Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 16:57

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fasst Arrow
Post: 26 wrz 2011, o 11:41 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Witam wszystkich użytkowników forum :) Nie chcę się zbytnio rozpisywać co do poprzednich losów modelu więc odeślę ciekawych do wątku z innego forum, gdzie zaczynałem relację od początku:
http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=36728
W chwili obecnej okleiłem oba skrzydełka(folią z HK oczywiście). Ważą 238 i 236g. Dojdzie jeszcze lotka, zawiasy, dźwignie, myślę, że w 300g na skrzydło się zmieszczę. Planuję jeszcze wzmocnić żebro przykadłubowe(jest z balsy), z racji, że w większym Yaku 54 pod 50cm wykonane było zbyt delikatnie z balsosklejki i pękło mi w locie(pomiędzy rurą główną, a bolcem ustalającym-na szczęście z jednej strony, więc skrzydło się ruszało ale nie odpadło). Dam na samym brzegu rowing węglowy, powinno wytrzymać. Skrzydła wizualnie oceniam na 4+, mogło być lepiej. Lotkę prawdopodobnie okleję na niebiesko i tylko dodam białe pasy z dołu z folii samoprzylepnej. Zastanawiam się jeszcze dokładniej nad schematem oklejenia, ale jeszcze nic ciekawego nie wymyśliłem :) Troszkę się martwię, że wyposażenie, które planowałem zakupić jest niedostępne w HK(silnik SK 5065). Są jakieś nowe odpowiedniki, ale w opisie stosuje się dużą ilość cel(ja chcę dać 6s) i opis zawiera ograniczenie amperażu dla silnika(co mnie trochę dziwi). Niestety nie ma żadnych recenzji, ale zima długa więc do przyszłego roku się wyjaśni. Na razie poczekam z zakupem wnętrzności, kupiłem parę gadżetów do podrasowania obecnego modelu, którym latam, a nowy projekt spokojnie zostanie wykończony przez zimę. Zaprojektowałem i zamówiłem też u spawacza stelaż pod długi stół modelarski, żeby w końcu mieć dobre warunki do składania modeli. Fotki jak to wygląda:

Góra:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

I brzuch:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Ostatnio zmieniony 12 paź 2011, o 12:19 przez Marek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fasst Arrow
Post: 26 wrz 2011, o 11:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
No wreszcie :D Z tego co pamiętam to model przewiną się już przez dwa fora. Edka okleję podobnie. JAk tam wyszło ze sztywnością kadłuba?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fasst Arrow
Post: 26 wrz 2011, o 11:49 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Jest bardzo sztywny. Po wzmocnieniu domku, nawet byłbym skłonny zamontować tam benzynę bez obawy, że konstrukcja nie wytrzyma. Po oklejeniu garbu i podłużnic na spodzie stał się bardzo sztywny, jak jeszcze dam folię to będzie na prawdę mocny. Zastanawiam się tylko czy nie wzmocnić troszkę kadłuba w miejscu styku wręg podwoziowych(z brzozówki). Myślę, że rowing(ewentualnie troszkę tkaniny) załatwiłoby sprawę. Jest to jeszcze kwestia do zastanowienia.
Oklejenie tego modeliku będzie prawie identyczne jak edka 1200mm który przewinął się przez moje ręce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fasst Arrow
Post: 26 wrz 2011, o 19:15 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 wrz 2011, o 15:15
Posty: 23
Lokalizacja: Wrocław
Modelik bardzo ładny, taki olbrzym będzie ładnie latał, nie jestem spejalistą od testowania części ale wiem, że tego typu modele latają czasami pionowo i wiszą w powietrzu, ostatnio miałem kiepski przypadek z silnikiem turnigy, który się po prostu przepalił, nie zganiam winy na silnik, bo model parę razy zaliczył glebę i wtedy mógł się uszkodzić "wstępnie" nie mniej jednak po tych upadkach nic się nie działo i nie były one takie straszne w sumie z całą pewnością jeśli widziałem że model idzie w glebę za każdym razem udawało mi się przed zdeżeniem zerować gaz na drążku, a po glebie sprawdzałem czy nie jest skrzywiony wał i czy nie ma głośniejszej pracy. Temperaturowo też sprawdzałem czy nie ma nieprzyjemnej temperatury na zewnątrz i nie miał, aż tu któregoś razu ni z gruszki ni z pietruszki straciłem jeden jedyny silnik w powietrzu, dobrze, że to była ESA (: jakieś 350 gramów bo latam na najmniejszych akumulatorach. Później sprawdzałem tzn. rozkręciłem korpus i to co się spaliło to była chyba tylko jedno uzwojenie, tak lekko widoczne, że nawet nie wiem czy to jest przyczyną bosprawa tak błacha, że silnik leży w rupieciach można to jeszcze sprawdzić ale czasu szkoda(: w takich dużych projektach nie zastanawiałbym się ani chwili, odpowiednik AXI dużo droższy ale pewny. Pzdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fasst Arrow
Post: 26 wrz 2011, o 19:58 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiele osób latało na tych Turnigy i sobie chwalili, ale jak widać prawa Murphiego zawsze działają. Mógłbyś przybliżyć, czy to był silnik z serii SK? Ja mam małego elektryczka na silnik turnigy i po 2 sezonach zbyt wyżyłowanych chyba go przegrzałem, bo ma mniejszą moc. Jeśli fundusze pozwolą to na pewno kupię axi. Nie wiem czy lepiej sprowadzać od producenta, czy poszukać w sklepach zagranicznych? Bo w Polsce nie ma chyba silników tych rozmiarów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fasst Arrow
Post: 26 wrz 2011, o 21:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 wrz 2011, o 15:15
Posty: 23
Lokalizacja: Wrocław
C2822-1600, był bardzo dobrze chłodzony, bo zamocowany wałem do tyłu. Nawet nie wiem co z nim zrobić bo w sumie to chyba spróbuję go przewinąć ale musiałbym drucik jakiś kupić ale nawet nie wiem gdzie i czy mój pomiar średnicy byłby dokładny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fasst Arrow
Post: 15 paź 2011, o 18:01 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2011, o 10:51
Posty: 81
Lokalizacja: Nysa
Coś cicho?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fasst Arrow
Post: 16 paź 2011, o 15:16 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Teraz brak czasu na wszystko, 2 tygodnie będę na stancji, także na pewno dalej będzie stało... Studia zaczęły się dosyć ciężko, ale mam całą zimę na wykończenie modelu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fasst Arrow
Post: 28 gru 2011, o 16:57 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Prace w żółwim tempie posuwają się do przodu, ale czas żółwia zmienić na zajączka. Lotki okleiłem wstępnie i wkleiłem zawiasy. Robię tak, bo podczas wcześniejszego oklejania wiecznie lotkę wyginało mi w kształt literki U i nigdy nie mogę idealnie dopasować szczeliny między skrzydłem a lotką. Ta metoda, którą teraz stosuję umożliwia zrobienie dobrego prześwitu - czyli prawie jego braku. Jutro lotki zostaną oklejone i czas zabierać się za stery, bo sezon chyba przyjdzie szybciej niż zwykle... Co do zasilania to jako elektrownia będzie:
10s 2450mAh 30C
silnik 245kV(turnigy SK z nowej serii)
regulator miał być K-force 120A, ale na razie jest niedostępny, może zdecyduję się na D-luxa 100A. Na razie trzeba skupić się na kupnie całej galanterii do modelu, a później myśleć nad wyposażeniem. Kosztowne będzie jeszcze nowy odbiornik, bec, wymiana trybów w serwach itp... Zdjęcie:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fasst Arrow
Post: 30 gru 2011, o 19:19 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Dziś zabrałem się za zrobienie steru kierunku i statecznika pionowego. Zajęło mi to trochę czasu, szczególnie wyginanie balsy na spływie steru kierunku i dopasowaniu statecznika do garbu. Wszystko jest wstępnie przeszlifowane, czeka na delikatne szpachlowanie i będzie gotowe do oklejenia. Skończyłem też oklejanie lotek w skrzydłach. Wyszły fajnie. Fotki:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group