Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 18:18

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 12 maja 2013, o 18:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 cze 2012, o 04:48
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
Cześc.Tak czytam i postanowiłem zważyć swój model. Jest na ukończeniu, parametry wielkości takie same a waga mi wyjdzie ok. 800g do lotu wiec jest spora różnica i nie mogę się doszukać skąd ta różnica?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 12 maja 2013, o 18:35 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
No to nieźle różnica prawie 300 g ... aż wydaje się być to wręcz nie możliwe ;) zachęcam do podzielenia się zdjęciami Twojego Madmana :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 12 maja 2013, o 20:07 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2011, o 20:51
Posty: 558
Lokalizacja: Elbląg
konrad pisze:
Cześc.Tak czytam i postanowiłem zważyć swój model. Jest na ukończeniu, parametry wielkości takie same a waga mi wyjdzie ok. 800g do lotu wiec jest spora różnica i nie mogę się doszukać skąd ta różnica?


800gram do lotu??? Weź mnie chłopie nie dołuj!!!

_________________
Fw190 NPN, PZL Dromader NPN, SuperSportster, Dart XL fpv, copterx 450 black angel
Radiomaster tx12multi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 14 maja 2013, o 07:05 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
No to nadszedł dzień oblotu Madmana ... serce w gardle i człowiek cały w stresie ... poniekąd lubię oblot modelu bo napawa dumą że człek grzebał, grzebał i wygrzebał coś co lata i słucha polecenia modelarza ale z drugiej strony nie lubię z racji zbyt dużych nie wiadomych ...
wracając do oblotu ... model spakowałem oraz parę drugich gaci na zmianę przydały się z racji że to mój pierwszy model konstrukcyjny wyposażony w lotki a w dodatku nie trenerek a nerwowy akrobat
Pogoda ... pochmurno ale bez wiatru co jest najważniejsze. Najpierw palce rozgrzałem na Szerszeniu, zrobiłem jakieś dwa, trzy kółka nad lotniskiem i zacząłem powoli składać Madmana do kupy ... dla łatwiejszego i wygodniejszego skręcania i montażu pakietu śmignąłem sobie z dwóch kawałków paneli, kawałka kantówki sosnowej oraz ocieplaczy na rury do wody stojak, który zdał egzamin na piątkę
Załącznik:
59.JPG
59.JPG [ 289.7 KiB | Przeglądany 13274 razy ]


Załącznik:
63.JPG
63.JPG [ 254.13 KiB | Przeglądany 13274 razy ]


chwila refleksji czy aby na pewno to ma tak być
Załącznik:
60.JPG
60.JPG [ 263.97 KiB | Przeglądany 13274 razy ]


tutaj zadowolony pilot Madmana przygotowany chyba na każdą ewentualność a ewentualności były dwie ... dla przypomnienia udany oblot lub kretobicie
Załącznik:
62.JPG
62.JPG [ 120.47 KiB | Przeglądany 13274 razy ]


No i jeszcze zdjęcie w razie czego rekonstrukcyjne a i pamiątka dla potomnych, że udało mi się kiedyś zbudować taki model
Załącznik:
61.JPG
61.JPG [ 204.87 KiB | Przeglądany 13274 razy ]


Wrażenia po oblocie ogromne ... Start ... model wystartował bez problemu trymer od lotek na "zero" żadnego przechyłu, byłem bardzo zdziwiony że nawet nie ruszyłem tego trymera czego nie mogę powiedzieć przy lotach moimi pankowcami ... za to musiał troszeczkę podciągnąć trymerem od SW bo model nurkował, czyli SC jest za bardzo na dziób więc skorzystam jednak z odważników ołowianych na taśmie dwustronnej i zacznę od 2,5 g i zobaczmy co będzie dalej.
Lot ... jak to chyba każdy mój pierwszy lot zdrowo nerwowy. Wychylenie SW miałem ustawione na 70 potem zmniejszyłem na 60 i nie wiem czy jeszcze nie zmniejszę na 50 bo model jest bardzo czuły na SW co sądzę normalne w funfly'ach Pętle robi praktycznie w miejscu coś podobnego do mojego F-22 Raptor gdzie jest zmienny wektor ciągu. Model może latać szybko a lata też bardzo ale to bardzo wolno taki 1 kg parkflyer.
Lądowanie ... no tu muszę się przyzwyczaić do modelu bo za każdym razem przelatywałem lądowisko w porównaniu do moich pianko lotów z profilami KFm wystarczyło odjąć gaz i model lądował, a dla wytracenia prędkości czasami zaciągałem SW co znacznie obniżało prędkość i model siadał a w Madmanie z używaniem SW trzeba delikatnie bo model momentalnie wywala w górę, przekonałem się o tym przy pierwszym lądowaniu gdzie swój żywot zakończyły gwinty na śrubach nylonowych co trzymają podwozie Poniżej zamieszczam film kręcony "kalkulatorem" za co bardzo przepraszam dla objaśnienia ta żółto czerwona plama na niebie to mój Madman


P.S. przy następnych lotach jak bardziej opanuje sztukę pilotażu Madmana wrzucę film w lepszej jakości zapraszam na film pod tym adresem http://vimeo.com/66082665


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 14 maja 2013, o 10:42 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2011, o 11:07
Posty: 316
Lokalizacja: Radawiec Mały
Gratuluję ukończenia budowy i udanego oblotu . Śledzę systematycznie Twoją relację na forum . Choć preferuję szybowce , ten model od pewnego czasu " chodzi za mną " , może jesienią doczeka się wreszcie swojej kolejki ?

_________________
Nie ma takiego modelu który wyszedł by cało z każdej kraksy , ale są takie kraksy z których cało nie wyjdzie żaden model ....

Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 14 maja 2013, o 14:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
Panie Tomku dziękuje za miłe słowa :) budowa tego modelu utwardza mnie coraz bardziej w budowie modeli konstrukcyjnych choć nie odmówię sobie zrobienia takiego jeszcze profilowego akrobata z depronu do nauki akrobacji :) jednak co skrzydło profilowe to profilowe :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 14 maja 2013, o 18:25 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 cze 2012, o 04:48
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
Brawo. Czyli oblot masz za sobą.Widac ze start przebiegł gładko. Teraz juz ci pozostało bezstresowe latanie.
Mój na ukończeniu i jak widać waga nie przekroczy 450g a rc 350g wiec bedzie jak pisałem ok 800g.Pozdrawiam.


Załączniki:
20110812555.jpg
20110812555.jpg [ 234.01 KiB | Przeglądany 13246 razy ]
20110812556.jpg
20110812556.jpg [ 202.12 KiB | Przeglądany 13246 razy ]
20110812557.jpg
20110812557.jpg [ 211.96 KiB | Przeglądany 13246 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 14 maja 2013, o 21:23 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
Dzięki ... Twój model bardzo ładny :) ... normalnie ta folia w szachownice jest jak biały kruk, nigdzie nie ma biało czarnej a wielkość szachownicy to 25x25 mm pewnie :)
Dzisiaj wylatałem Madmanem 4 pakiety każdy po jakieś 7 minut ... zaczynam już coraz lepiej czuć model. Lądowania już siadały dzisiaj bardzo ładne i nawet ani razu nie przeleciałem lądowiska ;) Delikatnie doważyłem ogon (7,5 g) i model trzyma się prostej. Skłon i wykłon mam dosłownie delikatny po jeden małej miedzianej podkładce. Próbowałem zlikwidować skłon ale model zaczął zadzierać nosa więc powróciłem do pierwotnych ustawień. Miał być film z całego lotu ale nagrało się tylko połowa bo padła bateria więc jak uda się więcej dokręcić to dopiero wrzucę jakiś film w konkretnej rozdzielczości :) Wypełnienia między dźwigarowe celowo nie wklejone czy będzie dopiero uzupełniane ?

P.S.
Szczerze jestem bardzo ciekawy czy aby faktycznie waga końcowa jednak nie przekroczy tego magicznego 1 kg ;) bo na chwilę obecną zapowiada się że nie ... czekam na wagę podaną już gotowego do lotu :)
A jak elektronika w nim będzie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 16 maja 2013, o 13:04 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
Naklejki już dotarły i dopełniły mojego Madmana
Załącznik:
64.JPG
64.JPG [ 581.62 KiB | Przeglądany 13206 razy ]


Załącznik:
65.JPG
65.JPG [ 590.14 KiB | Przeglądany 13206 razy ]


Załącznik:
66.JPG
66.JPG [ 609.51 KiB | Przeglądany 13206 razy ]


Załącznik:
67.JPG
67.JPG [ 589.63 KiB | Przeglądany 13206 razy ]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 20 maja 2013, o 08:04 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
Moje latanie w lepszej już jakości jak chodzi o film oczywiście ;)
http://vimeo.com/66519028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group