Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 16:20

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 4 lis 2012, o 09:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
Pozwoliłem sobie wesprzeć propozycję Sławka Jego zdjęciami:
Załącznik:
NATARCIE.JPG
NATARCIE.JPG [ 69.15 KiB | Przeglądany 4823 razy ]

Szymon. Jeśli nadal nie chcesz szlifować, to może tę krawędź natarcia dać do wycięcia na ploter?

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 lis 2012, o 11:43 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 maja 2012, o 11:23
Posty: 57
Lokalizacja: Pruszków, Ostrowiec
Rozwiązanie jakie stosuje Sławek w swoich konstrukcjach znam, i tak właśnie myślałem to wykonać (być może z małymi modyfikacjami). Skrzydło chcę z założenia spreparować do jak najszybszego składania metodą "bezplanową", więc co się da będzie wylaserowane. Krawędź natarcia frezowana na frezarce CNC spowoduje straszne zwiększenie kosztów, więc postaram się nabyć umiejętność szlifowania natarcia. Dziś wracam do siebie, więc przysiądę nad skrzydłami co nieco.

Nauczyłem się wyciągać przekroje z rysunków 3D więc wyciągnięcie żeberek do skrzydła ze zwichrzeniem geometrycznym problemem by nie było, ale pomimo to podaruję sobie zwichrzenie, przynajmniej na razie, bo:
- kłopot w zaprojektowaniu długości elementów,
- kłopot w oklejeniu skrzydła kesonem - obawiam się że się wyprostuje
- nie boję się dużej prędkości lądowania :)
W razie czego, jeśli nie ma na forum relacji jak się przekroje wyciąga, to chętnie zrobię jakiś tutorial.

_________________
Szymon


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 lis 2012, o 15:44 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 paź 2012, o 22:27
Posty: 117
Lokalizacja: Bestwinka
Cytuj:
pomimo to podaruję sobie zwichrzenie, przynajmniej na razie, bo:
- kłopot w zaprojektowaniu długości elementów,
- kłopot w oklejeniu skrzydła kesonem - obawiam się że się wyprostuje

Nie ma się czego obawiać. Elementy są dokładnie takie same. Samo zwichrzenie najprościej jest wykonać w trakcie montażu skrzydła poprzez odpowiednie podłożenie stosownej listwy w okolicach spływu, tak aby uzyskać płynne przejście i wymagany kąt zwichrzenia. Nie ma żadnego problemu z kesonem i nic się nie wyprostuje.
A każdy tutorial jest mile widziany :)

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 lis 2012, o 18:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
Szymon pisze:
Krawędź natarcia frezowana na frezarce CNC spowoduje straszne zwiększenie kosztów, więc postaram się nabyć umiejętność szlifowania natarcia. .

Myślałem, że to też jest rodzaj plotera i pytałem o to dzisiaj na lotnisku. Andrzej wyjaśnił mi tę różnicę, a ponadto nie sądziłem, że to droga obróbka.
Pozostaje szlifowanie i widzę, że już coraz mniej się tego boisz.
Tak jak już było pisane, najpierw ostrugaj w/g narysowanych linii na beleczce balsowej, a szlifuj dopiero ostateczny kształt. Będzie dużo mniej szlifowania i pyłu.

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lis 2012, o 21:04 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 maja 2012, o 11:23
Posty: 57
Lokalizacja: Pruszków, Ostrowiec
Zacząłem myśleć o kadłubie. Narysowałem sobie zakładany widok kadłuba od przodu, co pozwoli określić maksymalną wysokość poszczególnych przekrojów.
Załącznik:
sshot-117.png
sshot-117.png [ 8.11 KiB | Przeglądany 4749 razy ]

Jak już przygotuję przekroje to poukładam je i postaram się zrobić z nich jakąś bryłę 3D. Widok kadłuba od przodu chyba jednak mi się nie podoba i zapewne zostanie jeszcze przeprojektowany na mniej pękaty.
Mam jeszcze zagwozdkę jak fajnie zaprojektować przekroje żeby końcówka kadłuba, która będzie jednocześnie mocowaniem kadłuba. Pochwalę się postępami.

_________________
Szymon


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lis 2012, o 22:16 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
Szymon pisze:
Zacząłem myśleć o kadłubie.
Mam jeszcze zagwozdkę jak fajnie zaprojektować przekroje żeby końcówka kadłuba, która będzie jednocześnie mocowaniem kadłuba.

Uzupełnij, proszę. to zdanie.

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group