje :) Musimy się umówić na wspólne latanko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2017, o 20:56 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Nie było czasu na zajmowanie się modelarstwem. Mieszkanie w dwóch miastach niestety nie pozwala na planowanie lotów. Teraz sprawy się wyklarowały :) Faktycznie, Extra ma potencjał. Na tym silniku i śmigle wznosi się jak rakieta. Muszę się w nią "wlatać" Do lądowania bez włączonego silnika jest za lekka. To tak jak by się chciało rzucić rozłożoną gazetą na 5 metrów :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2017, o 21:19 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 maja 2017, o 19:44
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa
Wcale nie kadziłem, zachwycając się tym modelem :)
Dlatego wiele sobie obiecuję po większej, tylko zrób potem elektryka ;) :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group