Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, o 12:18

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 wrz 2011, o 16:46 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Na ażurach w skrzydłach zeszło jakieś 15g. Same skrzydła są dość sztywne, po pokryciu folią będzie ok. Podwoziem się nie przejmuj, półka jest klejona do domku silnika, usztywniona dwoma wręgami i przyklejona do boczków. Model z założenia jest delikatny, kadłub waży tak jak na zdjęciu 220g a kompletne usterzenie 56g . Całość jest jeszcze do szlifowania więc zejdzie z 0,5g hahaha. Skrzydła osadzone na rurze fi 10 , dodatkowo po 2 kołki ustalające na skrzydło i przykręcane na śruby od wewnątrz. W modelu były dwie skuchy ale minimalne i nie mające wpływu na konstrukcję. Pierwszy mój idealnie składający się model. Wszystko pasuje super. Tempo szybkie bo jest wszystko wycięte w tym pokrycia i natarcia z miękkiej szóstki. Z kolegą Milo kombinujemy szybowiec i zrobię dokładnie tak samo, czyli wszystkie pokrycia itp cięte laserem- taki gotowiec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2011, o 19:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Cd.

Zostało dokleić natarcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Złożony model bez natarć i spływów (wszystkie razem ważą 12g) waży 455g.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2011, o 13:54 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Dokleiłem natarcia z balsy i wstępnie wyszlifowałem (jeszcze są włochate :) ) . Po ostatecznym szlifowaniu będzie dobrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2011, o 12:45 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Wkleiłem statecznik pionowy, dokleiłem i wstępnie wyszlifowałem spływy stateczników- szału nie ma. Same elementy dobrze pasują do siebie , spływ pionowego był za krótki i dorobiłem kawałek, w formatkach już przedłużyłem. W sumie to prototyp to więc ma prawo coś nie pasować.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 wrz 2011, o 13:53 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Podoklejane zostało już wszystko co miało być doklejone, natarcia , półka podwozia, sklejona została ramka kabiny, wklejone wzmocnienia mocowania maski silnika, wstępnie model jest wyszlifowany z nadmiaru kleju przy spoinach ale czeka mnie dużo szlifowania i gładzenia prze pokryciem modelu. Samo pokrycie to kwestia 2-3 tygodni bo nie mam jeszcze folii. W tzw. międzyczasie będzie sie frezowało kopyto maski i kabiny a ja powrócę do projektu który zacząłem jakiś czas temu ( wątek w innym dziale tego forum) . Wszystko to co na zdjeciach wazy 498g, dużo czy mało nie wiem, jeszcze nie czas na spekulację odnośnie wagi do lotu. Model idzie do poczekalni. Wnioski z projektowania i budowy : warto przyłożyć sie w czasie projektowania i "zapiąć projekt na ostatni guzik" w czasie kiedy mamy go jeszcze w komputerze a nie na stole w postaci wycinanki. Poświęcenie kilku godzin więcej przy projekcie CAD lub na papierze zaowocuje nam dopracowanym modelem, a w przypadku wycinanki laserowej zaoszczędzimy bardzo dużo czasu przy samym składaniu. Niewiarygodną ilość czasu zaoszczędziło wykonanie wszystkich kesonów i pokryć oraz natarć jako elementów ciętych laserem. Składanie tego modelu i czas w jakim został on złożony pokazało że nie warto chodzić na skróty i warto przemyśleć pewne kwestie oraz 10x sprawdzić przed wysłaniem plików do ciecia. Ciąg dalszy nastąpi...



Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 wrz 2011, o 21:12 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Wkleiłem magnesy w kadłub i w klapkę podwozia. Zasada działania jest prosta i komentarza nie wymaga.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2 paź 2011, o 20:43 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 sie 2011, o 16:20
Posty: 60
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Bardzo dobra robota !!
A jakieś wymiary tego modelu ?? Przewidywany osprzęt ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 3 paź 2011, o 16:39 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Rozpiętość 1250mm, powierzchni nie liczyłem. Myślę że do lotu jakieś 1200-1300g. Silnik 3542 SK albo jakiś zamiennik. SK3542 sprzedałem razem z funtaną i nie mam już takiego a kupić jest trudno. Zobaczymy. Zasilanie to pakiet 3-4s. Co do serw to na SW będzie to może 2 x hs65 albo coś podobnego. Na lotki też, SK będzie napędzany linkami pull-pull i serwem może HS82- serwa to jeszcze kwestia wyboru, jak fundusze pozwolą to może hitecki zastąpię Futabami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2011, o 21:25 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 wrz 2011, o 19:34
Posty: 63
Lokalizacja: Radawiec
Co do napędu - jak szukałem silnika do Ultimate trafiłem na fajnego EMAXa z tej nowej serii GT. Parametry więcej niż ciekawe, ale nie pamiętam dokładnie modelu. Ew. możesz kupić 3542 "zwykłego" w wersji 1000kv. Też jest OK.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2011, o 21:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Miałem SK3542 1000Kv 2 sztuki, jeden sprzedałem z Funtaną , drugi oddałem człowiekowi w potrzebie. Teraz trudno o ten silnik i w związku z tym rozglądam się właśnie za Emax-ami. Model czeka na folię więc odstawiony. Ogarnę jeden projekt do końca i biorę się za kabinę i maskę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group